Jak na věc


tetování motivy srdce

Co je důležité během tetování?

    Bolí. Samozřejmě jsou místa , kde to bolí méně a jiné více. Hodně záleží na citlivosti jedince, což je u každého jinak. Nelze jednoznačně říct, že třeba na krku to nebolí vůbec. Většinou ale platí, že kontury bývají nepříjemné, ale je to většinou ta rychlejší část tetování. Na stínovaní většina zákazníku reaguje mnohem lépe. Bolest přichází zhruba ve třech částech. Ta první se dostavuje hned ze začátku, pak se zklidní a pomalu odeznívá. Dalo by se říct, že kůže otupuje a v druhé části se bolest stává snesitelnou. Poslední fáze je asi bolestivá nejvíce. To už je dodělávání motivu, kdy se jehla vrací zpět do již zatáhnutých míst. Závěrečnou část - dodělání bílé barvy většina zákazníků opravdu zbožňuje :) Ale je to snesitelné, zatím každý přežil.
    Je čas si přiznat, že většina žen a dívek tetování snáší mnohem lépe. Jsou klidnější a často tetování přirovnávají k depilaci.
    Důležité upozrnění pro ženy :V době těhotenství a i během kojení na tetování zapomeňte. V žádném solidním studiu Vás během tohoto stavu nikdo nepotetuje. Menstruace nevadí.
    2. Tetované místo potírejte několikrát denně slabou vrstvou krému Bepanthen plus, nebo krémy, které zakoupíte přímo ve studiu. Tetování by mělo být pořád jemně mastné. Zabráníte tím vniku nečistot do něj, ale i jejímu poškození. Pokožka je mazáním vláčná, nevysušuje se a tím nedojde k popraskání stroupků. Vytvoří – li se jemné stroupky, nesmíte je poškodit, nebo rozmočit. Vyhněte se sportovním aktivitám, ale třeba i dlouhému sprchování. Stačí každý den jen z lehka omýt, vysušit a hned namazat.


Tetovanimotivy.cz - doména na prodejCena (prodej): 25 000 CZKCena (pronájem): 250 CZK/měsíc

    Když už máte za sebou výběr motivu, domluvenou cenu i studio, jistě se nemůžete dočkat, až příjde ten den. Důležité je, den předtím nepožívat alkohol. O drogách snad ani mluvit nemusím. Snažit se být psychicky, co nejvíc v pohodě. Nestresovat se a cítit se i po zdravotní stránce v pořádku. V den kdy máte jít na tetování rozhodně nepít kafe, ani žádné energy drinky. Čistá voda je nejlepší volba. Dobře se najíst, čokoláda a jiné cukry jsou vítané. Tím můžete předejít nevolnostem. Opět platí, že žádný stres.Pokud trpíte nějakou kožní nemocí jako jsou ekzémy apod. Určitě se optejte svého lékaře, jestli Vám tetování nemůže ublížit. Učiňte tak i v situaci, kdy si nejste svým zdravotním stavem jisti.
    Nicméně, vhodný motiv najdete v knihách, tetovacích časopisech. S těmi je občas potíž, že díky fotce tetování na kůži , je obrázek zaoblením těla zdeformován, a tak jen malá část tetování, již vytetovaných, lze udělat. Hledat můžete konkrétní obrázky přes Google. Stačí zadat název, překliknout na Images. Tattoos.com nabízí seznam webu mnoha tatérů, kde najdete jistě to, co hledáte, nebo aspoň inspiraci. Na deviantart.com je zase mnoho kreseb. Stačí jen trpělivost a trošku času. Ale tetovaní je přeci jen nezvratné rozhodnutí, tak je lepší počkat si třeba rok a mezitím hledat.Další možnost je - domluvit se přímo s tatérem ve studiu. Většina z nich je schopná Vám motiv navrhnout. Možná Vás to bude stát nějaké peníze, ale opravdu nemá smysl šetřit. Zkuste si, ale sami aspoń nějak svůj návrh načrtnout. Jistě to tak celou domluvu zjednoduší.


Jak vybrat vhodné studio?

    Když už sedíte v křesle sledujte, aby tatér před Vámi jehly rozbaloval, chystal pracovní pole, vytahoval tubusy ze sterilizátoru / pokud nepoužívá jednorázové/, barvy naléval do čistých kalíšků apod. Každý zákazník musí mít vše nové, čisté a nepoužité!!! To znamená i stírací gázu, rukavice...prostě vše.Snažte se sedět v klidu, hýbat se co nejméně. Hrozí tak, že dojde kupříkladu k přetažení kontur, což jistě nechcete. Pokud budete chtít pauzu na pití, nebo na záchod, řekněte si.Během tetování by tatér neměl na nic, co není obaleno nebo opatřeno sáčky, sahat. To znamená i při dolévání barev by neměl brát do ruky lahvičku v rukavicích.Po ukončení práce se tetování omyje vodou, potře vazelinou, nebo jiným krémem, a zabalí do fólie, nebo jiné bandáže.Tak a máte to za sebou. Nyní příchází další důležitá část.
    V této rubrice se můžete dočíst nějaké informace kolem tetování, ale jistě i pár rad, které se Vám mohou hodit. Nejde o žádné přechytralé moudra, ale o zkušenosti z více než desetileté praxe v tomto umění.
    Rozhodně zapomeňte na domácí a garážové tatéry. Když opomenu jejich slabou kvalitu práce, většinou nemají především povědomí o základním dodržování hygieny. Hrozí Vám nakažení infekcí, což je k zmršenému tetování nepříjemný bonus. Chlapík, který maká celý den kupříkladu na stavbě, nemůže nikdy být dobrý tatér! Zkušenosti se sbírají množstvím práce - každodenním tetováním. Pamatujte, že tím jen podporujete nelegálnost a degradujete práci těch, kteří tetování obětují vše.Případů, kdy si takový zákazník nakonec nechá tu „super levnou kérku „ přetetovat v profesionálním studiu, jistě zažil každý z nás mnoho. Nakonec Vás takové tetování stojí několikrát víc, než by bylo původně.


Ošetření tetování.

    1.Po příchodu domů sundejte ochranou bandáž. Nejpozději však do 5 ti hodin od zalepení. Nejde – li bandáž sundat, můžete ji namočit.Tetování omyjte, namydlete, a spláchněte. Osušte čistým ručníkem. Namažte slabou vrstvou hojivého krému. Z důvodu infekce mějte vždy čisté ruce a nedovolte cizým osobám, aby Vám na tetování sahali.
    Až budete pevně rozhodnutí, že zrovna tento motiv je ten pravý, a že Vás nebude za pár měsícu nudit, zase jej tak na týden odložte. Pokud i po týdnu bude pořád to pravé, pak příjde další fáze výběru – tetovací studio.
    Jinak žádné umrtvovací masti nepoužíváme !!! Jistě by to ztratilo svoje kouzlo. A čím by jsme se pak mohli chlubit?


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00