Jak na věc


přechod pro chodce - vyhláška

Projevy klimakteria komplikují život i v zaměstnání. Jak vám může pomoci zaměstnavatel a jak si pomoci sama?

    Přestaňte se trápit nad problémy, které nevyřešíte. A když už stres nemůžete úplně eliminovat, naučte se cíleně vypnout a relaxovat. Dopřejte si relaxační a kosmetické masáže, zasloužíte si to!
    Každý přechod ale bude vždy nekvalitní, pokud kůň není schopen živě a aktivně reagovat na pomůcky jezdce. Což je ale samozřejmě mimořádně velká kapitola sama o sobě. Citlivost na pomůcky není koni dána shůry, musí se ji naučit nebo ji jezdec musí být schopen najít či obnovit. Nejvíce problémů bývá s citlivostí na pomůcky holení. Což je důsledek nedostatečného vyškolení koně anebo hrubého zacházení s ním.
    Trávit svou letní dovolenou s kapesníkem v ruce nebo ještě hůře v hotelové posteli nechce nikdo. Přesto se mnoho lidí po dlouhém letu letadlem do vysněné...
    Přirozený úbytek hormonů a tím zmírnění příznaků nám pomohou řešit některé rostlinné přípravky. Můžeme je začít užívat okamžitě a preventivně, protože nemají vedlejší účinky a samo tělo si z nich přirozeně vezme to, co potřebuje. Nástup klimakteria je pak pozvolnější a mírnější.


Paluba letadla je rájem virů a bakterií. Jak během letu na dovolenou neonemocnět?

    Většina jezdců si přechod představuje jako okamžik, v kterém přechází z jednoho základního chodu do jiného či případně do zastavení. Tato interpretace je ale důvodem, proč tolik jezdců a koní má s přechody potíže.
    Imunitní systém je hlavní hradbou našeho těla proti nemocem. To, že nás ve chvíli jeho oslabení může zachvátit rýma, kašel, chřipka či angína, ví i malé dítě.
    Samozřejmě, naši koně by si "profesorský" přístup rozhodně zasloužili, ale buďme realisty. Kdo dnes má dostatek času na praktickou jízdu, natož pak na čtení o ní, no ne? :)
    Jasně definované místo, kde se má přechod uskutečnit, umožňuje zpřesnit komunikaci mezi jezdcem a koněm. Pokud místo přesně stanoveno není, často se stane, že všechny fáze, které by přechod měl obsahovat, proběhnou současně.


4 zdravotní obtíže, o nichž jste možná nevěděli, že za nimi stojí oslabená imunita

    Klimakterium (přechod) je období, kdy se tlumí produkce vajíček a tím pádem tělo přestává produkovat ženské hormony estrogen a gestagen. Nedostatek estrogenu v těle je příčinou mnoha zdravotních komplikací – osteoporóza, zvyšuje se riziko vzniku cévních a srdečních onemocnění, problémy se sliznicemi, slábnoucí paměť, inkontinence, vypadávání vlasů, horší kvalita kůže…Nejvíc nepříjemným projevem klimakteria je ale bušení srdce, náhlé návaly horka, noční pocení a špatný spánek, úzkostlivé stavy.
    Skutečně trénovat přechody bychom měli až ve chvíli, kdy jezdec a kůň ovládnou poloviční zádrž. Kvalitě přechodů je třeba věnovat mimořádnou pozornost, intenzivně se na ně zaměřit. Ideální je, když budete jezdit podle "písmen" a budete analyzovat, jak se vám daří realizovat ony tři fáze, které dobře provedený přechod vyžaduje. Jezděte přechody, analyzujte výsledek a znovu jezděte přechody, dokud tyto přechody nebudou hladké, lehké a plynulé. Pamatujte. Excelentní chody nemusí nutně vytvářet excelentní přechody. Excelentní přechody ale vždy zlepší nejen předvedení, ale i chody koně.
    Jasně stanovená definice místa, kde má být přechod uskutečněn, ale také může působit problémy. Pokud je stanoveno, že přechod se má uskutečnit v A, mnoho jezdců si tuto skutečnost interpretuje tak, že přechod striktně "vyšvihnou" v A a zcela ignorují skutečnost, že kůň potřebuje na přípravu a provedení přechodu dostatek času.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00