Jak na věc


triumfalni centrum viry v olomouci

Tag Archives: triumfální centrum víry

    O účasti profesora Hořejšího na jedné z debat v rámci projektu Science Café, kde promluví o vztahu vědy a víry, jsme vás již dříve informovali. Fanoušky vědy z Olomouckého kraje bych tímto rád upozornil, že v Olomouci v Café 87 se s našimi předními vědci máte možnost setkat i vy. 
    Daniel Dennett je jeden z nejvýznamnějších ateistických filosofů současnosti. Chceme-li chápat jednání a myšlení věřících, je naprosto nezbytné se seznámit s jeho konceptem víry ve víru. Nejenže jim potom porozumíme často lépe, než oni sami, ale tento koncept dokáže zodpovědět i takové otázky, jako proč se věřící bojí o svém přesvědčení byť jen pochybovat nebo proč považují ateismus, nevíru v Boha, za jednu z největších hrozeb současného světa. 
    Titulek by mohl stejně dobře znít, proč se jako ateisté zabýváme téměř výhradně náboženstvím. Obě jsou to otázky, se kterými se často setkáváme, a tak se na ně pokusím odpovědět, abych už příště mohl jen odkazovat na tento článek a nemusel ty věci vysvětlovat pořád dokola. Odpověď tu najdou jak ti věřící, kteří si lámou hlavu nad tím, proč se ateisté o náboženství zajímají, tak ti, kterým nedává spát náboženský… Read More »


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00