Jak na věc


pava.cz minerály prodej

Vzoreček a poměr výšky koně a jezdce

    Paráda,potvrzuje se mi co jsem celý život ,,cítila prosazovala,děkuji za pěkný článek,jen bych u huculu zvedla váhu na 450 kg,mám valacha 143cm a 490kg,nosí 100kg,22let a zdráv :)
    tak můj JK byl na severu Čech ... takže asi rozšířená praktika. to by mě zajímalo jestli v tomto směru byla nějakaá ucelená politika, nebo to prostě vyplynulo z dobré praxe :)
    dobrý den mužete mi prosím poradit zda se granule energys baby mohou krmit samotné bez ovsa a v jaké dávce pro roční čt ? doted byl bohužel krmen jen otrubami s vitamíny premin grower, neni hubený spíš ,,napapaný,, ale ani tlustý..avšak spíše menší..:/ tak nevím kde je chyba, rodiče mají oba akolo 178..celý den je venku, na noc box. a zda mohu granule kombinovat s víše zmíněnými vitamíny nebo to už je moc??
    V tom oddíle jsem měli později i jednoho poníka, trochu většího, taky běžel dostih, ale nic moc, neměl natrénováno (tedy hlavně nevěděl, že má s tím dítětem na hřbetě běžet rovně po dráze co nejrychelji k cíli, prý se tehdy otočil a šel jinam).
    Děkuji p.Blažkovi za výborný článek a prosím i ostatní budovatele, kteří mají zkušenosti se stavbou jízdárny, aby se také podělili o své know how :)


Video záznam celého programu...

    To je fakt veľmi milý článok! Rada spomínam na oddielenské časy, aj keď ten náš oddiel, bol o mnoho dedinskejší a o nejakej úrovni sa moc hovoriť nedá, ale zdá sa, že niektoré veci proste fungovali všade rovnako :) min. dva mesiace človek na koňa ani nesiahol, potom bol rád ak mohol niekomu koňa vykrokovať, tréner, čo zadeľuje, kto bude koho jazdiť, všade prítomné jazdenie v zástupe a len v zástupe, 1x na vychádzke po dvoch rokoch a tá hierarchia...a tie intrigy :) dnešne deti nevedia, o čo prichádzajú :) ale sito to bolo fakt dobré.
    Hezký seriál, doufám že bude brzy další pokračování. V odstatvci, kde je prvně zmiňována socha amerického prezidenta Andrew Jacksona je ale překlep. Předpokládám že jako nejstarší jezdecká socha pouze na zadních nebude pocházet z roku 1952 ale o staletí dříve (viz další odstavec) :-)
    Děkuji za vynikající nápad, moc se těším na pokračování. Jen jedinou nevýhodu v těchto článcích vidím - že si člověk uvědomí, jak moc už je stará vykopávka :) A jak velké štěstí vlastně v té době měl.
    Dobrý den, rozhodně nebudete za hloupou, vždycky je dobré se zeptat, když něco nevíte :-) Krmná sláma je nejčastěji z obilnin, pro koně ideálně ovesná nebo ječná, jako všechna ostatní krmiva musí být čistá, bez plísní atp. Jako krmná sláma se dá však použít i sláma luskovin - hrách, bob atp. Ta se však u nás moc nepoužívá.


Anno v současném plnokrevném chovu

    I já jsem u koní začínala ve 12 letech voltiží a musím říct, že jsem za to ráda. Dalo mi to hodně pro další ježdění v sedle. Vůbec by mi nevadilo kdyby to byl i dnes povinný začátek v oddíle. Dnešní děti už po pěti lekcích v sedle cválají a skačou překážky, ty ambicioznější po měsíci závodí, ale když pak vidím na závodech jejich (ne)styl je mi smutno...hlavní je nějak přeskákat všechny překážky, udržet se v sedle a odnest si nějakou stužku. Myslím, že tohle není nejlepší způsob jak vychovat jezdce kteří budou schopni konkurovat světu. Nemůžeme pořád všechno svádět na nižší kvalitu koní....
    me naopak to naskakovani bavilo nejvic - nejlip ve cvalu, jak se konik houpal, tak si nas tam hazel sam. A byl to super pocit umet naskakovat jak indiani v kovbojkach :-)
    Nevidím do vytrvalosti tak dobře, ale není tak velká rychlost na hranici zdraví koní či dokonce za ní? Jak dlouho - kolik sezón - dokážou ti koně podávat takové výkony? Jsou po takovm výkonu zdravotně (metabolicky...) v pořádku? (Nemyslím jen ve veterinární kontrole, ale třeba po ní, další den, týden...). Kdy se po takovém závodu zase ukážou v soutěži a s jakým výsledkem? (Tedy za jak dlouho se zregenerují a jak dobře). Nebo je to jen jeď a vyhraj, však když bude zle, koupíme nového rychlého koně...?


ad Aswan a podpora vytrvalosti Achpakem

    Úplně vidím moje začátky. Mě bylo 12 když jsem přišla do velké stáje. Rok jsme makali, než nás konečně vzali na první lonž. A přesně souhlasí i ta hierarchie.My zelenáči jsme dostávali tu nejhorší práci a snášeli úšklebky dětí, které do oddílu chodily třeba jen o pár měsíců déle. Ale oni už díky nám nebyly nováčci. Dneska je to mnohem lehčí. Rodiče zaplatí hodinu na koni a dítě mnohdy ani netuší co práce u koní obnáší


Komentář k výše uvedenému článku a názoru názoru pana bkocovsky

    první příspěvek se mi nezobrazil, tak znovu- hlavní původce zmiňované eroze je v nedostatku humusu- dodávaného pravidelným hnojením klasickým hnojem a ve skladbě plodin po sobě jdoucích. Za to nemůžou zemědělci ale stát- výkupní ceny obilí, mléka a masa nejsou daleko cen před 25 lety, přitom vstupy vzrostly 10- 30x- stroje, krmné směsi,postřiky elektřina atd. Stát nechal padnout živočišnou výrobu, z cukrovaru jsou ruiny ....na polích se proto pěstuje to, co lze trochu zpeněžit. Co se týče výsadby stromů v obcích- ty dostanou dotace , aby je utratily, vykácí zdravé vzrostlé stromy a místo nich nastrkají klacky, ktreré porostou do podoby předchozích 30let.Další masivní úbytek půdy je ve stavbách maxiskladů a rod. domů na nejlepší půdě- proti tomu by měli protestovat ti pod peticí- stačí jen spočítat, kolik vody ze střech uteče do kanálu místo do půdy.Problém nevyřeší remízky ani obnova starých polních cest které vedou odnikud nikam, hlavně že se utratí dotace, ale v celkovém přístupu k o
    Většinu otázek již zodpověděla Vlaďka, vrátím se k plemenitbě. Vytrvalost je disciplína s mnoha specifiky. Z pohledu plemenitby a jejího vlivu na výkonnost (výsledky) je třeba si uvědomit, že pohybové vlastnost se nestejně nejen vyvíjejí a uplatňují ale zejména jsou v různé míře geneticky limitované a tedy trénovatelné. Obratnost a Rychlost jsou v podstatě dány a jejich rozvoj vnějšími faktory (výživa, trenink, ustájení, management) je nepatrný. Zato Síla a Vytrvalost se dají zlepšovat o desítky až stovky procent. Proto rozdíl v genetice vynikne, až se jde na hranu fyziologických možností jednotlivce. A naopak skvěle připravený průměr strčí do kapsy nedostatečně trénované talenty. Proto je Endurance stále ještě dělnická disciplína, kde se dá mnohé vydřít na úkor peněz a talentu.


Do třetice - bože to jsou blbosti

    Moje malá sestřenka trpí stejným postižením a zrovna nedávno mi teta vyprávěla, jak se jí nechtělo chodit na doučování. Po pohrůžce, že jí zakáže kydání ve stáji kam chodí jezdit, svůj přístup velice rychle přehodnotila:D
    A mimochodem, letos bude ACHPAK, jak je dobře známo, pořádat mezinárodní vytrvalostní závody v Praze, přidružené k mezinárodní výstavě. Takže jakou ještě větší podporu vytrvalosti si představuješ?
    Velmi, ale skutečně velmi by mě zajímalo, jakou měli koně v armádě životnost. Existují o tom nějaké statistiky? Kdy se obsedali, kdy nosili plnou zátěž, kolik let ji nosili, kdy odcházeli do důchodu, jak dlouho a jak žili po ukončení služby, jaký byl odpad apod?
    Kde jsou ty časy, kdy se děti rvaly o místo na koni za práci, ted se člověk doprošuje,aby byl ochotný někdo alespon 1x týdně jít jezdit, opravdová práce kolem koní je pro naše ruce. Neveselý konec.
    Ono to je asi lepší, když je na jednoho voltižního koně 20 dětí, než kdyby se jednalo o ježdění v sedle :-) Věčná škoda, že voltižní příprava nebyla vždycky pravidlem...učila jsem se jezdit v sedle, pod všelijakým vedením a dlouho jsem odbourávala některé zlozvyky :-/


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00