Jak na věc


přehrávání souborů .mkv windows media player

Kde sehnat hudbu nepodléhající poplatkům OSA?

     AVS DVD Player 2.4.5.153 NEJ Zdarma dostupný AVS DVD Player je výborný DVD přehrávač. Kromě DVD umí přehrávat také soubory AVI, WMV a je použitelný také na přehrávání hudby.
     PowerDVD 12 NEJAudio a video / Přehrávače PowerDVD 9 je populární přehrávač nejen formátu Video DVD. Program nabízí velké množství možností konfigurace.
     J. River Media Center 17.0.082Audio a video / Přehrávače J.River Media Center is a all-in-one media player for music, videos, DVDs, TV and digital images.
    V konzolovém ovládacím rozhraní vypíše příkaz playlist aktuální seznam skladeb, příkaz add přidá další položku a s pomocí next a prev v seznamu skladeb vybíráme příští, respektive předchozí položku. Prázdný playlist nám zajistí příkaz clear.
    VLC media player může sloužit jako přehrávač mnoha formátů audia i videa, a dokonce i jako server pro vysílání audio/video streamů. Toto je verze pro operační systém Mac OS X.


Jak znovu aktivovat automatické přehrávání?

    Ještě než se dostaneme k odpovědi na otázku, co a jak přehrávat, zmiňme krátce s pomocí čeho přehrávat – u VLC jsou myslitelné prakticky všechny zvukové systémy (OSS, ALSA, ESD, aRts) i videovýstupy (X11, OpenGL, SVGAlib, framebuffer apod.) - samozřejmě za předpokladu, že byl VLC kompilován s podporou dotčené knihovny. Seznam všech dostupných modulů přehrávač vypíše po zadání vlc -l, vybraný modul specifikujeme pomocí parametru aout pro zvuk a vout pro video. Příznivci Ascii Art a OSS mohou zadat například:
    Hlavním tématem elektronické přílohy je tentokrát rubrika „Fotografie v počítači“, ve které najdete výběr nejlepších bezplatných nástrojů určených ke správě fotografií v PC a k jejich úpravám.
    Příklad se týká pozemního digitálního vysílání, přičemž dalších pět souvisejících parametrů má výchozí hodnoty shodné s těmi, s jakými se v naší zemi vysílá a tudíž není potřeba je explicitně zadávat. Výpis všech parametrů z nápovědy týkajících se DVB (včetně satelitní a kabelové verze) získáme příkazem vlc -p dvb --advanced.
    Již tento víkend 2. a 3. listopadu se v Brně na FIT VUT uskuteční čtrnáctý ročník konference OpenAlt, která se zabývá otevřeným softwarem, otevřenými daty, počítačovou bezpečností a soukromím, vývojem otevřených technologií, přístupnou státní správou a moderními trendy ve vzdělávání. Konference má hotový program, jehož hlavní část je rozdělena do osmi sálů. Celkem zazní 90 témat od 90 přednášejících, kteří promluví v šesti


Windows Media Player nepřehrává DVD

    Při přehrávání internetového zdroje VLC nezastaví ani drobné překážky – pokud je třeba přistupovat přes proxy, lze ji definovat parametrem http-proxy; při přehrávání z FTP-serveru se lze autentizovat dvojicí ftp-user a ftp-pwd (v otevřené podobě).
    Nabídneme vám 35 tipů na nejužitečnější mobilní aplikace pro operační systém Android, které by v žádném chytrém telefonu s tímto systémem neměly chybět.
    přehraje pátou kapitolu z prvního titulu, přičemž menu bude přístupné pro pozdější vyvolání. Příklad zároveň ukazuje výběr titulků podle kódu jazyka, alternativně lze titulky vybrat též pořadovým číslem udaným za parametrem sub-track. K přehrávání DVD dodejme ještě, že správné zařízení, kde se nachází filmové DVD, upřesníme parametrem dvd.
    Hlavním tématem tohoto vydání je instalace nejnovější verze operačního systému Windows. Už po Novém roce totiž skončí oficiální podpora pro systém Windows 7, a tak pokud ještě máte v počítači tento systém, je teď vhodná doba na přechod k verzi aktuální, tedy k Windows 10. Můžete ji získat zdarma. My vám poradíme, do jakých počítačů má smysl Windows 10 nainstalovat, a prostřednictvím názorného návodu vám ukážeme, jak na to.


Mechanika čte DVD, ale nečte CD

    Fyzické cédéčko dostávají jen předplatitelé. Koupíte-li si PPK v prodejní síti, budete mít možnost stáhnout si obsah CD prostřednictvím internetu. Návod najdete v časopisu na straně 6, tam je také klíč, který je třeba zadat do formuláře na této stránce.
    Následující díl seriálu o VLC se bude zabývat pokročilejšími aspekty přehrávání multimédií, řeč bude bude zejména o nasazení titulků a obrazových filtrů.
     BS.Player FREE 2.57.1051 NEJAudio a video / Přehrávače BSplayer je přehrávač médií, který disponuje jednoduchým ovládáním a nabízí spoustu zajímavých funkcí.
    Věnujme se nejdříve tomu zajímavějšímu zdroji, kvůli kterému si mnohý cestu k VLC nachází – digitální televizi. Aby bylo možné ji sledovat a následně streamovat, musí být VLC kompilováno s podporou DVB. Aplikace bohužel nespolupracuje s konfiguračním souborem channels.conf, který je výsledkem známých ladících utilit (t,s,c)zap, potřebné údaje o vysílaní je třeba mít v konfiguračním souboru VLC (~/.vlc/vlcrc) nebo zadat s pomocí parametrů:


Ladíme programy televizního vysílání

    Hlavním tématem tohoto vydání je přechod na nejnovější verzi systému Windows. Najdete tu také rady týkající se výběru domácí tiskárny a tipy na nejužitečnější mobilní aplikace. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí bonusového programu Ashampoo Photo Optimizer snadno vylepšit fotografie a jak zdarma vytvořit vlastní webové stránky.
     všechny oblasti Redakční speciály Internet Grafika Windows Audio a video Vypalování a DVD Hry a zábava Systém a ladění Bezpečnost a ochrana Kancelář a peníze Mobilní zařízení Linux OS X všechny typy licencí Freeware Shareware Demo Adware Plná verze všechny systémy Win XP Windows Vista Win 2000 Win 2003 Server Win 2008 Server Win 98 Win Me Win 95 Win NT 4.0 Win XP Media Center Edition Win Windows 7 Windows 8 Linux MacOS Java-OS Windows Mobile iOS Android SymbianOS PalmOS MS DOS Win 3.x OS/2 BeOS Všechny Jiný
    iNet Wireless Daemon (iwd), nový správce bezdrátových připojení (WiFi), vyvinutý jako náhrada za wpa_supplicant, byl vydán ve verzi 1.0. Projekt představuje např. reportáž Linux Weekly News z přednášky na Open Source Summit Europe 2018 (záznam na YouTube) nebo přednáška na All Systems Go! 2019.
    Oficiálně byla vydána nová stabilní verze 2.10.14 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu.


Nejčtenější články posledního měsíce

    Oficiálně bylo oznámeno (en) vydání Fedory 31. K dispozici jsou dvě oficiální edice: Workstation pro desktopové a Server pro serverové nasazení, tři vznikající edice: CoreOS, Silverblue a IoT a samozřejmě také spiny (KDE Plasma, Xfce, LXQt, MATE Compiz, Cinnamon, LXDE a Sugar on a Stick (SOAS)) a laby (Astronomy, Design Suite, Scientific, Games, Python Classroom a Security). Stahovat lze z Get Fedora. Přehled novinek v poznámkách k vydání (ChangeSet).
    Vyšla nová verze GhostBSD 19.10 přinášející především vylepšenou podporu EFI. GhostBSD je desktopový operační systém postavený na základech FreeBSD, přesněji řečeno TrueOS.
    Byla vydána nová vývojová verze datového formátu a souvisejících nástrojů Relational pipes. Novinkou verze v0.14 jsou skripty pro Bash completion (napovídání parametrů v shellu), vylepšení SQL a AWK modulů a změna verze licence z GNU GPLv3+ na GNU GPLv3. Na stránce s příklady nově nalezneme několik ukázek týkajících se SQL a XMLTable – mj. jak načíst seznam nadpisů nebo obrázků z XHTML stránky nebo jak na svém disku najít největší spustitelné soubory nebo nejčastěji používané dynamické knihovny.
    Pokud neurčíme jinak, VLC z celého naladěného multiplexu vezme první vysílaný proud, na který narazí, a spustí jeho přehrávání; předchozí příklad tak konkrétně při signálu multiplexu A vysílaného z brněnských Hádů pustí ČT4 Sport. Pro sledování jiného televizního kanálu budou zapotřebí další parametry:


Co s CD bez vlastního rozhraní?

    Z každého třicátého snímku videa se v aktuálním adresáři vytvoří obrázek ve formátu JPEG (vybrat lze i PNG) se jménem složeným ze zadané předpony obrazek a pořadového čísla.
    Takto se VLC pokusí přehrát CD od začátku v zařízení, které vyčte z konfiguračního souboru či z výchozího zařízení, kterým je /dev/cdrom. Můžeme upřesňovat:
    Clement "Clem" Lefebvre publikoval souhrn dění v Linux Mintu za měsíc říjen. Linux Mint 19.3 s kódovým názvem Tricia vyjde před Vánocemi. Přehrávače Xplayer a VLC budou nahrazeny přehrávačem Celluloid. V říjnu přispělo na vývoj této linuxové distribuce 523 dárců celkovou částkou 8 917 dolarů. Dalších 351 patronů přispívá na Patreonu celkovou částkou 1 901 dolarů.
    Počítač pro každého (jednotlivá vydání i roční předplatné) je k dispozici i v digitální verzi. Elektronický časopis si můžete objednat v našem e-shopu, který najdete na adrese www.digi.ppk.cz
    Parametr ts-es-id-pid umožní odvolávat se na jednotlivé proudy číslem kanálu (lze vyčíst z channels.conf) a konečně parametrem program daný proud vybereme (v tomto případě ČT1).


PowerDVD — slovenská lokalizace 8.0.2217.50

     PowerDVD — slovenská lokalizace 8.0.2217.50Audio a video / Přehrávače Slovenská lokalizace pro PowerDVD — kvalitní, všestranný a všeobecně oblíbený přehrávač (nejen) disků Video DVD.
     Windows Media Player 11 NEJAudio a video / Přehrávače Windows Media Player 11 je nová verze populárního programu určeného k přehrávání hudby a videa.
    Vyšel nový blog shrnující vývoj svobodného softwaru pro Librem 5 za měsíc září. Mezi novinky spadá například vylepšení zpráv (Chatty) a další várku vylepšení též dostala virtuální klávesnice (Squeekboard). Přibyla též podpora pro přijetí hovoru bez nutnosti odemknutí a podpora tísňových volání bez přítomnosti SIM karty.
    Parametrem cd-audio vybereme mechaniku, která má cédéčko přehrát, cdda-track způsobí přehrání výhradně vybrané stopy a s pomocí cdda-caching upravíme velikost vyrovnávací paměti v milisekundách. VLC umí také spolupracovat se servery CDDB, k nastavení spojení slouží parametry cddb-server a cddb-port.
    AFAIK ano. Umí zaznamenávat/vysílat cokoliv, co přehrává - jeden z důvodů, proč ho považuji za jeden z nejlepších OS přehrávačů vůbec a pokud mě někdo donutí instalovat příslušenství na čistá Wokna, VLC tam jde 100%


VLC media player pro Mac OS X 1.0.5 NEJ

    V případě analogového televizního vysílání spoléhá přehrávač na architekturu Video4Linux – za předpokladu, že byl zkompilován s parametrem enable-v4l. V takovém případě je samozřejmě myslitelný přístup i k jiným podporovaným zařízením, jako jsou webové kamerky apod. Bohužel nemohu ověřit, takže pouze ocituji příklad přístupu k podobnému zařízení:
    Speciálními zdroji obsahu jsou zde míněny hudební cédéčka, filmová cédéčka a dévédéčka a karty pro příjem televizního vysílání. Typ zdroje specifikujeme podobně jako síťový protokol, případné vlastnosti zdroje pak s pomocí k tomu určených parametrů. Přehrajme si hudební CD:
    Direktivy vlc:pause a vlc:quit mají v seznamu speciální účel – z názvu je patrné, že vlc:pause pozastaví další přehrávání po stanovenou dobu v sekundách a vlc:quit ukončí aplikaci (hodí se obzvláště u rozhraní dummy pro korektní ukončení VLC po skončení přehrávání).
    Širší možnosti poskytuje přehrávání filmů na nosičích DVD. Pokud bylo VLC kompilováno s podporou dvdnav, lze využít přístup dvd:// k plnohodnotnému prohlížení disku včetně menu; přístup dvdsimple:// přímo spustí přehrávání filmu. Pokud chceme přehrát pouze určitý titul či kapitolu, máme možnosti podle následující šablony:


Co je pro vás při koupi PPK rozhodující?

     VLC media player pro Mac OS X 1.0.5 NEJAudio a video / Přehrávače VLC media player může sloužit jako přehrávač mnoha formátů audia i videa, a dokonce i jako server pro vysílání audio/video streamů. Toto je verze pro operační systém Mac OS X.
    Jako bonus vám přinášíme plnou verzi programu Ashampoo Photo Optimizer 2019, určeného pro úpravu fotografií. Tento program nabízí klasické editační nástroje, sloužící k úpravě barev, kontrastu, sytosti a odstínu, dále nástroj pro otáčení, nástroj pro ořezávání a další nástroje. Nejsilnější funkcí programu je ale optimalizace na jedno kliknutí. Aplikace obrázek analyzuje a poté automaticky určí, jak jej nejvhodněji optimalizovat. Výsledky jsou na automatickou funkci velmi slušné a pro běžné používání zcela dostačují.
     PowerDVD Ultra — čeština 8.2217 NEJAudio a video / Přehrávače Česká lokalizace pro přehrávač PowerDVD Ultra, softwarový přehrávač DVD od firmy CyberLink.
    Přístup k architektuře Video4Linux udává v4l://, následující dva parametry specifikují zařízení, odkud se má brát video a zvuk. Veškeré přípustné parametry vypíšeme příkazem vlc -p v4l --advanced.


Automatické přehrávání ve Windows 7

    Poradíme vám, na co byste se měli zaměřit při výběru nové tiskárny do domácnosti. V článku najdete informace o tom, jaké vlastnosti nabízejí různé typy domácích tiskáren a pro jaké tiskové úlohy se hodí. Nabízíme vám také recenze tří různých aktuálních modelů.
    Již jsme zmínili, že pro přehrání nějaké hudby či videa stačí uvést cestu k příslušnému souboru jako parametr programu VLC. Dá se říci, že to obecně platí i pro seznamy nahrávek a síťové vysílání. Podporovány jsou playlisty ve formátech M3U a PLS:

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00