Jak na věc


příběhy železné opony kniha

Koronavirus mě připravil o lásku

    V první řadě dokumentárního cyklu jste měli možnost nahlédnout na řadu dosud filmově ani historicky nezpracovaných fenoménů, které provázely tzv. normalizaci. Základem byly výpovědi shromážděné v projektu Paměť národa i velké množství archivních materiálů, které ilustrovaly život v tehdejším Československu.
    Dokumentární filmy, které režírovali Ivo Bystřičan, Robin Kvapil, Viktor Portel a Radim Špaček, a na nichž se jako scenárista a autor většiny interview podílel novinář Adam Drda, mimo jiné ukazují, jak složitou strukturu představuje česká společnost, jak odlišné občanské pohledy a přístupy k životu v ní lze nalézt.
    „Chceme postihnout období takzvané normalizace jinak. Východiskem tematicky laděných dílů budou příběhy lidí, které z různých úhlů umožní nahlédnout na způsob života v sedmdesátých a osmdesátých letech, jeho každodennost, smíření i nesmíření s ním, snahu vymanit se z něj i nevyhnutelné prohry,“ prozradil kreativní producent první řady cyklu Petr Kubica a dodal: „Tvůrci poprvé v českém dokumentu využijí metodu a techniku rozpracovanou slavným americkým dokumentaristou Errolem Morrisem, která je založena na očním kontaktu a soustředěných výpovědích. Bohatství archivního materiálu pak umožní komplexní řez normalizovanou společností.“

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00