Jak na věc


přednáška radkina honzáka

Jděte do celého světa a hlásejte evangelium

    Historik architektury Zdeněk Lukeš představí dílo významného slovinského architekta Jože Plečnika v Čechách. Ve druhé části přednášky bude představena také současná slovinská architektura, neboť naše pozvání přijali architekti Mitja Bevk a Vasja Perović. Přednáška se koná pod záštitou Velvyslanectví Slovinské republiky ve čtvrtek 7. dubna 2016 od 17 hodin v kinosále NTM.
    Rodina (2 dospělí + děti) 200 Kč (Rodinná vstupenka je platná zároveň i do stálé expozice muzea)Dospělí                          100 KčSenioři, studenti, děti        50 KčDěti do 6 let zdarmaAMG, NPÚ zdarma
    Cestovatel Petr Hošťálek představí vyprávění o cestě motorkou Yuki po trase někdejší Hedvábné stezky, které doprovodí výběrem nejlepších fotografií. Přednáška se uskuteční od 14.00 hodin v přednáškovém sále Národního technického muzea v Praze na Letné.
    První letošní adventní neděli můžete strávit v Národním technickém muzeu a navštívit akci Neděle s dalekohledem, která bude probíhat po celý den. Na programu je pozorování dalekohledem ze střechy muzea, komentovaná prohlídka expozice Astronomie a demonstrace optických jevů v učebně. Pokud máte zájem mít Prahu jako na dlani a vidět spoustu zajímavých věcí, přijďte do Národního technického muzea!


Žít Krista (exercicie pro muže, část 4.)

    Muzeum dopravy a oddělení vědy a techniky Národního technického muzea pořádá 5. ročník leteckého historického semináře „Bez koňských sil se také létá” Bezmotorové létání od počátků do současnosti. Účastnický poplatek: 100 Kč, studenti a důchodci 50 Kč, přednášející a členové Asociace muzeí a galerií zdarma.
    Navštivte některou z přednášek během dne věnovaného literárnímu a filmovému žánru steampunk. Minicon se vrací na půdu Národního technického muzea v Praze, kde se bude o podivuhodných a parou poháněných vynálezech mluvit jistě lépe než kdekoli jinde. Návštěvníci muzea se mohou účastnit přednášek v rámci vstupného. Více k programu zde.
    Nejrozsáhlejší vědecký festival v České republice již tradičně proběhne i v NTM. Pro letošní 16. ročník Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR naše muzeum připravilo množství komentovaných prohlídek s kurátory sbírek, které budou probíhat 2.–3. 11. 2016 a 9.–10. 11. 2016
    Valdštejnovo náměstí 1506 01 Jičín+420 493 532 204IČO: 084549Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.muzeumhry.cz


Hrnčířská pec s keramickou klenbou nalezená v Hořicích

    Druhou adventní neděli můžete strávit v Národním technickém muzeu na akci Neděle s dalekohledem, která bude probíhat od 13 do 18 hodin. Na programu je přednáška, prohlídka expozice a pozorování dalekohledem z ,,nové observatoře na Letné“ - ze střechy muzea. Pokud máte zájem mít Prahu jako na dlani a vidět pražské panorama, přijďte do Národního technického muzea.
    V sobotu 19. března proběhne v NTM Den s Pražskou pobočkou České astronomické společnosti. Návštěvníky čeká zajímavý program, jehož součástí bude pozorování Slunce s výkladem odborníků. V přednáškách se mimo jiné dozví, jak je to s „objevem“ nedávno zveřejněné deváté planety.
    Na státní svátek 17. listopadu jsme pro návštěvníky muzea jako doprovodný program k výstavě Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV. připravili přednášku historika Mgr. Tomáše Veličky, Ph.D. o hradech Karla IV. Přednáška proběhne v Přednáškovém sále muzea od 12.00, 14.00, 16.00 a je zdarma v rámci vstupného do muzea.


Poklady sbírek Královéhradeckého kraje

    Přednáška předního českého restaurátora Andreje Šumbery Vás seznámí s významnými zlatnickými památkami vzniklými za doby Karla IV. Římský císař a český král nejenom inicioval vznik špičkových zlatnických děl, ale často do nich vkládal symbolický význam. V početné fotodokumentaci, pořízené při průzkumu a restaurování korunovačních klenotů, sbírek klenotnice Pražského hradu a dalších památek, budou detailně představeny historické zlatnické technologie a fungování dobových zlatnických a brusičských dílen.
    Zveme vás na 9. ročník konference Křižovatky architektury, která proběhne ve čtvrtek 21. 9. v Kongresovém sále PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Vedle vyhlášení výsledků soutěže Young Architect Award 2017 proběhne přednáška mexického architekta Alberta Kalacha.
    V sobotu 23. března proběhne v Národním technickém muzeu tradiční akce "Den s Pražskou pobočkou České astronomické společnosti". Máme pro vás připravený bohatý program, jehož součástí bude pozorování dalekohledy i přednášky, které nás zavedou do úžasného světa lidského poznání.
    V sobotu 9. května, v den výročí prvního dne míru, se od 16 hodin v Přednáškovém sále uskuteční v návaznosti na nově otevřenou výstavu První den míru přednáška jejího autora, kurátora sbírky letectví NTM, Michala Plavce. Hovořit bude o tématu výstavy – bombardování Rudou armádou 8. a 9. května 1945.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00