Jak na věc


vzorník spárovacích hmot mapei

Spárovací hmota ceresit vzorník

    Mapei Kerapoxy je dvousložková epoxidová spárovací hmota, proto je nejdříve nutné obě složky důkladně promíchat, např. pomocí vrtačky s míchacím nástavcem. Pro zachování deklarovaných vlastností výrobku se nedoporučuje používat pouze částečné množství balení. Můžete se tak dopustit chyby v poměrech složek, což může negativně ovlivnit vytvrzení. Po smísení máte 45 min. na zpracování hmoty (při teplotě +23°C). Při nižších teplotách, zejména v zimním období doporučujeme hmotu zahřát např. umístěním nádoby do teplé vody. Vhodné je i zahřátí příliš studeného povrchu horkým vzduchem atd.
    Nežádoucí zbytky lze odstranit i pomocí horkovzdušné pistole. Opět je ale nezbytné postupovat s nejvyšší opatrností, jelikož vlivem vysoké teploty epoxidové hmoty křehnou a ztrácí své původní vlastnosti.
    Italská společnost Mapei, která patří k předním světovým výrobcům lepicích tmelů a chemických výrobků pro stavebnictví, představuje Kerapoxy, novou spárovací hmotu na bázi epoxidových pryskyřic. Hlavním inovativním přínosem této spárovací hmoty je využití pryskyřic, které garantuje nejen její absolutní vodotěsnost, ale i odolnost vůči působení chemických látek. Doposud se tento typ spárování využíval spíše v průmyslovém prostředí (potravinářství, chemie), ale nyní je tato technologie k dispozici pro široké využití ve stavebnictví i v domácnostech.
    V případě, že je předepsaný aplikační postup beze zbytku dodržen, spárovací hmota Kerapoxy zaručuje dlouhodobou barevnou stálost i hygienickou nezávadnost. Kerapoxy zaručuje atraktivní a vysoce estetickou úpravu obkladů a dlažeb.


Jak spárovat pomocí spárovací hmoty Mapei Kerapoxy

    V závěrečném kroku aplikace bude třeba odstranit přebytky hmoty, které po aplikaci zůstaly v okolí spár. Hmotu necháme jen částečně vytvrdit a po té povrch lehce navlhčíme a přebytky odstraníme pomocí drsné čistící houby. Dále plochu měkkou spárovací houbou, kterou namáčíme ve vodě, dočistíme do finální podoby. Povrch obkladů nebo dlažeb musí být následně několikrát řádně umyt čistou vodou.
     Cementová spárovací hmota pro spárování keramických obkladů a dlažeb pro. CE 40 Aquastatic Nová flexibilní spárovací hmota s technologií SILICA ACTIVE. Vzorník spárovacích hmot a silikonů Ceresit. Na trh přichází v průběhu léta nová generace flexibilní spárovací hmoty Ceresit CE 40 Aquastatic a s ní i nová polymerová technologie SILICA.
    hodilo by se nám ještě vědět důvod proč potřebujete staré spáry v dlažbě odstranit. Zda pouze proto, že se Vám ty staré spáry nelíbí co se týče barvy anebo proto, že je spárovací hmota mezi dlažbou nějakým způsobem poškozená, defektní, plesnivá apod.
    Odpovědí na tento problém je spárovací hmota Mapei Kerapoxy, která zajišťuje, že do spáry žádná vlhkost nepronikne. Zcela se tak eliminuje nežádoucí efekt šednutí. Spárám pak mimo běžné mytí není nutné věnovat žádnou další pozornost. Hmota je k dispozici ve 26 barevných odstínech, takže jistě vyhoví i náročnějším projektům.


Nová téměř bezúdržbová spárovací hmota Mapei Kerapoxy

    Nová spárovací hmota Kerapoxy najde své uplatnění zejména v koupelnách, kuchyních (podlahy, pracovní plochy, obklady stěn), v prostorách s vyššími požadavky na hygienu (potravinářské provozy, nemocnice, zdravotní zařízení), v bazénech a také všude tam, kde jsou povrchy často chemicky i mechanicky zatěžovány (myčky aut, laboratoře, chemické provozy, obchodní pasáže, banky).
    Mějte na paměti, že po vytvrzení je možné hmotu Kerapoxy z povrchu odstranit pouze mechanickým způsobem. Všechny případné zbytky tedy musíte odstranit, a to v předepsaném čase. Pouze v nezbytných případech dočišťujte jednotlivá místa 10% roztokem lihu a vody.
    Největším nedostatkem běžných spárovacích hmot je postupná ztráta barevnosti, což nevyhnutelně vede k šednutí. Na vině je minerální charakter materiálu, jehož struktura snadno umožňuje pronikání vody (např. během omývání plochy) a dalších chemických látek (např. kyseliny, tuky atd.).


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00