Jak na věc


propustnost autofolii

Pokud již okna na jižní straně máte, máme pro Vás malý tip jak taková skla nahradit:

    Nejlevnější a nejjednodušší variantou je takzvané otočené zasklívání, kdy u standardního izolačního dvojskla s koeficientem součinitele prostupu tepla Ug = 1,1W/m2K se pokovená vrstva nezasklí na pozici 3 do interiéru, ale otočí se ven směrem do exteriéru. Toto sklo si zachová tepelné vlastnosti (součinitel prostupu tepla) Ug=1,1 W/m2K, ale energetická propustnost g se z 63% sníží na 52% a výrazně se jeho vlastnost energetické propustnosti (g) přiblíží základním protislunečním sklům.
    Standardní izolační dvojskla mají energetickou propustnost okolo g=63%, při použití protislunečních skel dokážeme tuto hodnotu snížit až na g=42%. U izolačního trojskla je energetická prostupnost g=55% a při použití protislunečních skel Relax se energetická prostupnost sníží na g=40% tím nedochází k přehřívání interiéru. U oken situovaných na jižní stranu je důležité použít optimální sklo nebo zajistit venkovní stínění.
    Pokud nebudeme pro velké plochy oken řešit venkovní zastínění (venkovní žaluzie, rolety, markýzy), je nezbytné zajistit reflexi (odražení tepla) a nižší energetickou propustnost g (propustnost záření) skel, abychom předešli přehřívání interiéru.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00