Jak na věc


palčivá bolest v oblasti kyčelního kloubu

Doplňující informace k nervovým poruchám

    Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.
    Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.
    Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.
    Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.


Časopis Dům&Zahrada načíná jubilejní čtvrtstoletí vydání

    V menších domech se zaběhaným provozem se často bojuje o každý kus místa. Oblíbeným řešením proto bývají mlynářské schody se střídavě umístěnými nášlapnými stupni, které mohou být strmější a nezaberou tolik místa. Většinou se vyrábějí z masivního dřeva, výjimkou ale nejsou ani kombinace s kovem. Mlynářské schody mohou být i točité nebo atypické, záleží na individuální dispozici. Musíte si jen zvyknout na neobvyklé našlapování - je třeba vykročit správnou nohou.
    Klasické rovné schodiště je pro našlapování nejpohodlnější. Nakonec je to tedy nejjistější volba, pokud nebojujete o každý centimetr. Zapomenout ale nesmíme ani na zábradlí a dostačující osvětlení. Elegantní možností jsou bodová LED světla, která mohou být zabudována do stěny, nebo přímo do podstupnic. Využít se dají i různě barevné LED pásky. U některých typů LED osvětlení je však potřeba dokoupit transformátor.
    Zatímco ke vstupu na neobývanou půdu dřív postačily stahovací schody nebo žebřík, obývané podkroví bude potřebovat zásadnější úpravu. Schodiště by mělo být bezpečné i pro děti a starší osoby, a tak mu budete muset věnovat více prostoru. Nehledě na to, že se po něm zřejmě bude stěhovat nahoru nový nábytek - umožní vaše nové schody protáhnout do podkroví manželskou postel?
    Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.


Doporučení týkající se nervových poruch

    Točité schodiště je nejen praktické z hlediska úspory místa, ale navíc bývá vnímáno jako vysoce estetický prvek interiéru. Nejčastější konstrukcí je vřetenová varianta se středovým kovovým sloupem, okolo kterého se jednotlivé schodnice jakoby obtáčejí. Točité schody je možné sehnat jako stavebnici, kterou si smontujete sami. Ne každému je ale chůze po točitých schodech příjemná - zúžení schodnice u středového sloupu může být problematické zejména pro malé děti. Bezpečnost zvýší protiskluzové polepky, potah kobercem nebo gumou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00