Jak na věc


ráno vstává maminka má

Vyhlášení divácké SMS soutěže

    Jarmila Slovenčíková: „Potápím se i s přístrojem, ale k tomuto sportu mám mnohem větší respekt, protože člověk je závislý na technice a navíc musí hlídat mnohem víc věcí jako dekomprese a pod. Ale občas se potápím i s přístrojem, obojí má svoje kouzlo.“
    O pohodové vstávání s Českou televizí se v brněnském vysílání starají moderátoři Soňa Baranová a Ondřej Blaho, z Ostravy střídavě moderují dvojice Veronika Poláčková, Petr Rajchert a Radek Erben.
    Dobré ráno je, když se probouzím z příjemného snu a nejlépe minutu před budíkem, když se mám na co těšit, když je venku hezky a v lednici najdu mléko, když mě někdo rozesměje, když hraje Joe Cocker. Dobré ráno je, když má smysl vstát z postele a jít do světa.
    Jiří: „Dobré ráno, jak trénujete váš dech, sem tam s kamarády blbnem, kdo vydrží déle pod vodou a u mě pořád minuta, potřeboval bych nějakou fintu? Děkuji :o)“
    Dobré ráno je, když po probuzení vím, že mí nejbližší, a těmi nemyslím jen syna a manžela, jsou v pořádku a pohodě. Viděla jsem ve své práci (zdravotní sestra na koronární JIP) lidi umírat a nikdo jim už nedokázal pomoci – to se vám pohled na svět podstatně změní; nad malichernostmi a žabomyšími válkami prostě mávnete rukou.Za mne: Díky za každé ráno v pohodě!


Grilovaný losos položený na ananasové carpaccio

    Ranní dávka dobré nálady v podobě zajímavých hostů, informací, muziky i kulturních tipů, to je Dobré ráno, pořad, který vám Česká televize nabízí každý všední den od 5:59 do 8:30 na Dvojce. Týden z Ostravy, týden z Brna.
    Jarmila Slovenčíková: „Většina potápěčů vypláchne před ponorem masku šamponem nebo jarem. Já sklo své masky vždycky jen olíznu, pak se nemlží. :)“
    Hned po ránu se zabereme do filozofování o lidské existenci s originálním myslitelem Stanislavem Komárkem. Kdo se chce s panem profesorem pustit do debaty, má možnost na našem chatu! Hlavu si budeme lámat i nad křížovkami - tentokrát je ale nebudeme luštit, nýbrž přímo vyrábět. A pomůže nám jejich ostřílený autor Roman Čejka. Naše vysílené mozky doslova nakrmí šéfkuchař Dušan Kuba, který bude vařit jídla bystřící mysl. Aneta Hronová nám ve své reportáži představí myslitele a vynálezce všedního dne - vždyť také obyčejnou propisku musel někdo vynalézt. Víte, kdo to byl? Dívejte se! A nevynechejte ani další díl našeho seriálu o polozapomenutých českých chloubách. Věděli jste, že jsme ještě nedávno byli sirkařskou velmocí? V Dobrém ránu si vybere každý, tak se dívejte!


Křest sbírky básní Oldřicha Mikuláška

    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.
    Jarmila Slovenčíková: „Dobré ráno, když budete takhle blbnout, tak vždycky blbněte s kamarády a nikdy ne sám. To je nejdůležitější zásada freedivigu. Finta jak vydržet dýl bez dechu je v relaxaci, nebo by se dalo říct v hlavě. Říká se, že víc než polovina výkonu na nádech je mentální. Zkuste před zadržením dechu několik dlouhých výdechů a maximálně se uvolnit. Dlouhý výdech vám automaticky sníží tepovou frekvenci. :)“
    Hlavním hostem pátečního vysílání bude vícenásobná držitelka ocenění Magnesia Litera - spisovatelka Radka Denemarková. Rovněž si připomeneme výročí bitvy u Midway.
    Ráno je Dobré, když jsem nádobí umyl a koš vynesl již včera, ve schránce není žádný email, v krabici od müsli ještě něco zbylo, mléko není zkyslé, do oken pere slunce, a hlavně když se probudím ve chvíli, kdy si tělo samo řekne, že už víc spánku není zapotřebí, a ne když vám do toho kecá budík a povinnosti.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00