Jak na věc


prodejní místa kupony mhd praha

Papírové kupony na MHD už jsou v prodeji

    Dopravní podnik proto posílil prodej elektronického jízdného prakticky na všech svých infocentrech a prodejních místech. Nejvíce vytíženými přepážkami pro prodej elektronického jízdného jsou infocentra Muzeum a Anděl. Naopak předprodejní místa ve stanicích metra linky C Letňany a Roztyly, linky B Můstek a v budově Centrálního dispečinku (Na Bojišti 5, Praha 2) bývají většinou bez delšího čekání. I na Andělu to však jde bez front, a to u předprodejního místa ve výstupním vestibulu směr Na Knížecí. V průběhu září zprovozní DP také předprodejní místo ve stanici metra Hradčanská na lince A. Cestujícím by tam mělo sloužit až sedm okének.
    Ale k věci: ano, máš na to nárok. Viz http://www.cuni.cz/UK-1569.html#5 (tedy předpokládám, že tam vypsané podmínky splňuješ). Výše bude záležet na počtu žadatelů, dostupném množství peněz a také na tom, jestli budeš žádat o sociálně zvýhodněné stipendium. Informace budou za včasu na https://is.cuni.cz/webapps/index.php Aby Ti nic neuniklo, sleduj to v RSS. ;-) Až se aplikace otevře, podej si žádost a čekej (peníze zpravidla nechodí po měsících, ale p větších blocích). :-)
    Ahoj, prosím Tě, když už se na něco ptáš, tak se ptej na místě, kam Tvůj dotaz logicky patří - pod článkem o stipendiích nebo založ nový dotaz ve fóru. Tady to jen dělá zmatky. :-)


Prodejní místa jízdních dokladů PID

    O Opencard je možné si zažádat na kontaktních místech DPP nebo přímo na stránkách Opencard. Její vyřízení standardně trvá 14 dní, ale za příplatek je možné ji získat i na počkání. Nejlepší je nechat si Opencard zaslat poštou. Pro vydání budete potřebovat dvě pasové fotografie a občanský průkaz. Elektronické kupóny na MHD lze následně koupit na internetu, ale poté je nutné kupón nahrát na kartu opět na kontaktních místech nebo na validátorech ve vybraných stanicích metra. Pro studentské ceny je nutné první nákup elektronického kupónu provést na prodejních místech (u okénka v metru) s předložením průkazu UK či ISIC.
    Kromě papírových kupónů si můžete pořídit i jejich elektronickou verzi, která se nahrává na kartu Opencard. Ceny jsou stejné, jen jsou navíc v nabídce i kupóny 5měsíční (1200 Kč) a 10měsíční (2400 Kč), který má volitelný začátek platnosti v období od 15. 8. do 1. 11. Zajímavou novinkou je, že platnost ročního kupónu můžete v průběhu jeho platnosti až dvakrát přerušit na minimálně 14 a maximálně 60 dní (v souhrnu). O dobu přerušení se vám prodlouží platnost kupónu.
    Prodejní místa najdete ve vestibulech některých stanic metra (např. I. P. Pavlova, Karlovo Náměstí, Náměstí míru, atd.). Nicméně doporučujeme využít Centrální dispečink v blízkosti fakulty (Na Bojišti 5), kde poskytují veškeré informace i služby a mají otevřeno všední dny od 6 do 20 hodin a v sobotu od 7 do 14 hodin.
    Pro dospělé cestující dosud papírové kupony sloužily jen jako dražší náhrada opencard. Problematický projekt opencard stál Prahu minimálně 1,35 miliardy korun.


Open Card a studentské jízdné v pražské MHD

    Elektronické časové jízdenky MHD nahrávané na opencard jsou v prodeji již na téměř 40 místech po celé Praze. Přestože lze pořídit elektronické jízdné přes internet, lidé zatím stále raději volí osobní nákup.
    Podle zjištění ČTK pokladní na výdejních místech ještě v pátek kupony k dispozici neměli a tvrdili, že budou k dispozici až v průběhu března. Mluvčí PID Jiří Štábl ale tvrdí, že ode dneška bude většina prodejních míst všemi kupony zásobena.
    Pražský dopravní podnik začal znovu vydávat všechny druhy papírových kuponů na městskou hromadnou dopravu. Od 1. března jsou k dostání ve všech informačních centrech, které mají otevřeno i o víkendu, od pondělí na většině z padesátky prodejních míst. Cestující si mohou zvolit mezi papírovým kuponem a kartou opencard. Funkční jsou zatím obě varianty.
    Poměrně velký zájem má veřejnost o přerušení ročních kuponů v době dovolených. Od 1. 7. do 18. 7. 2010 si nechalo pozastavit platnost svého kuponu 1 607 cestujících.


Elektronické kupony MHD prodává téměř 40 míst v Praze

    Zatím (minimálně do konce roku 2012, ale pravděpodobně i později) je možné papírový kupón na MHD pro studenty do 26 let zakoupit ke studentskému průkazu UK nebo ISIC. Pokud si ale necháváte nově vytvořit průkaz nebo ISIC, do systému DPP se nahraje až další den, až tehdy si budete tramvajenku moci koupit. Doporučujeme v peněžence nosit i fakultní kupón pro aktuální akademický rok, který dostanete při zápisu a který by měl sloužit jako potvrzení o studiu pro revizory. Budete ho pravděpodobně potřebovat i pro vydání samotného kuponu. Situace se nicméně může změnit a tramvajenku si budete moci koupit pouze ke kartě Opencard (viz níže).
    Kupóny se prodávají měsíční (260 Kč) a čtvrtletní (720 Kč) nebo klouzavé kupony s volitelným začátkem platnosti 30denní (také 260 Kč) a 90denní (také 720 Kč).
    Duplikáty papírových jízdních dokladů vystavují prodejní místa ve  stanicích metra Roztyly a Hradčanská a v budově Centrálního dispečinku, Na bojišti 5, Praha 2. Více informací naleznete na  tomto odkazu. Registrace identifikátorů (In Karet a bezkontaktních bankovních karet Visa nebo Mastercard) do systému PID Lítačka se provádí v Infocentrech Můstek, Hradčanská a Anděl a prodejních místech Centrální dispečink, Roztyly a Letňany.
    Z důvodu pravidelné technické údržby a posílení serveru bude od pátku 23. července od 18.00 hodin do neděle 25. července do 23.00 hodin 2010 pozastavena možnost on-line podání žádosti o opencard. Příjem papírových formulářů bude probíhat standardně.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00