Jak na věc


rybářské uzly a spoje vlasce s šokovou šňůrou

BOILIES BOOS 2 SPECIÁL 16mm 200G, příchuť přírodní játra

    Rybářský naviják je stěžejním kouskem výbavy rybáře. A protože značně ovlivňuje nejen kvalitu lovu, je nezbytné neponechat při jeho výběru nic náhodě. Soustředit bychom se měli zejména na vlastnosti navijáku na ryby, které bezprostředně ovlivňují samotný lov. Nezanedbatelné jsou však i detaily, které sice nemají na lov takový vliv, jaký mají na rybáře.
    1. Jak budu lovit?Pravděpodobně ta nejdůležitější otázka. Způsob lovu nejvíce ovlivňuje volbu rybářského navijáku. Ten totiž určuje, jaký typ navijáku budeme hledat a jaké vlastnosti u něj budeme vyhledávat.
    Kvalitní rybářské navijáky jsou důležitou součástí rybářské výbavy. V současné době si můžete vybírat rybářské navijáky pro konkrétní rybolovné techniky, dle značky nebo vybavenosti. K oblíbeným patří např. kaprové navijáky, přívlačové, speciální multiplikátory či pro lov pod ledem. Kromě použití můžete vybírat dle vybavení či podle značky - např. navijáky Jaxon, Shimano, Daiwa či Okuma.


BOILIES BOOS 2 SPECIÁL 16mm 200G, příchuť játra-vanilka

    Existuje mnoho druhů rybářských navijáků. Od základních navijáků smekacích, přes muškařské navijáky či třeba multiplikátory – ty jsou určené pro lov opravdu velkých ryb hlavně na moři. Typů navijáků je opravdová spousta. I klasické a u nás nejpoužívanější navijáky smekací se dále dělí do různých podkategorií. Jiné smekací navijáky se používají pro lov na dírkách, jiné pro přívlač, jiné například speciálně na kapry.
    2. Co budu lovit?Tato otázka dost úzce souvisí s otázkou první. Ale ať chceme nebo ne, i předpokládaný úlovek by měl mít vliv na výběr rybářského navijáku. Jiný naviják budeme potřebovat na lov sumců, jiný na okouny. A i když na sumcový naviják okouna taky vytáhneme, vhodnou volbou vybavení ulehčíme jak rybě, tak rybářovi.
    3. Jak moc budu lovit?Pokud vody rybářských revírů bičujeme alespoň pravidelně, vyplatí se na rybářském navijáku nešetřit. Mnohdy se vyplatí pořídit si raději jeden, sice univerzální, ale za to kvalitní kousek, který sice nebude dokonalý ve všech směrech, určitě nás ale nezradí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00