Jak na věc


vnitřní dřevotřískové parapety brno

VNITŘNÍ PARAPETY PLASTOVÉ (PVC)

    Pro správné ošetření venkovní špalety okna doporučujeme zvážit výměnu venkovních parapetů.
    Venkovní parapety dodáváme výhradně ze zesíleného taženého hliníku. Oproti levným pozinkovým parapetům se liší především svou pevností a odolností. Tažený parapet je takřka nemožné běžným používáním zdeformovat. Na kvalitě přidávají i barvostálé laky, které jsou nanášeny na parapetní desku.
    Základem dřevotřískového parapetu jsou tzv. POSTFORMING desky s přesahovým nosem směrem do interiéru. Jedná se o materiál velmi podobný např. kuchyňské pracovní desce. Povrch DTD parapetu je ošetřen ochranou folií s potiskem dřevodekoru.
    Vnitřní parapety jsou význačným doplňkem moderních interiérů. Neplní pouze funkci ukončení zdiva, ale svým vzhledem a barevnou škálou výrazně zasahují do vzhledu interiérů.
    Okenní parapety jsou naší odpovědí na požadavky architektů, interiérových firem a náročných zákazníků na parapet s vysokými užitnými vlastnostmi. Díky kvalitnímu zpracování a použití přírodní dýhy se z parapetu stává luxusní doplněk vašeho domova.


Venkovní parapety AL tažené

    Parapety se lepí na podkladní betonové lůžko buď silikonovými tmely nebo nízkoroztažnými montážními pěnami. Vlivem zbytkové vlhkosti z podezdívky může vnikat do dřevotřískové desky řeznými plochami vlhkost, proto je nutné tyto plochy chránit. Tyto řezné plochy se buď lemují nažehlovací páskou, nebo se na ně nasazují plastové krytky v barvě dezenu parapetu. Spáry mezi krytkou a parapetem je vhodné utěsnit silikonovým tmelem.  Při konečné montáži a po ukončení montáže nesmí vlhkost vzduchu v místnosti přesáhnout 60%.
    Parapety jsou určeny pro vnitřní užití v obytných prostorách a provozech. Vyrábějí se metodou postforming, při které se lepí horní krycí vrstva (vysokotlaký laminát HPL o síle 0,6 mm) na dřevotřískovou desku. Na spodní straně parapetu je použit velmi kvalitní vlhkuodolný impregnovaný materiál. Jeho vlastnosti umožňují snadné a kvalitní opracování, výrazně vyšší přilnavost k montážním materiálům. Při konečné montáži a po ukončení montáže nesmí vlhkost vzduchu v místnosti přesáhnout 60%.
    Plastové parapety jsou vyrobeny z pevného plastového komůrkového základu a potaženy kvalitní PVC fólií s příslušnou dekorací. Vyznačují se vysokou pevností, odolností a lze je použít i v místech se zvýšenou vlhkostí.
    Parapety dodáváme na profilovém základu Deceuninck a Rehau, vrchní strana je pak potažena vysoce odolnou elastickou folií, která kryje nosný profil a zároveň chrání povrch před případným poškozením, či poškrábáním.


VENKOVNÍ PARAPETY HLINÍKOVÉ TAŽENÉ (AL)

    Vnitřní dřevotřískové parapety se vyrábí z 20 mm voděodolné DTD desky. Svrchní vrstvu DTD parapetu tvoří 0,8 mm vrstva HPL laminátu. Velkou výhodou DTD parapetů je jich široká barevná škála. Můžete vybírat z 9 barevných dekorů.
    Systém MONT řeší uchycení parapetní desky a současně rozvodů elektrických a datových kabelů (kabelový tunel). Je určen pro průmyslové haly, do kancelářských objektů a na místa, kde není možno použít standardní osazení parapetu na zdivo.
    Spára mezi parapetní deskou a oknem musí být zakryta dokončovacím profilem nebo utěsněna silikonem, aby nedocházelo k průniku vlhkosti. Konečný efekt dotváří připevnění bočních koncových krytek.      PARAPETYřevotřískové                               
     Parapetní desky Vám budou dodány přesně podle Vašich rozměrů, proto je nutné započítat požadované přesahy parapetů. K délce parapetu připočítejte 0-3cm, což odpovídá přesahu 0-1,5 cm z každé strany pro zomítání. K šířce parapetu připočítejte 3-4cm.


VNITŘNÍ PARAPETY DŘEVOTŘÍSKOVÉ (DTD)

    Vnitřní parapety jsme schopni dodat v hloubkách od 100 mm do 600 mm. Případné větší rozměry s námi prosím konzultujte. K vnitřním parapetům máme k dispozici i široký sortiment doplňkového příslušenství, jako například: podpěrné konzole, krycí plastové bočnice, úhlové spojky (pro konstrukci parapetů pod úhlem 45° či 135° - rohová okna).
    V případě, že jste si nevybrali barvu v plastových komůrkových parapetech, doporučujeme zvážit parapety vnitřní dřevotřískové.
    Venkovní parapety dodáváme v hloubkách 50 - 400 mm a k jejich výrobě používáme tažený profil - jakostní kompozit AL, Mg, Si 0,5 F 22. Technologie výroby je velmi přesná a proto Vám můžeme garantovat sílu parapetu 1,5 - 2,6 mm tloušťky kovu.
    Parapety řežeme pouze pilovým kotoučem s plochými trapézovými zuby určeným pro dřevo, dřevěné materiály a lamináty, vhodné je použít pilu s předřezem. Řez vedeme proti přední hraně parapetu s max. s rychlostí posuvu 30 cm/min. V případě vyřezání otvorů např. pro vložení mřížky apod. je v rohových spojích vhodné použít vrták o průměru min. 8 mm.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00