Jak na věc


solné jeskyně praha

iSauna Design sauna na míru, komfortní sauna domek, sauna wellness a interiérové trendy

    Pobyt v solné jeskyni nahrazuje ze zdravotního hlediska léčebné pobyty u moře v intenzivnější podobě a nepředstavuje žádné riziko pro lidský organismus. Vzduch v solné jeskyni je prosycen mikročásticemi soli, které po vdechnutí napomáhají prevenci, regeneraci a především léčbě dýchacích cest, astmatu, bronchitidy a respiračních alergií.
    Obyčejná mořská voda obsahuje asi 3,5 % soli, Mrtvé moře jí obsahuje skoro desetinásobek. Mrtvé moře vzniklo v časti Velké příkopové propadliny El Ghor a tvoří obrovskou nádrž, v které proudí voda. Mrtvé moře je zásobované především řekou Jordán (80% vody) a několika vysokohorskými prameny ...


1. Obecné informace o solné jeskyni – působení

    Na výstavbu této jeskyně jsme použili kombinaci soli z Mrtvého moře (podlaha), soli kamenné - solné kvádry (boční stěny) a soli prachové (vyplnění spár ve stěnách), se záměrem poskytnout zákazníkovi možné maximum pestrosti a obsahu prvků, jimiž nás příroda obdařuje. Stěny solné jeskyně tvoří manuálně těžené solné kvádry z Ukrajiny, jež mají původní konzistenci bez jakékoli chemické a technologické úpravy. Stáří soli ze solných dolů na Ukrajině, použité na výstavbu solných jeskyní v Brně, se odhaduje na 150 až 250 milionů let. Základní solný materiál použitý pro stavbu solných jeskyní pochází z Izraele přímo z Mrtvého moře. Na podlaze nalezneme vedle klasických šarží oplachovaných solí z Mrtvého moře (sůl byla získána odpařováním vody v odsolovacím zařízení a má zvýšený obsah vody) i jemně žluto-hnědou sůl neoplachovanou z Mrtvého moře (původem z Izraele, získanná povrchovou těžbou v solných dolech), která není chemicky upravená a obsahuje minerály a stopové prvky a má minimální obsah v
    Podstatnou složku ozdravné procedury představuje vliv vizuálních vjemů. Volba barevných světelných kreací, jež dotváří interiér, byla vedena záměrem umocnit harmonizující a povzbuzující efekt ozdravné terapie.
    Solnou jeskyni EWA jsme přebudovali na masérnu, kde nabízíme speciální masáže v solné jeskyni a parní bylinný box. Naše AWA relaxační centrum Brno nabízí nyní pouze jednu solnou jeskyni ADAM.


Nové dimenze stavby sauny premium kvality!

    Sauny, infra sauny, bio sauny, parní sauny, kombinované sauny, solné sauny, sauna domky iSauna manufaktury, obnovených forem mohou být ozdobou bytů i zahrad. Na jednom metrem čtverečním umíme zajistit až čtyři služby: himalájská solná sauna, infra sauna, finská sauna, parní sauna / parní kabina, tím můžeme ušetřit místo i peníze. Při rozvoji sauny jsme kladali velmi důležitý důraz při funkčnosti i na vzhled, díky tomu finské sauny, infra sauny, kombinované sauny, solné sauny, sauna domky iSauna sauna manufaktury poskytují jedinečný zážitek a relaxaci vedle funkce ochrany zdraví.  Díky naší výrobní technologie jsme schopni realizovat jakékoliv unikátní představy zákazníků, vzhledem k danosti místa. S naším poradenstvím Vám pomůžeme najít to nejlepší řešení ať už je to interiérová sauna, nebo venkovní sauna, sauna domek.
    Na realizaci působivého prostředí AWA relaxačního centra (recepce – video a solné jeskyně ADAM, Šungitová komnata, masáže, EEG biofeedback, fotoepilace, fotoomlazení, fototerapie) včetně stylové recepce se podíleli výtvarníci a sochaři města Brna, pod vedením designéra Lea Gattermayera, který nám umožnil vybudovat jeden z nejzajímavějších a zárověň harmonických interierů solných lázní v Evropě.
     Přes veškerou vyspělost soudobé medicíny se člověk vrací k ryzím a přirozeným terapeutickým zdrojům. Solná jeskyně je unikátní léčebný prostor příznivě ovlivňující široké spektrum zdravotních problémů.
    Prof. MUDr. Jiří Homolka, DrSc.přednosta I. plicní kliniky 1. LF UK a VFNLéčivé účinky soli jsou známé celá staletí, dnes se k tomuto zdroji zdraví vracíme. Příkladem je léčba, jakou podstupovali pacienti v 30. letech 19. stol. v solném dole Wieliczka v Polsku, kde se od roku 1958 už běžně léčilo astma, choroby horních a dolních dýchacích cest a alergická onemocnění.


12+1 způsob využití kokosového oleje

    Nejstarší známá zpráva o použití soli v medicíně sahá do 3. tisíciletí před naším letopočtem a pochází pravděpodobně od slavného egyptského stavitele a lékaře Imhotepa. Ten popsal, že sůl vysušuje infikovanou ránu a tím může zánět vyléčit. Z Egypta pochází několik receptů, ve kterých se používá sůl...
    V minulosti trpělo nedostatkem soli množství lidí, žijící hlavně v krajinách, které ležely daleko od mořského pobřeží. Přísun soli získávali jen prostřednictvím rostlinné a živočišné výživy. Sůl taktéž sloužila jako jediný účinný konzervační prostředek na udržení zásob potravin po dobu zimních měsíců...
    Zrealizujte saunu svých snů! Finské sauny, infra sauny, parní sauny, bio sauny, kombinované sauny, solné sauny, sauna domky špičkové kvality přímo od výrobce sauny.  Hlavní činností iSauna sauna manufaktury je výroba a kompletní realizace individuální sauny, kombi sauny, infra sauny a finské sauny, parní sauny, bio sauny, venkovní ​​sauny, sauna domku, himálajské solné kabiny, solné sauny, solné mateřské školy.
    Prosíme o ohleduplné vypnutí zvukových signálů u mobilních telefonů, v žádném případě nedoporučujeme brát jakékoliv elektronické přístroje s sebou do solných jeskyní vzhledem k agresivitě solného prostředí na elektroniku.


2. AWA relaxační centrum Brno, na začátku byli ADAM a EWA, dvě solné jeskyně v Brně...

    Sůl byla odedávna ctěna jako dar bohů. Její blahodárnost si lidstvo uvědomovalo již ve starověkých kulturách. Vzpomeňme například na známou egyptskou krásku Nefertiti, která si udržovala svůj výjimečný půvab právě díky kosmetice ze soli.
    Zároveň má podstatný vliv na srdce, cévy, nervovou soustavu, činnost štítné žlázy a psychickou vyrovnanost. Nezanedbatelné a velmi významné je působení soli na kůži, skvělé výsledky byly zaznamenány u lupénky, atopických ekzémů, alergií a jiných dermatologických potíží.
    Prospěšný vliv jeskynního prostoru (solná jeskyně Brno - ADAM a EWA) souvisí v neposlední řadě s uvolňováním záporných iontů do ovzduší, jehož vlhkost je podpořena přítomností jezírek, vodopádů a vodních mlhovačů. Lehké negativní ionty přispívají ke zvýšení obranyschopnosti lidského těla.
     Pro maximální pohodlí našich klientů jsme vystavěli solnou jeskyni a terapie jsme rozdělili zvlášť pro děti a dospělé, aby se dospělí a děti vzájemně nerušili a mohli tak přijímat v solných jeskyních svoji solnou terapii v pro ně v nejoptimálnějším a nejvhodnějším prostředí.


4. Jak se co nejlépe připravit na proceduru

    Mnohá populační onemocnění jako jsou stres, septické stavy, migrény, neurózy a rozličné subjektivní potíže, lze pozitivně stimulovat v prostředí takto příznivého iontového elektroklimatu.
     superpotraviny | ořechy | semínka | jedlé oleje | koření | sušené plody | přírodní sladidla | jedlé houby | zelené potraviny | přírodní šťávy | bezlepková dieta | ořechy | obiloviny | luštěniny | voda a nápoje | chia semínka | kešu | mandle | goji | Hairplus | přírodní šťávy | šungit | kokosový olej | RAW strava | Medik8 | doplňky stravy | AWA superfoods | Himalyo | lyofilizované ovoce
    Potom našim hostům zbývá už jen se pohodlně usadit, uvolnit se a odevzdat se léčivým silám vody, země, vzduchu, hudby a dvětla v solné jeskyni ADAM a EWA v příjemných prostorách AWA relaxačního centra v Brně.


Solná jeskyně Brno, AWA centrum

    * Slevu z permanentky může využít max. 1 osoba v doprovodu předplatitele.** Permanentky jsou nepřenosné.*** Platnost permanentky je 2 měsíce**** Upřesnění:za SENIORA - je považována osoba: - starší 62 let - osoba mladší 62let, která pobírá plný invalidní, popř. starobní důchod ( po předložení dokladu)ZTP - po předložení platné karty ZTPza STUDENTA- je považována studující osoba ve věku 18-26 let ( po předložení dokladu o studiu)V případě uplatnění slevových kuponů 1+1 - je výchozí cenou plný jednorázový vstup pro dospělé (bez rozdílu věku)- slevu lze uplatnit pouze jednorázově ( pro 2 osoby současně, v 1 termínu)
    SOLNÁ JESKYNĚ SOLANKA je solná inhalační jeskyně vybudovaná speciální jedinečnou ekotechnologií, která je chráněna evropským patentem, a to ze solí z Mrtvého moře (Jordánsko, Izrael),kamenné soli Halitu ( Pákistán, Polsko, Rumunsko), mořské soli ( Slovinsko).Minerální látky obsažené v použitých solích pomáhají při léčbě :
    Na recepci taktéž klienti obdrží jednorázové návleky na boty, které se požívají pro vstup do solné jeskyně.
    Panenský kokosový olej je až neuvěřitelně univerzální. Dá se využít nejen jako potravina nebo doplněk stravy, ale také jako přírodní tělová i vlasová kosmetika. Jeho široké využití vás jistě překvapí. A nejlepší na tom je, že vám stačí jen jedno balení kokosového oleje. Protože je panenský, čistě přírodní a bez jakýchkoliv příměsí, můžete si natírat pokožku stejným olejem, který si večer přidáte do salátu. Více zde


Sauny,venkovní sauny,finské sauny, infra sauna,kombinovaná sauna na míru,sauna wellness spa.

    Sůl patří mezi ty věci v naší kuchyni, které používáme denně. Ano, v mnoha případech je ze zdravotních důvodů doporučováno její umírněné používání. I tak je však sůl velmi důležitá pro zdraví a neměla by být proto zcela vyřazena z naší stravy. Musíme ji ale používat správně.Bohužel se ukázalo, že běžná stolní sůl, která se obvykle vyskytuje v našich kuchyních či v restauracích po celém světě, má málo co do činění s přírodní solí. Tato sůl bývá většinou vysoce rafinovaná. Je to téměř čistý chlorid sodný (97% a více), často s přidanými chemikáliemi jako jsou protispékavé látky a sorbenty. Ale existují druhy soli jako je např. mořská sůl nebo himalájská růžová sůl, které mají neuvěřitelné přínosy pro naše zdraví. Více
    Proces solné terapie v našich solných jeskyních nevyžaduje žádné mimořádné přípravy. Zákazníci přicházejí v běžném civilním oblečení. Pro zájemce o pobyt v solné jeskyni je vhodný oděv s krátkými rukávy a nohavicemi z důvodu přímého kontaktu pokožky se solí.
    Kosmetika z Mrtvého moře KAWAR, Mon Platin, Mineral beauty. Dále si můžete zakoupit v recepci šungitové výrobky, ametystové geody, vitaminové doplňky stravy, 100% šťávu z plodů GOJI, kosmetiku TianDe atd.
    Solná jeskyně ADAM má kapacitu 12 polohovatelných lůžek a zabudovaný DVD monitor pro děti – pohádky. Její specialitou je dvoumístná šungitová komnata, umožňující zákazníkům přímý fyzický kontakt se solí a minerálem šungit, či soukromí, dispozičně oddělené od hlavní části jeskyně. Dále je zde vodopád ze solanky a jezírko s vyvíječem vodní mlhoviny.
    Všeobecná obliba solných jeskyní má v Evropě tradici a dnešní moderní technologie umožňují aplikovat toto prostředí na zemském povrchu kdekoliv na vyhovujících místech.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00