Jak na věc


rally auto bazar

Traiva Cup poodkryl novinky pro příští sezónu

    Žirovničák Jiří Skořepa se pohybuje po českých rychlostních zkouškách od roku 2003. Během své sportovní kariéry četl diktát šestnácti jezdcům, ale vystřihl si i závod za volantem. Proč vymýšlí různé legrácky s diváky, si přečtete v následujícím rozhovoru.
    O uplynulém víkendu se u našich jižních sousedů jela Rallye W4, která pod novým organizačním výborem navázala už vloni na zrušenou Waldviertel Rallye. Tentokrát už byla zařazena do rakouského šampionátu a rozhodovalo se o titulu, který získal Hermann Neubauer. Průběh soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Jörga Ullmanna.
    Na první pohled komplikovaný hashtag #krteklevkohout skrývá vlastně docela jednoduchý příběh.Je o českém Krtkovi, který osedlal francouzského Lva a společně jedou závodit do země galského Kohouta. Pod přezdívkou Krtek hledejte Jiřího Pohlídala, jednadvacetiletého jezdce rally ze Zlína. Navigovat jej bude o šest let starší Jan Kubala. Lvem je míněn Peugeot 208 R2 a společně se ve Francii o víkendu 22. – 24. listopadu 2019 zúčastní vyhlášené Rallye du Var.


Piloti WRC jsou stále v Austrálii a snaží se pomoci

    Sobota 7. 12. 2019 se blíží, a právě tento datum mají všichni fanoušci domácího rallysportu spojen s jubilejním XXV. ročníkem TipCars Pražského Rallysprintu. Každoročně se návštěvníci TipCars Pražského Rallysprintu těší na spoustu zajímavých novinek a ani letos nebudou určitě zklamáni. Už delší dobu je známo, že soutěž se ve svém jubilejním ročníku vrací na klasické rychlostní zkoušky Karlík a Cementárna, kde se závodníci utkají v ranních hodinách.
    Závěr automobilové soutěžní sezony v České republice vyplní tradičně volné podniky ve Slušovicích a v Praze. Tentokrát je jako první v kalendáři zahrnuta Hothess Mikuláš Rally ve Slušovicích, která se uskuteční již podesáté v termínu 29. – 30. listopadu 2019! Kulaté jubileum proběhne opět pod taktovkou motoristické rodiny Minaříků z Podkopné Lhoty.
    Vůni spáleného benzínu a rychlých kol propadl mimo jiných i Lumír Vyorálek. Třiačtyřicetiletý jezdec nejprve usedl do soutěžního vozu v crosscountry, aby později přešel do rally. Humor není Lumírovi nijak cizí, o čemž se můžete přesvědčit v následujícím rozhovoru.
    Upozornění ředitelství TipCars Pražského RallysprintuV posledních dnech výrazně přibylo stížností občanů obcí na trasách RZ Karlík a Cementárna na nebezpečnou jízdu mnoha vozů. Ředitelství...více informací


Z Austrálie se díky požárům stal WRC sprint

    V bitvě o Prahu se střetnou i mladé puškyKaždoročně se návštěvníci TipCars Pražského Rallysprintu těší na spoustu zajímavých novinek a ani letos nebudou určitě zklamáni. Už delší dobu je známo, že...více informací
    Nebývale kvalitní a pestré soutěžní pole se sešlo na testovacím polygonu Tatra Truck v Kopřivnici při devátém dílu Traiva Rally Cupu, kde bylo připraveno obvyklých 25 ostrých kilometrů měřených neúprosnou časomírou na dvou úsecích, které se jely třikrát. Počasí bylo ryze podzimní, trať zkoušek byla ze začátku mokrá s množstvím spadaného listí. Malou komplikací se stal silný vítr, který spolu s listím rozfoukával i některé s barelů vytyčujících trať.
    Poslední listopadovou sobotu se uskuteční ve Slušovicích jubilejní desátý ročník HOTHESS Mikuláš Rally 2019. Ohlédněme se za loňským ročníkem exhibiční show, která tradičně uzavřela úspěšnou sezonu rallysportu v České republice. Vítězem devátého ročníku pod oficiálním názvem MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018 se stala stylem start, cíl posádka Tomáš Kostka, Ladislav Kučera (soutěžící Tomáš Kostka) na voze Škoda Fabia R5.


Traiva rally cup Kopřivnice 2019 IX.

    Automobilový jezdec Martin Prokop se na lednové Rallye Dakar představí bez svého dlouholetého navigátora Jana Tománka, který není fit po říjnové nehodě v Maroku. Šestého muže letošního pořadí slavné soutěže bude navigovat Viktor Chytka. Tým MP Sports dnes zároveň potvrdil, že druhý vůz bude řídit Martin Kolomý, který dosud závodil s kamionem.
    Je to necelý měsíc zpátky, co se Adam Březík stal mistrem Rallysprint série 2019. A jako odměnu za skvělý výkon po celou sezonu dostal mladý jezdec možnost zazávodit si s Škodou Fabií R5. Ostrý start se uskuteční v sobotu 30. listopadu, při Mikuláš Rally ve Slušovicích. Adam zde pojede pod hlavičkou Samohýl Škoda Teamu s vozem svého otce Martina Březíka.
    Adam Březík má za sebou skvělou sezonu, ve které potvrdil, že má závodění v genech. Třiadvacetiletý jezdec, společně s navigátorem Zdeňkem Bělákem jun., vyhrál závod na Kopné a v Pačejově. Rozuzlení boje o titul vyšlo na poslední sprint ve Vsetíně, kde vedle Březíka do Peugeotu 208 R2 usedl Jaroslav Novák.
    Poté, co několikanásobný mistr světa Sebastien Ogier oznámil ukončení spolupráce s týmem Citroen Racing, oznámil dnes, tj. 20. listopadu 2019, tento tým svou neúčast v mistrovství světa FIA v rally v roce 2020.


Jiří Skořepa: Na každý závod jedu vyhrát

    Nebýt pauzy v osmdesátých letech minulého století, na jihu Čech se v mohl na jaře roku 2020 uskutečnit 50. ročník Rallye Český Krumlov. Tradiční motoristický podnik si však musí na významné jubileum ještě dva roky počkat. Osmačtyřicáté pokračování oblíbené soutěže konané v rozkvetlé krajině poblíž rakouských hranic se pojede ve dnech 22. a 23. května.
    Další publikování jakýchkoli informací uveřejněných na serveru www.Rally-Mania.cz je možné pouze s předchozím písemným souhlasem redakce Rally-Mania.cz.
    Po roční pauze na horké sedadlo spolujezdce opět usedne Roman Koscelník. Romana jsme mohli vidět ve voze společně s Lukášem Nekvapilem, se kterým závodil od úplných začátků. Nejdříve s Hondou Civic VTi, poté s vozem Opel Adam R2. Nyní se Roman Koscelník posadí vedle Lukáše Nekvapila opět, tentokrát při Mikuláš Rally Slušovice. Kluci si vyzkouší nový Ford Fiesta R2T.
    Devatenáctiletý závodník letos dokázal vyhrát XTG Opel Adam Cup bez jediného zaváhání a na všech sedmi podnicích dojel do cíle jako nejrychlejší. Na českých tratích Dominika navigoval Jan Mikulík, ale na posledních dvou soutěžích v Německu Mikulíka nahradil Ondřej Krajča.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00