Jak na věc


počasí v madarsku termálních lázních hevíz

AUTOSALON ŽENEVA 2020!! CENA 1.899 Kč/os!!

    V městečku Hevíz můžete navštívit například Kocsi muzeum, Maripán muzeum, Balaton Muzeum, Panoptikum, muzeum panenek, prohlídku šnečího parlamentu, vinárnu Eszterházyho v Szigligete spojenou s ochutnávkou vína a večeří s folklórním programem. V okolí stojí za návštěvu jezero Balaton, barokní zámek rodiny Festeticsů v Keszthely (se světově proslulou knihovnou Helikon) a zříceniny hradů Sümeg, Tátika a Szigliget.
    Vlastní městečko s asi 5 tis. obyvateli žije z lázeňského a turistického ruchu, je zde řada restaurací, hospůdek, kaváren, cukráren i noční klubů a kasino v hotelu Thermal. V Hevízu mají turistický vláček, zvaný „DOTTO“, který jezdí po celý den v pravidelných intervalech. Trasa je okružní, vláček vyjíždí ze záchytného parkoviště u centra a objíždí celé město. Zastávky jsou situovány hlavně u hotelů. Trasa vede i přes severozápadní okraj Hevízu, kde se nachází proslulé vinné sklípky a restaurace.
    zájezdu Pro zájemce je připraven výlet do nedalekých termálních lázní ZALAKAROS, zdejší lázeňský park nabízí bohaté možnosti odpočinku, koupání a relaxace v lázních, zážitkové lázně, wellness centrum, individuálně celodenní pobyt a relaxace u termálního jezera v HÉVÍZU.


obj.č.157 Památky, pohoří a termální lázně Maďarska

    V Maďarsku je koncentrováno neobyčejně vysoké know-how týkající se lázeňství, zdraví, wellness a prevence. Vyškolený personál, specialisté v oboru, dlouholeté zkušenosti v oblasti zdravotní turistiky, terapie, preventivní péče, wellness a krásy, vytvářejí pro návštěvníky jedinečnou nabídku, kterou v takové koncentraci nelze nalézt v žádném jiném regionu. Ať už byste rádi využili cenově výhodný wellness pobyt nebo dáváte přednost luxusu, Maďarsko má pro každého tu správnou nabídku; od cenově výhodného kempu přímo u termálních lázní až po luxusní hotel. Menší lázně jsou obzvlášť cenově příznivé, zatímco velké lázeňské areály disponují nejmodernější architektonickou výstavbou a nepřeberným množstvím nabídek.
    zájezdu Návštěva KESZTHELY, příjemné město plné kaváren, stromů, barvité náměstí Fö tér, největší zajímavost krásný barokní zámek Festeticsů, renomovaná knihovna Helikon, čítající asi 90 000 svazků, muzea paláce, čas na oběd, skleničku dobrého vína a rozloučení s Maďarskem, odpoledne odjezd domů, návrat ve večerních hodinách.
    Centrum Hevízu tvoří lesopark a termální jezero. Západní hranici lesoparku tvoří Kossuth Lajos utce, na které stojí většina velkých hotelů. Krytý most dovede návštěvníky k hlavnímu pavilonu z konce 19. století, odkud se na všechny strany rozbíhají můstky a mola. Můžete pod nimi plavat anebo si na nafukovacích kruzích najít cestu k malým vorům dále na jezeře. Podél břehu je také několik mol na opalování.


obj.č.170 Termální lázně Bükfürdo - pobyt 3 noci

    zájezdu Výlet po severním pobřeží Balatonu, koupání v "maďarském moři", unikátní poloostrov TIHANY, dělící jezero téměř na dvě poloviny, opatský kostel, lidové muzeum v přírodě, přírodní rezervace, lehká turistika. Cestou zpět BADACSONY, návrat do Hévízu, individuální volno, termální lázně.
    Prvotřídní lázeňské centrum Hevíz leží u největšího evropského termálního jezera Gyógy-tó u západního cípu Balatonu. Obyvatelé tohoto města ležícího asi 7 km severovýchodně od Keszthely, využívali horkou minerální vodu po staletí. Nejprve ve středověku v koželužství, později k léčebným účelům. Jezero si jako soukromé letovisko poprvé upravil hrabě György Festetics z Keszthely v roce 1795.
    Maďarsko (podobně jako jeho soused Slovensko) je také země bohatá na výskyt různých termálních pramenů. Jejich počet je poměrně vysoký, takže kdekoliv se na území Maďarska pohybujete, je velmi pravděpodobné, že narazíte na nějaký ten pramen, u kterých jsou špičkově vybavené lázně a wellness na světové úrovni.
    zájezdu Volno a koupání, odpočinek v krásném prostředí lesoparku u termálního jezera v HÉVÍZU, bílé a růžové lekníny, teplota vody se pohybuje okolo 33°C, procházky po okolí.


obj.č.162 Zámky a zahrady Rakouska a Maďarska + termální lázně Bük II

    Připravili jsme pro vás server s kompletním seznamem maďarských lázní, rozdělených abecedně. A vzhledem k tomu, že Maďarsko je z Čech poměrně lehce dosažitelné jak autem, tak autobusem či vlakem, nic vám nebrání v tom, vybrat si některou zajímavou destinaci a strávit tam prodloužený víkend, či celou dovolenou.
    Termální jezero se rozkládá na ploše téměř 5 hektarů uprostřed lesoparku a po většinu roku je pokryto růžovými a bílými lekníny. Napájí ho pramen vyvěrající z kráteru asi 40 m pod povrchem, který chrlí asi 80 milionů litrů horké vody denně. Teplota vody se pohybuje kolem 33 až 34 °C a ani v zimě neklesá pod 26 °C, takže je možné se koupat po celý rok, i když se na okolních jedlích tvoří led.
    Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.


Hévíz - termální lázněa největší termální jezero Evropy

    Hévíz - Zalakaros - poloostrov Tihany - Badacsony - Keszthely Zájezd nás zavede do Hévízu a k severnímu pobřeží Balatonu, ubytováni po celou dobu pobytu budeme v hotelu v Hévízu, nedaleko jezera Gyógy-tó, unikátní termální jezero, největší v Evropě, přírodní zázrak. Budeme odpočívat a užívat si termálních vod v Hévízu a v termálních lázních Zalakaros. Navštívíme krásná města Keszthely, Badacsony a unikátní poloostrov Tihany. Užijme si pohodu, plavání v termálním jezeře, dvě maďarská nej -zámek Festetics a Opatský kostel, jezero Balaton, dobré víno a jídlo, a co ochutnat např. halászlé.
    zájezdu V časných ranních hodinách odjezd z republiky. Dopoledne příjezd do HÉVÍZU, ležícího u největšího termálního jezera Gyógy-tó. Historie místa sahá až do pravěku a léčebné účinky zdejších lázní byly zřejmě známé již starým Římanům, což naznačují římské mince nalezené v jezeře. Lázeňské městečko, ubytování v hotelu*** v Hévízu, koupání v hotelových termálních lázních - kryté bazény, venkovní bazén nebo termální jezero, procházka, relaxace.
    Pokud rádi jezdíte do lázní a užíváte si léčivých koupelí, potom se vám v Hevízu bude líbit. Mírně radioaktivní voda termálního jezera obsahuje síru, alkálie, hydrogenuhličitany a soli vápníku. Koupele jsou účinné při léčení nemocí pohybového ústrojí a páteře, zejména kloubních a revmatických obtíží, a také gynekologických zánětů; pitná kúra pomáhá při léčení poruch zažívacího traktu a paradentóze. Bahno ze dna, bohaté na jód a estrogeny, se lázeňsky rovněž využívá.


obj.č.177 Jaro a podzim v jižním Maďarsku

    V Maďarsku najdete více než 20 měst a 60 obcí, ve kterých existují termální lázně s termálními prameny různého složení, vhodných pro léčení širokého spektra neduhů.
    Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.
    Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení.


obj.č.174 Termální lázně Harkány - pobyt 7 nocí

    Asi největší zajímavostí a cílem potápěčů z celé Evropy je oválná jeskyně o průměru asi 15 metrů. Vstup do ní je v hloubce 38 metrů a vzhledem k silnému vývěru termální vody se dovnitř musíte nasoukat po nainstalované lávce. Viditelnost v jeskyni je omezena jen vlastním světlem a teplota zde často přesahuje 40 stupňů Celsia. U stropu je vzduchová kapsa, která ale příliš vzduchu neobsahuje. Všemožné oxidy síry by potápěče měly odradit od pokusu o dýchání bez automatiky. Do jeskyně se dostanete pouze s průvodcem a budete muset dodržet zdejší povinnou „deco“ zastávku. Zbytek jezera dosahuje maximálně 5 metrové hloubky a dno je bahnité. Přesto ponor na Hevízu stojí za to.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00