Jak na věc


přechod pro chodce - vyhláška

Paluba letadla je rájem virů a bakterií. Jak během letu na dovolenou neonemocnět?

    Nenechte se kybicovat všeználky ze sociálních sítí, nestarejte se o jejich názory a neplýtvejte kvůli nim svým časem. Nestyďte se před stájovými kolegy. Kritika někdy může být konstruktivní a pokud není, není potřeba se jí zabývat.
    Děkuji za opět velmi zajímavý a poučný článek. Snažím se cvičit přechody i v lese - vyhlídnu si kousek před sebou strom, keř, trs trávy a připravuju koně na to, že bude nějaký přechod a snažím se, aby ten přechod byl pěkný a provedený právě u vyhlídnutého místa. Je to zpestření vyjížděk pro oba.
    Jasně stanovená definice místa, kde má být přechod uskutečněn, ale také může působit problémy. Pokud je stanoveno, že přechod se má uskutečnit v A, mnoho jezdců si tuto skutečnost interpretuje tak, že přechod striktně "vyšvihnou" v A a zcela ignorují skutečnost, že kůň potřebuje na přípravu a provedení přechodu dostatek času.
    Většina jezdců si přechod představuje jako okamžik, v kterém přechází z jednoho základního chodu do jiného či případně do zastavení. Tato interpretace je ale důvodem, proč tolik jezdců a koní má s přechody potíže.


Projevy klimakteria komplikují život i v zaměstnání. Jak vám může pomoci zaměstnavatel a jak si pomoci sama?

    Přechod ale není jednorázová "přepadovka", je to vícefázová událost, na kterou je třeba se připravit a kterou je třeba přesně a promyšleně nejen načasovat, ale i uskutečnit.
    Pokud s těmito údaji jezdec nepracuje, snadno vyhodnotí situaci špatně a přechod provede náhle a nevyváženě. Tato nerovnováha se následně přenese do chodu, který po přechodu následuje, a jezdec pak musí vynaložit mnoho času a energie, aby obnovil takt, a to na místo toho, aby se soustředil na plynulost pohybu a další cviky, které mohou následovat.
    Možná nejezdíte úžasně a třeba ani nikdy kdovíjak úžasně jezdit nebudete, ale jezdit bychom, jak nejlépe to jen jde, přece jen měli. A to i přechody! :)
    Poloviční zádrž je nástroj pro přípravu dobře provedeného přechodu. Poloviční zádrž koně informuje o nadcházející události, ať již je touto událostí přechod do chodu či ruchu nižšího nebo vyššího. Poloviční zádrž tedy informuje koně o blížící se změně jeho pohybu.


4 zdravotní obtíže, o nichž jste možná nevěděli, že za nimi stojí oslabená imunita

     Žena je nositelka života, a protože přivést na svět dítě není jednoduché, není jednoduchý ani fyzický vývoj ženy. Dozrávání spojené s nástupem první menstruace, samotné těhotenství, následné kojení a případné opakované těhotenství, dají tělu zabrat. Žena si neodpočine ani v druhé půli života, kdy tělo přestává produkovat vajíčka a některé hormony a žena tak přestává být plodnou. To ale neznamená, že by se měla zmenšit kvalita života ženy.
    Každý přechod ale bude vždy nekvalitní, pokud kůň není schopen živě a aktivně reagovat na pomůcky jezdce. Což je ale samozřejmě mimořádně velká kapitola sama o sobě. Citlivost na pomůcky není koni dána shůry, musí se ji naučit nebo ji jezdec musí být schopen najít či obnovit. Nejvíce problémů bývá s citlivostí na pomůcky holení. Což je důsledek nedostatečného vyškolení koně anebo hrubého zacházení s ním.
    Imunitní systém je hlavní hradbou našeho těla proti nemocem. To, že nás ve chvíli jeho oslabení může zachvátit rýma, kašel, chřipka či angína, ví i malé dítě.
    A ještě za poslední. Nebojte se jezdit svého koně, jen nebuďte příliš ambiciózní. Ambice často plodí hrubost a násilí i u skvělých jezdců. Pokud budete sebevědomí, upřímní ke svému koni a nebudete na nikoho a nic klást nepřiměřené nároky, půjde to.
    Přechod se skládá ze tří fází, není to tedy jedna jediná blesková akce. Jedná se o fázi přípravy přechodu, fázi provedení přechodu a fázi, která následuje po provedení přechodu.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00