Jak na věc


triumfalni centrum viry v olomouci

Tag Archives: triumfální centrum víry

    Na jednu z nejpodivnějších myšlenkových smyček jsem rozhodně nepřišel já, ale za zmínku stále stojí. Je to onen princip, že nejaktivnější v náboženských projevech bývají ti, kteří o svém přesvědčení pochybují nejvíce. Víra mnohých je ve skutečnosti spíše strachem z vlastní nevíry, než tím co si pod slovem víra, představují lidé kteří nikdy teisty nebyli. Miliony a miliony lidí jsou vychovávány v přesvědčení, že na světě není nic horšího, než… Read More »
    Dnes ve 20:05 na ČT24 bude v druhém díle pořadu Hyde Park Civilizace (FB, G+, twitter) hostem známý astrofyzik, popularizátor vědy a zároveň věřící člověk – Jiří Grygar (pozvánka). Jedním z témat bude i vztah vědy a víry. Jeho postoj přirozeně většině ateistů asi příliš sympatický nebude. Jak je v Hyde Parku zvykem, prostřednictvím několika kanálů můžete hostovi posílat své dotazy. Jakmile bude přístupný, odkaz na tento díl ve videoarchivu samozřejmě doplníme.… Read More »
    Vám možná vadí ta představa, toho boha, jak si ho lidé představují. Třeba kdybyste našel jinej model, jinej popis, třeba by vám nebyl tak cizí. Proč odmítáte boha? To znamená, že vy si ho musíte nějak představovat, abyste ho mohl odmítat. Já si myslí, že to je možná úplně základní a špatná představa, kterou mají o tomto křesťani a věřící obecně. Že v podstatě většina těch nevěřících si boha ani… Read More »


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00