Jak na věc


výpočet nároku na dovolenou

Tabulka Výpočet nároku na dovolenou

    Musím podepisovat žádanku o dovolenou, když sem si o ní nežádala, ale byla mi nařízena kvůli nedostatku práce?Nařízení čerpání dovolené v návaznosti na ukončení dlouhodobé nemocenské ve školstvíNařízená dovolená - může zaměstnavatel nařídit dovolenou a s jakým předstihem to musí oznámit?Výpočet nároku na dovolenou před nástupem mateřské dovolenéTurnusové služby a dovolenáZačíná rodičovská dovolená hned po mateřské nebo až po vyčerpání dovolené navazující na mateřskou?Nástup do práce po dlouhodobé nemocenské a nárok na dovolenouZměna termínu dovolené a storno zájezduDovolená při směnném provozuNárok na proplacení dovolené za odpracované dny
    Pozor: Od 1.1.2012 došlo k významný změnám v oblasti plánování, čerpání, převádění a proplácení dovolené. Věnujte proto prosím pozornost datu vyhotovení odpovědi, protože odpovědi na dotazy zodpovězené do r. 2011 se mohou významně lišit od právní úpravy po r. 2012. Pro orientaci v novinkách Vám doporučujeme články Novela Zákoníku práce od ledna 2012.
    Brzký odchod z práce po skončení pracovní dobyDovolená a nepřetržitý provozEvidence pracovní dobyNástup na noční směnuNávštěva lékaře v pracovní doběNávštěva u lékaře poloviční úvazekNedodržení pracovní doby a odchod na přestávku (nezáměrně)Má svědek na svatbě konané v pátek nárok na prac. volno?Návštěva lékaře mimo město (místo) pracovištěNedodržení pracovní přestávky (nezáměrné)


Předseda akademie odvolal Sykovou. Její tým si za léčbu nechal…

    Chtěla bych nastoupit mateřskou dovolenou 8 týdnů před plánovaným porodem. Může mi zaměstnavatel zakázat nástup 8 týdnů předem a nařídit, že mám nastoupit až 6 týdnu před porodem? S lékařem jsem již domluvena na termín od 24.4.2011 (= 8týdnu před plánovaným termínem porodu).Zaměstnavatel mi taky pořád není schopen říct kolik dnů dovolené a zda si ji mohu před tím vybrat. Loňskou nemám zajímá mě letošni, ročně mám 20 dnů dovolené, taky jsem od 5.1.-30.1.2011 měla nemocenskou. Kolik dnu dovolená letos mám? Děkuji!
    Výpočet nároku na dovolenou za odpracované měsíce nebo necelou část roku se řídí počtem odpracovaných měsíců zaměstnancem. Jde poměrnou část mezi odpracovanými měsíci a celkovým počtem dvanácti měsíců v roce. Za každý měsíc náleží zaměstnanci jedna dvanáctina z celkového nároku na dovolenou.
     Nárok na dovolenou má každý zaměstnanec, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli odpracoval alespoň 60 dnů v kalendářním roce. Zaměstnanci přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval celý kalendářní rok. Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok.
    Snadnou pomůckou pro výpočet nároku na dovolenou je Tabulka pro výpočet poměrných částí nároku na dovolenou, kde máte možnost přehledně dohledat svůj nárok na dovolenou podle počtu odpracovaných měsíců a podle Vašeho nároku na dovolenou (4, 5 nebo 8 týdnů nebo 1 týden dovolené dodatkové dovolené na zotavenou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00