Jak na věc


porodnice mestska nemocnice fifejdy

Entonox – inhalační analgesie rajským plynem

    Oblečení na cestu z porodnice pro Vás i miminko si doma pouze nachystejte a nechte si jej přinést až na samotný odchod domů. V případě, že odjíždíte domů autem, je nezbytností autosedačka. Oblečení vybírejte podle ročního období. Nezapomínejte, že novorozenci nemají plně funkční termoregulaci a tak jim vadí, jak přílišné oblečení, tak nedostatečné. I když je parné léto, zvolte miminku dlouhý rukáv, ponožky a tenkou dečku. Také nezapomeňte na klobouček, či čepičku proti sluníčku. A opět, každé dítko je jiné, jedno snese více vrstev a jiné méně, na to bohužel neexistuje žádná přesná předloha, to si musí každá maminka odhadnout sama.
    Rooming in je systém zajišťující po porodu nepřerušený kontakt matky s novorozencem. Umožňuje matce, aby mohla kojit, jak dítě potřebuje a naučila se co nejdříve o miminko pečovat. Pro dítě je nejlepší, je-li s matkou 24 hodin denně. S péčí o novorozence pomáhá matce školený zdravotnický personál.
    Entonox je směs plynů připravená k přímému použití. Skládá se z 50% oxidu dusného a 50% kyslíku. Přípravek Entonox je účinné analgetikum s rychlým nástupem, snadným podáváním a řízením. Po ukončení inhalace se rychle odbourává z těla. Přípravek je podáván přes inhalační masku. Má široké spektrum použití. Na našem gynekologicko-porodním oddělení jeho účinky využíváme u šití poporodního poranění (nástřih hráze) a u menších zákroků a v první době porodní.


Co nesmíte zapomenout do porodnice

    Alternativní vedení porodu znamená komplexní přístup, jehož součástí je respektování obecných postupů v porodnictví, ale zároveň vychází vstříc přáním rodičky a podporuje její aktivní roli v těhotenství i při porodu, což v praxi znamená, že rodička může mít během porodu na sále blízkou osobu, může využívat pomůcek k relaxaci, jako je míč, žíněnka, relaxace ve sprše a možnosti porodit jinak, než na porodnickém lůžku.
    Pokud jste svobodná nebo rozvedená maminka a přejete si (samozřejmě po domluvě s otcem dítěte), aby dítě mělo příjmení po svém otci, musí být přiložen doklad o určení otcovství. Ten Vám vystaví před porodem matrika (např. v místě bydliště, za přítomnosti obou budoucích rodičů – doklady s sebou). Doklady musí být v originále nebo notářsky ověřené kopie.
    Připravili jsme si pro Vás také článek o používání léčivýh přípravku v těhotenství a vhodných léčivých přípravcích při kojení. Věříme, že Vám naše články pomohou ;-)
    Během porodu může být na porodním sále s rodičkou blízká osoba. Nejčastěji je to manžel nebo partner, který jí přináší pocit bezpečí a omezuje vnímání bolesti. Partner může držet rodičku za ruku, utěšovat ji, otírat čelo, podávat pití a v případě zájmu může po porodu miminka přestříhnout pupečník. Účastníkům porodu doporučujeme navštívit společně s maminkou předporodní kurzy.


Urgentní příjem ve slánské nemocnici

    Pobyt v porodnici vždy závisí na stavu rodičky a miminka. Pokud je vše v pořádku je obvykle délka pobytu po porodu 3–4 dny, po porodu kleštěmi 3-4 dny a po porodu císařským řezem většinou 4 dny.
    V porodnici od vás budou po porodu požadovat jméno dětského lékaře, který převezme miminko do péče. Pokud nebudete vědět, měli by Vám nabídnout seznam pediatrů. Miminko je ze zákona pojištěno u stejné pojišťovny jako jeho maminka, ale musíte ho jít do osmi dnů od porodu přihlásit. Potřebujete k tomu rodný list nebo potvrzení od matriky podle místa narození dítěte.
    Bližší informace k dokladům potřebných pro zápis dítěte do rodné matriky a vydání rodného listu podá Městský úřad Slaný, oddělení matriky tel: 312 511 199 ,
    Během prvního dne pobytu může rodička projít různými místnostmi (čekanky, porodní sál, pokoj na odd. šestinedělí) a všechny své věci si stěhuje sebou. Velikost nočních stolků je omezená, proto doporučujeme přiměřenou velikost příručního zavazadla.


Co bude potřeba pro Vaše miminko

    Často se setkáváme s dotazem co sebou do porodnice. Pro každou nastávající maminku je jedním z úkolů, které je třeba splnit ještě před příchodem miminka na svět, připravit si potřebné věci do porodnice. Některé maminky vzorně připravují výbavičku již s prvním modrým proužkem na těhotenském testu, najdou se však i takové, které čekají na poslední chvíli a mezi porodními stahy hází narychlo věci do tašky. Ani jedno ani druhé není optimální řešení, čekání na miminko patří k nejkrásnějším obdobím života ženy, které si lze zpestřit právě třeba přípravou věcí do porodnice. Může se však stát, že se miminko bude chtít prodrat na svět dříve a většinou není čas ani nálada něco balit, navíc v tom zmatku by něco důležité mohlo zůstat doma. Proto pokud máte bezproblémové těhotenství, stačí 2 týdny před termínem porodu, ale pro klid v duši i u normálně probíhajícího těhotenství je lepší raději měsíc před očekávaným dnem D mít vše přichystané. Optimální je si předem zjistit, co všechno Vám porodnice
    Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) udělil naši porodnici povolení k odběru pupečníkové krve. Naše porodnice je z mála porodnic, kde je možno odebírat pupečníkovou krev pro dárcovský bezplatný odběr pro BANKU PUPEČNÍKOVÉ KRVE.
    Epidurální analgezie je nejčastěji používanou lékařskou metodou tlumení porodních bolestí. Metoda spočívá v podání malého množství místního anestetika (s malým množstvím opioidu) do epidurálního prostoru (prostor vně obalů míchy v bederní části těla).
    Nástup účinku je velmi rychlý. Stačí pouze 2-3 minuty inhalace plynu pomocí nosní masky nebo nádechového ventilu. Odeznívá do 5-10 minut. Entonox je vždy podáván proškoleným personálem.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00