Jak na věc


vánočka bez másla

Sladký bulharský chléb – martenička pro zdraví a štěstí

    Luci,potřebovala bych poradit. Děti nemají ràdy vánočku s ořechy a rozinkami a já si sváteční vánočku bez nich nedokážu představit. Napadlo mě,že bych upekla jednu s ořechy a rozinkami a jednu menší pro děti bez těchto ingrediencí. Myslíš,že by se dala upéct maličká vánočka z 250g mouky,kluci jsou malí a moc toho nesní. Dohromady na obě vánočky bych použila 750g mouky a další suroviny ve stejném poměru. Na závěr bych umotala jednu velkou a jednu malou vánočku. Mohla bych je péct najednou v troubě?Bude potřeba nějak upravit dobu pečení?
    Přiznám se, že já osobně nemám moc ráda rozinky, takže občas do jedné části těsta místo rozinek, zapracuji hranolky mandliček a tu druhou vánočku dělávám tak, jak ji máte v postupu. Takže vánočku si můžete doladit podle sebe. Přeji vám příjemné pečení.
    Zdravím Vás, Andrejko Krásná tradice! Přeji Vám, ať máte z pečení vánočky i letos radost a ať se Vám podaří podle Vašich představ. Moc Vám děkuji za krásné přání, také já Vám přeji příjemné a veselé Vánoce. Lucie
    Dobrý den, moc Vám děkuji za úžasný a podrobný recept – včera jsem dělala vánočku úplně poprvé a co víc, byla to moje premiéra i s kynutým těstem. Povedla se na jedničku :)!!
    Ahoj Blani :-* Kurz na pečení vánočky zatím neplánuji, ale ohledně kurzů (pečení) se něco pomalu rýsuje. Určitě budu všechno avizovat. Kdybys potřebovala něco ohledně vánočky, tak mi napiš, když to bude v mých silách, tak ráda pomůžu. Měj se hezky, Lucie.


Špaldovo-ovesné sušenky s ořechy

    Dobrý den, nedá mi to a musím se i já přidat k poděkování za skvělý recept na vánočku. Vánočka je prostě top a určitě bude patřit k stálicím na svátečním stole. Krásné svátky vánoční.
    Vánočku máte opravdu krásnou! Mohu se zeptat, mám doma pouze sušené droždí, je možné ho nahradit za červtvé? Máte s tím nějaké zkušenosti? A v jakém poměru ho mám dát? Děkuji
    Během této doby si připravím plechy, které vyložím pečícím papírem. Pak si podle potřeby nasekám vlašské ořechy a spařím ve vroucí vodě rozinky. Jakmile je těsto nakynuté, rozinky do něj spolu s hrstí vlašských ořechů zapracuji a můžu začít s pletením vánočky.
    já pletu spodní cop z dvakrát dvou copů,které pak dám vedle sebe,pak na ně položím cop ze tří a na konec dám opět cop ze dvou.Ve finále není poznat,že by spodní cop nebyl pletený ze čtyř copů
    Zdravím Vás, Iri Mám velkou radost, že Vás můj příspěvek motivoval a do pečení (i pletení) vánočky se pustíte. Ať je Vaše vánočka přesně podle Vašich představ. Mějte příjemné adventní dny, Lucie.
    Milá Evi, úplně jste mě svým komentářem navnadila na její upečení. Budu ji asi muset zase vyzkoušet, jestli jsem ji nezapomněla … takový lehký trénink před svátkama.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00