Jak na věc


steven tyler

Steven Spielberg — Lidé — Česká televize

    Dalšími snímky si Spielberg jen upevňoval postavení jednoho z nejlepších režisérů vůbec a sbíral filmová ocenění. Mezi nejoblíbenější trháky patří jeho série filmů o Indiana Jonesovi, ve své době komerčně nejúspěšnější film E.T.– Mimozemšťan, převratný Jurský park, velkolepé a strhující oscarové válečné drama Zachraňte vojína Ryana, roztomilá krimi komedie Chyť mě, když to dokážeš, temný sci-fi thriller Minority Report, romantická komedie z letištního prostředí Terminál, akční sci-fi Válka světů nebo film Mnichov pojednávající o zavraždění jedenácti izraelských sportovců palestinskými teroristy na Olympijských hrách v roce 1972.
    Steven Spielberg je všestranný režisér a nezaměřuje se pouze na jeden žánr, ale jeho filmy sahají od sci-fi, komedie, drama až po horor. Kromě režie se věnuje i jiným odvětvím filmového řemesla. Je úspěšným producentem a jedním ze zakladatelů společnosti DreamWorks.
    Světoznámého filmaře z něj udělal v roce 1975 jeho thriller o žraloku zabijákovi Čelisti. Vydělal 410 milionů dolarů a Spielberga rázem katapultoval mezi největší režisérské hvězdy. O dva roky později natočil Steven Spielberg podle vlastního scénáře jeden z nejslavnějších sci-fi filmů všech dob s názvem Blízká setkání třetího druhu. Film byl přijat kladně jak diváky, tak i kritikou a získal Oscara za nejlepší kameru.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00