Jak na věc


zoo ostrava

I malé činy každého z nás mohou mít velký význam!

    Zájemci si mohou zpestřit prohlídku zoo komentovaným setkáním u vybraných druhů zvířat doprovázené povídáním jejich ošetřovatelů. Lidé tak mohou pozorovat zvířata mnohdy z bezprostřední blízkosti a zároveň se dozvědět zajímavosti o jejich chovu v zoo i aktuální situaci ve volné přírodě, která není mnohdy nijak příznivá. Pro mnohé ve volné přírodě ohrožené druhy se tak chov v lidské péči, potažmo v zoologických zahradách může stát poslední možností, jak tato zvířata uchovat pro další generace.Od listopadu se komentovaná setkání nekonají, těšit se na ně můžete v příštím roce na jaře.
    symbolickou adopcí zvířete přispíváte formou finančního daru na chov zvířat v Zoo Ostrava. V naší zoo můžete adoptovat jakékoliv zvíře příspěvkem na chov od částky 500,- Kč na rok. Nemáme stanoveny žádné konkrétní sazby pro jednotlivá zvířata, výběr zvířete záleží zcela na Vás. Adopce je symbolická, zaplacením příspěvku  nevzniká z Vaší strany vůči zvířeti žádný nárok - nelze se s ním fotografovat nebo jej navštěvovat v expozici.
    Zvířata v Zoo Ostrava adoptují děti, dospělí, školní třídy, rodiny i pracovní kolektivy, certifikát o adopci je oblíbeným dárkem k narozeninám nebo na Vánoce.
    Jedno zvíře může mít více adoptivních rodičů. Zvířata, kterým adoptivní rodiče chybí, netrpí hladem ani jinak nestrádají. Pro vaši inspiraci zveřejňujeme zvířata, která mají málo adoptivních rodičů. Můžete si vybrat zde, nebo ze seznamu zvířat nebo přímo při návštěvě zoo.


Pedagogický doprovod školních výprav

    Akce představí návštěvníkům zoologické zahrady vybrané zvířecí rodiny formou kvízů a hádanek. Lidé se dozvědí, jak jednotlivé druhy žijí, kdo jsou členové zvířecích rodin, jak probíhá péče o mláďata a další zajímavosti.
    Během hlavní návštěvní sezóny, v době, kdy jsou parkoviště u zoo permanentně vytížená, není možné ze strany Zoo Ostrava předem rezervovat místo parkování auta nebo autobusu, zájezd ZP, ZTP, ZTP/P nevyjímaje. Pro výstup z autobusu je možné využít točny před vstupem do zoo. Děkujeme za pochopení.
    Zveřejníme jméno dárce po dobu jednoho roku na webových stránkách Zoo Ostrava. Pošleme vám pozvánku na Den s dárci konaný zpravidla jednou ročně se speciálním programem (při výši daru od 1.000,- Kč za rok).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00