Jak na věc


vkladové bankomaty ostrava air bank

Air Bank zahajuje ostrý provoz, dle odborníků má šanci na úspěch

    Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Skupina má aktiva přibližně 12 miliard eur (zhruba 300 miliard Kč), zahrnují společnosti z bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky, těžby drahých kovů, nemovitostí a maloobchodu. Hlavním akcionářem je s 94,25 procenta nejbohatší Čech Kellner.
    Air Bank chce během prvního roku získat 70.000 klientů. V pátém roce činnosti chce mít čtyř až pětiprocentní podíl na trhu, což je zhruba 250.000 aktivních klientů.
    Equa bank, která vznikla po převzetí Banco Popolare ČR, eviduje od zahájení činnosti přes 11.000 otevřených účtů. Banka zahájila činnost v červnu letošního roku a v září přestavila inovovanou nabídku služeb a produktů.
    Air Bank bude zpočátku nabízet běžné a spořicí účty včetně transakcí a elektronického bankovnictví. V první polovině příštího roku chce nabídnout úvěry a v roce 2013 hypotéky a investiční produkty. Zprvu banka nabídne služby na 12 pobočkách v Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích a Zlíně. Hotovostní operace se budou na pobočkách uskutečňovat pomocí bankomatů určených pro výběr i vklad peněz.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00