Jak na věc


prodejní místa kupony mhd praha

Open Card a studentské jízdné v pražské MHD

    O Opencard je možné si zažádat na kontaktních místech DPP nebo přímo na stránkách Opencard. Její vyřízení standardně trvá 14 dní, ale za příplatek je možné ji získat i na počkání. Nejlepší je nechat si Opencard zaslat poštou. Pro vydání budete potřebovat dvě pasové fotografie a občanský průkaz. Elektronické kupóny na MHD lze následně koupit na internetu, ale poté je nutné kupón nahrát na kartu opět na kontaktních místech nebo na validátorech ve vybraných stanicích metra. Pro studentské ceny je nutné první nákup elektronického kupónu provést na prodejních místech (u okénka v metru) s předložením průkazu UK či ISIC.
    Pokud nebudete bydlet hned u fakulty a plánujete využívat městskou hromadnou dopravu pravidelněji, vyplatí se pořídit si „tramvajenku” – časový kupón na MHD. v letošním roce nás můžou potkat změny, proto berte následující informace jen jako stručné uvedení do problematiky. Veškeré informace najdete na stránkách Dopravnho podniku nebo na příslušných kontaktních místech.
    Kupóny se prodávají měsíční (260 Kč) a čtvrtletní (720 Kč) nebo klouzavé kupony s volitelným začátkem platnosti 30denní (také 260 Kč) a 90denní (také 720 Kč).
    Z důvodu pravidelné technické údržby a posílení serveru bude od pátku 23. července od 18.00 hodin do neděle 25. července do 23.00 hodin 2010 pozastavena možnost on-line podání žádosti o opencard. Příjem papírových formulářů bude probíhat standardně.
    Ahoj, prosím Tě, když už se na něco ptáš, tak se ptej na místě, kam Tvůj dotaz logicky patří - pod článkem o stipendiích nebo založ nový dotaz ve fóru. Tady to jen dělá zmatky. :-)


Papírové kupony na MHD už jsou v prodeji

    Pražský dopravní podnik začal znovu vydávat všechny druhy papírových kuponů na městskou hromadnou dopravu. Od 1. března jsou k dostání ve všech informačních centrech, které mají otevřeno i o víkendu, od pondělí na většině z padesátky prodejních míst. Cestující si mohou zvolit mezi papírovým kuponem a kartou opencard. Funkční jsou zatím obě varianty.
    Kompletní informace o prodejních místech jízdních dokladů PID naleznete v níže uvedeném seznamu. Na všech prodejních místech je možné platit kartami VISA a MasterCard.
    Prodejní místa jízdních dokladů PID zajišťují prodej celého sortimentu jízdních dokladů, tj. jízdenek pro jednotlivou jízdu, jízdenek krátkodobých, časových papírových jízdenek k průkazkám PID, časových jízdenek elektronických spojených s identifikátorem (čipovou kartou Lítačka, registrovanou bezkontaktní bankovní kartou Visa nebo Mastercard, registrovanou In kartou Českých drah), jízdenek přenosných a vydávání papírových průkazek a průkazů PID.
    Podle zjištění ČTK pokladní na výdejních místech ještě v pátek kupony k dispozici neměli a tvrdili, že budou k dispozici až v průběhu března. Mluvčí PID Jiří Štábl ale tvrdí, že ode dneška bude většina prodejních míst všemi kupony zásobena.


Prodejní místa jízdních dokladů PID

    Částečný návrat k papírovým kuponům zvolili politici kvůli problémům, které mají se smlouvami k projektu opencard. S vlastníkem práv k opencard, firmou eMoneyServices (EMS), Praha vyjednává. Co bude dál, není jasné. Dopravní podnik rozhodnutím rady začal už v průběhu února s prodejem měsíčních a čtvrtletních kuponů. Papírových kuponů se od té doby prodalo 1500, průkazek 2500. Další druhy kuponů budou k dostání od neděle.
    Duplikáty papírových jízdních dokladů vystavují prodejní místa ve  stanicích metra Roztyly a Hradčanská a v budově Centrálního dispečinku, Na bojišti 5, Praha 2. Více informací naleznete na  tomto odkazu. Registrace identifikátorů (In Karet a bezkontaktních bankovních karet Visa nebo Mastercard) do systému PID Lítačka se provádí v Infocentrech Můstek, Hradčanská a Anděl a prodejních místech Centrální dispečink, Roztyly a Letňany.
    „Nejjednodušší způsob, jak si pořídit opencard i časovou jízdenku městské hromadné dopravy, nabízí internet. Na www.opencard.cz lze zažádat o kartu, následně si ji nechat doručit kurýrem a na e-shopu Dopravního podniku hlavního města Prahy (eshop.dpp.cz) poté zakoupit libovolný kupon. Celkově se však prodej přes e-shop DP podílí na objemu prodaných kuponů zhruba 11 procenty,“ uvedl mluvčí opencard Martin Opatrný.


Elektronické kupony MHD prodává téměř 40 míst v Praze

    Pro dospělé cestující dosud papírové kupony sloužily jen jako dražší náhrada opencard. Problematický projekt opencard stál Prahu minimálně 1,35 miliardy korun.
    Kromě papírových kupónů si můžete pořídit i jejich elektronickou verzi, která se nahrává na kartu Opencard. Ceny jsou stejné, jen jsou navíc v nabídce i kupóny 5měsíční (1200 Kč) a 10měsíční (2400 Kč), který má volitelný začátek platnosti v období od 15. 8. do 1. 11. Zajímavou novinkou je, že platnost ročního kupónu můžete v průběhu jeho platnosti až dvakrát přerušit na minimálně 14 a maximálně 60 dní (v souhrnu). O dobu přerušení se vám prodlouží platnost kupónu.
    Ale k věci: ano, máš na to nárok. Viz http://www.cuni.cz/UK-1569.html#5 (tedy předpokládám, že tam vypsané podmínky splňuješ). Výše bude záležet na počtu žadatelů, dostupném množství peněz a také na tom, jestli budeš žádat o sociálně zvýhodněné stipendium. Informace budou za včasu na https://is.cuni.cz/webapps/index.php Aby Ti nic neuniklo, sleduj to v RSS. ;-) Až se aplikace otevře, podej si žádost a čekej (peníze zpravidla nechodí po měsících, ale p větších blocích). :-)


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00