Jak na věc


práce v chráněné dílně brno

Tož už se připravujeme na sezónu kopání...

    Jste firma co zaměstnává více než 25 zaměstnanců? Víte, že musíte zaměstnávat 4% osob se zdravotním znevýhodněním? Pokud nesplníte povinnost danou zákoníkem práce, odvádíte zbytečně "pokutu", v současné době ve výši 57.355 Kč do státního rozpočtu za každou chybějící osobu zdravotně znevýhodněnou.
    Ochrana v pracovněprávních vztazích u zaměstnanců se zdravotním postižením je zakotvena v zákonu č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších právních předpisů (dále jen“zákoník práce“). Zákoník práce upravuje a definuje přístup k zaměstnávaní osob, kterým je poskytována zvýšená péče. Zdravotní postižení je zohledňováno tak, aby odpovídalo mezinárodně uznávaným a používaným hlediskům zdravotně handicapovaných osob.
    Na počátku naší společnosti stála myšlenka zaměstnávání osob se zdravotním postižením a pomoci těmto lidem v regionu Jižní Moravy. Zakoupením naších produktů nebo odběrem služeb a prací v kompletační výrobě pomáháte i Vy těmto lidem.
    Všechny výrobky a služby chráněné dílny jsou dodávány v rámci Náhradního plnění ve smyslu ust.paragrafu 81 zákona č. 435/ 2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů. Naše firma je tímto oprávněna potvrzovat tzv. Náhradní plnění.


Kdo je OSOBA ZDRAVOTNĚ ZNEVÝHODNĚNÁ

    1.Objednání a zakoupení výrobků z chráněné dílny, jednoduché, kompletovací, výrobní a balící činnosti zejména papírnických a pracovních pomůcek či pracovního oblečení.
    Ve velmi krátké době se podařilo nemožné a za podpory Úřadu práce v Blansku společnost vytvořila přes dvacet pracovních míst. V období od června 2009 do září 2009 se uskutečnila přestavba stávajícího objektu k účelu vybudování chráněné dílny.
    Byla založena 30.06.2009. Společnost je chráněnou dílnou, která zaměstnává více než 80% osob se zdravotním znevýhodněním. Objekt Lipka je umístěn uprostřed obce Lipůvka v okrese Blansko, která je výhodně situována a dostupná jak pro Statutární město Brno, tak pro město Blansko, město Kuřim, město Tišnov a okolní městyse a obce ( Černá Hora, Svinošice, Lažany, Šebrov-Kateřina, Újezd u Černé Hory, Závist, Malhostovice, Nuzířov, Drásov....).Tato dostupnost je dána situováním obce Lipůvka na rozhraní okresů Blansko, Brno-venkov a Brno-město.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00