Jak na věc


zakladova tvárnice zbt

Základová betonová tvárnice ZBT 20

    Společnost Schiedel, přední evropský výrobce kvalitních komínových systémů, uvedl v půlce roku na náš trh zcela nový systémem řízeného větrání s rekuperační jednotkou pod názvem KombiAir. Hlavní výhodou systému KombiAir je bezkonkurenčně nízká hlučnost během provozu a prostorová kompaktnost díky unikátnímu svislému řešení. KombiAir je odpovědí společnosti Schiedel na stoupající nároky na energetické úspory, na které úspěšně reaguje již několik let.
    Jak už sám název vypovídá, "ztracené bednění" je vlastně systém prolévacích tvárnic z betonu a realizace se řeší převazbou na sucho, armováním a následným prolitím přiměřeně řídkým betonem a to tak, aby se beton dostal do všech dílců ztraceného bednění, většinou se prolévají maximálně čtyři vrstvy ztraceného bednění. Po vytvrdnutí dojde ke spojení a vznikne monolitická velice pevná železobetonová konstrukce. Pokud je ztracené bednění použito pro základ domu, je třeba zakládat první vrstvu do minimálně deseti centimetrů betonové vrstvy.


Detail položky - ZÁKLADOVÉ BETONOVÉ TVÁRNICE B&BC

    Výhoda databáze stavebních materiálů SCI je jednoznačná - na jediném místě lze najít ceníky materiálů a výrobků - ceník cihel a tvárnic, ceník spojovacích materiálů, pojiv, tmelů pro použití v HSV i PSV, ceníky materiálů pro omítky a povrchové úpravy, jako jsou lazury, laky, sanitární silikony, obklady a dlažby, podlahy plovoucí lamelové, z přírodního dřeva i průmyslové, ceník plastových oken, ceník řeziva, stropních nosníků, vložek a dílců, panelů, betonářských armatur a střešních částí. Databáze eviduje takové specifické výrobky, jako jsou vjezdová vrata, vstupní, požární či interiérové dveře, dřevěná i plastová okna, typizovaná schodiště, sanitární zařizovací předměty a armatury, střešní tašky, střešní okna, komínové soustavy.
    SCI Data ocení rozpočtáři, přípraváři, projektanti, architekti, studenti, ale i stavbyvedoucí nebo manažeři investorských a developerských firem. Databáze SCI-Data je také součástí systému euroCALC.
    Koncern BMI Group, zastoupený na českém trhu svojí společností Icopal Vedag CZ s.r.o., Vám představuje ucelený hydroizolační střešní systém pro ploché střechy s fólií na bázi flexibilního polyolefinu EverGuard® TPO, který byl již instalován na více než 300 milionech metrech čtverečních střech po celém světě.
    Ztracené bednění je v podstatě betonová tvárnice z hutného a vibrolisovaného betonu, vyniká svou vysokou pevností, proto je ztracené bednění používáno zejména do základových částí domů a tam kde je potřeba vysoké pevnosti stěny, stavební části domu.


Nová ceníková cena základových tvárnic ZBT

    Již několik let probíhají na mezinárodní úrovni diskuse o potenciální možnosti nahrazení mědi nebo plastů v potrubních systémech zásobování pitnou vodou nerezovou ocelí, která je mimo jiné předmětem standardní obchodní nabídky společnost IVAR CSspol. s r.o. pod typovým označením IVAR.IVINT. Níže budeme věnovat zvláštní pozornost specifickým výhodám nerezových ocelí ve srovnání s materiály, jako je měď a plasty.
    Nová sprchová vpust HL541 Primus blue (HL541_pr) od společnosti HL Hutterer & Lechner se hodí pro bezbariérové koupelny a pro renovace. Při minimální stavební výšce 62 mm má nižší minimálnívýšku než její „větší sestra“ HL540 Primus Drain, ale má všechny výhody. Kompletní odtok je vybaven hybridní zápachovou uzávěrkou, která tvoří hydraulickou a zároveň mechanickou bariéru proti zápachu z kanalizace.
    Praha, 10. prosince – V listopadu se poprvé uskutečnila PropTech snídaně propojující technologické společnosti s rezidenčními developery. První oborová akce svého druhu potvrdila rostoucí zájem developerů o nejnovější technologie. Formou takzvaného “speed datingu” proběhlo 72 krátkých schůzek, při kterých si rychle a efektivně mohli udělat představu o využitelnosti jednotlivých řešení. Zkraje roku 2020 na tuto událost naváže obdobná za účasti výhradně technologických firem ze zahraničí.


Zajímají Vás novinky z oblasti betonových stavebních prvků?

    Z výrobců jsou zastoupeni například Alca plast, ABB, BASF, Baumit, Cemix, DEK, Fermacell, Hasit, Hawle, Heluz, Isover, JUB, KB Blok, Knauf, Korado, Liapor, Maincor, Rako, Rheinzink, Ruukki, Stomix, Weber, Ytong, Wienerberger a mnoho dalších.
    BIM je téma, které se už nyní dotýká řady subjektů působících ve stavebnictví. Zavádění metody BIM v ČR podpořila i vláda České republiky svým usnesením č. 958 a BIM bude povinný u nadlimitních zakázek už od roku 2022. Je tedy jen otázkou času, kdy BIM a postupná digitalizace stavebnictví zaklepe také na dveře Vaší firmy.
    Knauf nabízí ochranu stavebních konstrukcí před požárem jíž řadu let. Protipožární řešení systémy Knauf zahrnuje nejen sádrokartonové desky, ale i omítky pro požadavky na různorodou požární ochranu. Nejnovější informace naleznete v nové revizi


Zajímají Vás novinky z oblasti betonových stavebních prvků?

    „Materiály fermacell jsme znali, přesto nás akustika nového fitness a wellness centra Golden Body v Plzni po dokončení příjemně překvapila. Fermacell jsme právě pro jeho akustické vlastnosti použili na podlahách a příčkách a je úžasné, jak dokáží konstrukce s těmito materiály tlumit zvuk při zumbě nebo hitu letošní sezóny, piloxingu. Suchá podlaha s fermacellem se rychle a velmi jednoduše montovala a přitom výbušným a dynamickým pohybům návštěvníků nejlépe vybaveného a největšího sportcentra v Plzni skvěle slouží, je tichá a pevná.“
    V dnešním světě si už asi těžko lze představit rodinný či bytový dům, při jejichž stavbě či rekonstrukci by byla zcela opomíjena účinná forma jeho zateplení. Výrobce zateplovacích systémů Baumit může být, díky svým mnohaletým zkušenostem, skutečně odborným průvodcem touto problematikou, která kromě tepelného komfortu nabízí i nemalé ekonomické úspory. Je však důležitá správná volba zateplovacího systému.
    Nová impregnovaná sádrokartonová deska Knauf DIAMANT X s nejlepšími hodnotami zvukové a požární ochrany, nabízí robustní povrch a maximální stabilitu. Deska má základ v multifunkční desce Knauf Diamant, ale její tuhost je plně srovnatelná se sádrovláknitými deskami. Jde o první sádrokartonovou desku s Evropským technickým schválením (ETA) pro zajištění rámové tuhosti konstrukcí. Znamená to, že je schopna zajistit zavětrování rámových dřevěných nebo kovových konstrukcí v rámci celého evropského prostoru.


Zajímají Vás novinky z oblasti betonových stavebních prvků?

    Velké oblibě se stále těší dlažební desky imitující přírodní materiály. Z tohoto důvodu se firma PRESBETON rozhodla rozšířit velkoformátovou dlažbu WOODY o další dlažební desku o velikosti 1,2 × 0,2 m.
    V příštím roce plánuje příbramská radnice zahájit dlouho odkládanou revitalizaci sídliště Křižáky. Nepořádek a celková sešlost veřejného prostoru se stala trnem v oku místních obyvatel. Lokalitě prospívá i postupná oprava jednotlivých panelových domů. Za velmi zdařilou se dá označit nedávná rekonstrukce Bytového domu v ulici Budovatelů.
    Ne nadarmo se říká, že věci je potřeba vzít pořádně od podlahy. Ano, právě správná konstrukce podlahy je základem spokojeného a komfortního bydlení. A asi nemusíme rozlišovat novostavbu či rekonstrukci objektu. V souvislosti s kvalitní podlahou se dnes ve všech pádech skloňuje pojem samonivelační stěrka. Baumit nabízí v této oblasti komplexní řešení.


Rozšířili jsme pro Vás kategorii základové tvárnice o nové rozměry

    Moderní výstavba vyžaduje nové přístupy. Teprve pak je možné splnit vysoké požadavky zákazníků a obstát v konkurenci. Jednou z cest je využití vysokopevnostních sádrokartonových desek Habito H od společnosti Rigips pro výstavbu bytových, mezibytových i bezpečnostních příček. Důvodů, proč je právě toto řešení skvělou volbou, je mnoho. Kromě finanční úspory jsou to především skvělé vlastnosti materiálu: výborná izolace zvuku, vysoká odolnost vůči mechanickému poškození, lehkost a zejména rychlost výstavby bez nutných technologických přestávek. A tím výhody nekončí.
    - nerozhoduje -Od 0,00–0,49Od 0,50–0,99Od 1,00–1,49Od 1,50–1,99Od 2,00–2,49Od 2,50–2,99Od 3,00–3,49Od 3,50–3,99Od 4,00–4,49Od 4,50–4,99Od 5,00–5,49Od 5,50–5,99Od 6,00–6,49Od 6,50–6,99Od 7,00–7,49Od 7,50–7,99Od 8,00–8,49Od 8,50–8,99Od 9,00–9,49Od 9,50–9,99
    Pohledový beton se v současné architektuře a designu řadí k nejžádanějším povrchovým úpravám. Podtrhuje minimalismus staveb a skvěle působí v kombinaci s velkými prosklenými plochami i s teplými prvky typu dřevo.
    Zejména ve velkých městských aglomeracích se potýkáme s vysokou mírou znečištění ovzduší, což dopadá negativně na lidské zdraví, přírodu a vše živé. Za přispění vědy a technologického pokroku se s tímto problémem lidská společnost snaží bojovat. Není to však věc jednoduchá, proto jsme rádi, že Vám můžeme představit inovativní hydroizolační materiál plochých střech vyvinutý společnosti ICOPAL, jež využívá principu autokatalýzy, a tím přispívá ke zlepšení kvality ovzduší, potažmo lidského zdraví.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00