Jak na věc


vlaky v přímém přenosu

Fotografie a dokumenty o životě dětí, které směly žít, a o historii, ze které se lidstvo dosud nedokázalo poučit...

     Zpravodajská stanice ČT24 v sobotu 21. května od 16:30 odvysílá přímý přenos z vernisáže výstavy Wintonovy vlaky, která se bude souběžně konat na pražském Vyšehradě i v srdci Londýna na Liverpoolském nádraží. V pořadu vystoupí z Vyšehradu autor výstavy Wintonovy vlaky, fotograf a režisér Jaroslav Brabec, „Wintonovo dítě“ Asaf Auerbach a předsedkyně Sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová.
    Diváci v přímém přenosu také uvidí, jak české Wintonovy děti budou z Prahy blahopřát ke 102. narozeninám siru Nicholasi Wintonovi. Výstavu spoluzahajuje velvyslankyně Velké Británie v ČR Sian MacLeod a ČT24 její projev z Vyšehradu odvysílá živě. Ve studiu ČT24 bude spolu s moderátorkou Barborou Kroužkovou autor knihy Proč holocaust Jan Horník.
    Ve stejný den (v sobotu 21. května) přinesou Události na ČT1 a ČT24 reportáž o průběhu výstavy Wintonovy vlaky přímo na londýnském Liverpoolském nádraží, kterou má zahájit sir Nicholas Winton. Účast přislíbili i anglický herec Jeremy Irons, filmový producent Barney Reisz nebo „Wintonovo dítě“ Lady Milena Grenfell-Baines.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00