Jak na věc


protokol o zkoušce těsnosti venkovní kanalizace

6. Regenerační protokol po chemoterapii

    U někoho se mohou vyskytnout bolesti břicha a podbřišku. Toto je způsobeno nejspíše kayenským pepřem užívaným nalačno. Nezbývá pak než přesunout tuto látku po jídle.
    Upozornění k protokolu: užívané dávky EGCG jsou vysoké. Jsou zvoleny tak, aby byl protokol účinný, ale tím pádem jsou již na hranici možné toxicity u člověka, který nemá v pořádku játra a ledviny. Navíc je protokol dlouhodobý (3 měsíce). Může docházet k zátěži ledvin a jater. To bude zvláště aktuální u pacientů po náročné chemoterapii, kde bych doporučil nejprve měsíční regenerační protokol. Pokud budete pozorovat nějaké problémy s těmito orgány, protokol dočasně vysaďte a konzultujte svůj zdravotní stav s lékařem. Bude vhodné nechat si udělat jaterní testy a testy ledvin (rozbor moči) a dále v protokolu pokračovat dle zjištěných výsledků např. snížením dávky EGCG z 200 na 100mg.
    3 denní půst je vhodný také před chemoterapií/imuniterapií. Měl by zvýšit citlivost nádorových buněk vůči léčbě a naopak vést k přepnutí zdravých buněk do přeživšího režimu, kde budou lépe odolávat toxicitě léčby.


Halifax protokol – kde koupit doplňky

    Mnoho z používaných chemoterapeutických léků vede u pacientů k výraznému snížení koncentrací bílých krvinek. Po ukončení cyklů chemoterapie bude vhodné imunitní jednotky obnovit a pokusit se stimulovat hlavně ty, které působí výrazně protirakovinově např. NK buňky, CD8+ T-lymfocyty aj.
    Regenerační protokol by měl trvání 14 dní a jeho základem by byla obnova střevní mikroflóry probiotiky a prebiotiky a regenerace imunity vysokými dávkami betaglukanů.
    Doporučení na dlouhodobé hladovky (žádný příjem stravy po dobu týdnů) je pro pacienty nebezpečný nesmysl. Dle výzkumů z poslední doby se ukazuje, že největší benefit (s nejmenšími riziky) má právě 72 hodinový půst. Delší bude mít stejné benefity, ale narůstající rizika/negativa. Bohužel jednou za 1000 pokusů se objeví z různých důvodů zázrak a takový člověk pak někdy vydá knihu a radí svůj postup všem ostatním. V důsledku tak ale většině čtenářů zkrátí život.
    METABLOC, pokud by byl užíván spolu s dalšími protokoly, by měl snížené dávkování ALA 1200mg, HCA 1200mg denně. Podrobnosti v článku. Užíval by se bez Naltrexonu, který v ČR nelze sehnat. Ale lze přidat nově diclofenac.


4. Genistein protokol (zatím pouze pracovní verze)

    Pokud znáte kvalitní produkt za dobrou cenu, který tady není uveden, pošlete mi prosím tip (sedmfialek zavináč centrum.cz). Před nakupováním v cizině si pročtěte tipy, ať vás nepřekvapí DPH, clo či poplatek dopravci za celní zastupování.
    Protokoly jsou sestaveny na základě výsledků Halifax studie a mého vlastního podrobného bádání. Nejedná se o konečnou verzi. Text budu dále doplňovat, opravovat a vylepšovat. Dávkování v protokolech je orientační. Užívání protokolů zkonzultujte s vaším lékařem, kvůli možným kontraindikacím s léky, které užíváte nebo specifickými zdravotními problémy, které máte. Snažím se v části o kontraindikacích uvést některé možné scénáře, kdy není nasazení protokolu možné/doporučené, ale nelze pokrýt všechny možné situace. Zvláště EGCG protokol je velmi náročný a u specifických situací/pacientů může být rizikový. Pokud užíváte onkologické léky, konzultujte složení protokolu s onkologem. Pročtěte si rovněž obecná doporučení na začátku tohoto článku, kde je podrobněji vysvětlena problematika ovlivňování účinku léků CYP enzymy. Nebo tady.


Příklad kombinovaného EGCG + kurkumin protokolu

    Alternativní cesta protokol – některé položky můžete zařadit i během všech ostatních protokolů např. střídavé pití tam doporučených čajů či užívání vitamínu D3.
    Je velmi důležité vysadit užívání všech doplňků alespoň 5 dní před plánovanou operací. Mnoho z látek ovlivňuje např. srážlivost krve a je zde teoretické riziko, že užívání vysokých dávek doplňků by mohlo negativně ovlivnit průběh operace (či ovlivnit účinky použitých anestetik). Při náhlé, neplánované operaci je potřeba o všem co užíváte informovat anesteziologa.
    Z výše uvedených látek je nutností zejména quercetin a piperin, aby se dostatek EGCG dostal do krve. Pro zvýšení protinádorového účinku je pak nejdůležitější kayenský pepř.
    Největší problém u protokolu mají lidé s kayenským pepřem, který je velmi silný, a může způsobovat bolesti břicha, pokud se užije nalačno. To se snažím vyřešit buď užíváním nižší dávky před jídlem (je třeba mít prázdné kapsle a z kapsle kayenu udělat třeba 3 = a užívat tak třetinu dávky) nebo užít kapsli kayenu až po jídle.


Kontraindikace (rizikové skupiny, s čím nekombinovat apod.)

    Příklad rozložení během 24 hodin: v 7 hodin ráno před snídaní, v 11 hodin před obědem, ve 3 odpoledne , v 7 večer před večeří; v 11 v noci a ve 3 ráno.
    Základní verze Now Foods 120 kapslí, 22,93 dolarů. Soy Isoflavone Extract (providing min. 40% total Isoflavones (60 mg) including Genistein, Daidzein and Glycitein). Deluxe verze Life Extension 60 kapslí 21 dolarů. Novasoy Soy isoflavone concentrate (Non-GMO) 135 mg (standardized to 40% isoflavones 54 mg). Genistein 28 mg, Daidzein 22 mg, Glycitein 4 mg. Soynatto Fermented Soyfood (Non-GMO) 435 mg.
    Za dobu, co téma studuji, nyní  považuji za nejnadějnější metabolickou blokádu, tak jak ji prezentuje COC protokol (doporučuji knihu a FB skupinu Jane McLelland). Zatím jsem vytvořil jen základní nástřel celého protokolu, jehož základ tvoří právě COC. Více viz článek.
    Life Extension 100 kapslí. Green Tea (Camellia sinensis) Decaffeinated Extract (leaf) [std. to 98% polyphenols by UV (710.5 mg), 45% EGCG by HPLC (326.25 mg)]  22,50 (iHerb) Max 3,6mg kofeinu. Pro lidi, kteří nepijí kávu, je dekafeinovaný extrakt nejlepší volba.


Univerzální doporučení vs doporučení na míru

    Vzorový produkt 240 kapslí od Now Foods 27,73 USD  400mg quercetinu a 82,5 bromelainu. Cena ale přesahuje hranici pro DPH a bude vyměřen poplatek za celní zastoupení. Můžete ale využít různé slevy (za předchozí objednávky, nebo 5 dolarů pro první objednávku) a tam byste se pak vešli do limitu 22 euro. Alternativně jsou na iHerbu produkty s méně kapslemi za cenu kolem 21 dolarů, které se vejdou do limitu.
    EGCG protokol bych doporučil nasadit zejména po ukončení klasické léčby, tedy po operativním odstranění nádoru nebo po ukončení chemoterapie či radioterapie. Jeho podstatou je snaha o redukci tumor cirkulujících buněk (nádorové buňky v krvi). Tímto by se mělo snížit riziko návratu nemoci.
    Resveratrol má, pokud je užíván samostatně, jen velmi nízkou biodostupnost (málo se ho dostane do krve v aktivní podobě). Užívání resveratrolu samotného tak nepřináší žádné výsledky a bylo by jen vyhazováním peněz. Je proto zcela nezbytné k resveratrolu užívat bio boostery (= látky, které zvyšují biodostupnost) a to níže zmíněné; zejména piperin, ale napomáhá i quercetin a GSE.
    Doctor’s Best, Best Curcumin C3 Complex with BioPerine, 1000 mg (min. 95%), 120 tablet. 5mg piperinu v kapsli. 53,57 (iHerb). Cena je výhodnější než u 500mg balení a kapsle má více piperinu.


Nejčtenější články za posledních 10 dní

    Teorie např. Verma, 2016. U rakoviny prsu po chemoterapii jsou snížené hladiny lymfocytů 3-6 měsíců po ukončení léčby, u B-lymfocytů a CD4 trvá špatný stav i více než 9 měsíců. Stav ještě výrazně zhoršuje, když je pacientka kuřačkou.
    Swanson Ultra Ultimate Ashwagandha KSM-66 250mg, 60 kapslí, standardizováno na minimum 5% withanolidů, 6,99 liber (obchod v rámci EU). Nebo mnohem levněji v prášku z purebulk.com nebo bulksupplements.com
    Luteolin (nezaměňte s luteinem) najdeme (tučně nejvyšší obsahy) v celeru, petrželi, zelené paprice, brokolici, mrkvi, artyčoku, rozmarýnu, tymiánu (čerstvý), mátě, šalvěji, oregánu (jako sušené koření) a heřmánku. Dá se pít také čaj rooibos, kde je luteolin i quercetin.
    U nás se dá EGCG koupit v prášku na www.namaximum.cz ale nemám s touto firmou žádnou zkušenost. 400 gramů prášku (min. 45% EGCG) vyjde na 499 korun, což vychází levněji než kapslované produkty uvedené výše. UPDATE 30/6/2017 Nedoporučuji. Zkoušel jsem jejich guaranu, ale je to nekvalitní. Sice levné, ale hrozí že bude nefunkční. Více o práškových extraktech v článku o kapslování.


Alternativní metody léčby rakovin

    Při střídání protokolů možno vkládat 72 hodinový půst  (3 dny o vodě, bez jakýchkoliv doplňků a jídla; pro pacienty s podváhou platí jen vysazení doplňků, ale zůstává běžná strava). Lépe je ale nejprve zkusit půst 24 hodin a až později 72 hodin. A také dobře nastudovat návrat ke stravě, který je velmi důležitý a musí být pozvolný. 3 denní půst bych vkládal jednou za 2 měsíce. Déledobý půst (více než 3 dny) nedoporučuji! Ve většině případů vám dlouhé hladovky u onkologických onemocnění zkrátí život.
    Protokol je vhodný zejména krátkodobě (cca. do 1 měsíce) před začátkem onkologické léčby a nebo jako dlouhodobý 3 měsíční po ukončení onkologické léčby (s tím, že se ponechá prostor pro regeneraci zhruba 2 týdny až měsíc). Při nasazení před začátkem léčby je cílem zvýšit potenciální účinnost hlavní léčby. Při nasazení po ukončení klasické léčby je cílem snížit riziko metastáz / návratu nemoci a pomoci tělu se vyrovnat se zbylými nádorovými buňkami v těle a tumor cirkulujícími buňkami v krvi.
    Kurkumin sypaný na váhu (bez kapslí) 200 gramů 1360 korun Pro-Zdraví-AZ. Na purebulk.com je 250 gramů za cca. 1400, ale nejlevnější poštovné je 18 dolarů (cca. 430) a zboží je odesíláno z USA, kde je třeba počítat s vyměřením 21% DPH na celnici a poplatkem za celní zastoupení (cca. 300-500 korun). Proto je cenově výhodnější nakoupit kurkumin na váhu v ČR. Je ale vhodné mít doma vlastní kapslovačku + prázdné kapsle. Nejlevnější prázdné „00“ kapsle jsou na iHerbu od NowFoods.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00