Jak na věc


pozitivní sobectví

Martin Bednář, hlavní lektor, kouč a ředitel AD FONTE

    Na pozitivní psychologii je založena metoda MQ® - Mentální kvocient, která umožňuje zjišťovat a hodnotit mentální vzorce každého člověka z hlediska jeho adaptability na změnu. Tato metoda také dává nástroj k rozvoji schopností člověka přijmout změnu a využít ji ke svému prospěchu.
    Martin Bednář, jako jeden z několika málo trenérů v České Republice, je certifikován pro vedení tréninků s využitím metody MQ® (Mental Quotient) a dotazníků MQ®. (certifikát MQ)
    Zde je pár akcí a tipů, které vám pomohou vyvinout sílu pozitivního myšlení:1)   Používejte jen pozitivní slova - je třeba na to nejen myslet, ale i mluvit. Použití slov jako 'můžu', 'já jsem schopen', 'je možné', 'to lze udělat' apod. Ve slovech nepoužívejte slovo NE, je to zánikem všeho dobrého. Všimněte si, jak lidé působí negativně, když ve větách používají přemíru slov NE. Naopak si všímejte lidí, kteří mluví s pozitivními slovy a tónem.


Tipy, nástroje, doporučení, materiály a literatura na Facebooku

    Pozitivní myšlení přináší vnitřní klid, úspěch, lepší vztahy, lepší zdraví, štěstí a spokojenost. Pomáhá se pohybovat v životě s úsměvem a v pohodě. Pozitivní myšlenky jsou nakažlivé. Lidé okolo vás si vyberete podle vaší duševní nálady a podle toho se na vás takoví lidé shromáždí. Přemýšlejte o štěstí, dobrém zdraví a úspěchu, a budete působit na lidi se stejně pozitivní náladou jako je ta vaše. Budete se oba těšit z neviditelných vibrací dobré nálady a budete cítit, jak pozitivní mysl z vás přímo čiší a přenáší se z jednoho na druhého. Aby pozitivní myšlení přinášelo pozitivní výsledky, je třeba rozvíjet pozitivní postoj k životu. Očekávejte úspěšný výsledek toho, co jste udělali a zároveň podnikněte i veškeré nezbytné kroky, abyste svůj úspěch zajistili. Dopomůžete si, aby vše probíhalo hladce a bez problémů a výsledkem bude úsměv na vaší tváři.Efektivní pozitivní myšlení, které přináší výsledky, je mnohem více než jenom opakování pár pozitivních slov nebo namlouvání si, že vše bude
    Je to ucelený systém technik, které umožňují člověku změnit své mentální vzorce (tj. způsob, jakým myslíme) a zvýšit svou efektivitu. Naopak tradiční psychologie se zabývá tím, jak lidi s těžkými psychickými problémy a depresemi dostat do normálu.
    3)   Pokuste se o odpuštění a ignorujte negativní myšlenky, které přichází od druhých. Naopak se staňte magnetem pozitivních a konstruktivních myšlenek.
    5)   Před zahájením jakýkoliv plánů nebo akcí mějte jasně před očima i ve své mysli jeho úspěšný výsledek. Pokud jste na to koncentrujete a věříte v to, budete výsledky ohromeni.
    Pozitivní psychologie byla založena americkými psychology Martinem Seligmanem (bývalý předseda Americké asociace psychologů) a Mihályem Csikszentmihályem. Ti ve svých výzkumech přišli na to, že schopnost člověka vypořádat se se změnou a neúspěchem (a neúspěch k životu také patří) se dá naučit.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00