Jak na věc


pátrání po osobách policie české republiky ostrava

Oprávnění a povinnosti Policie ČR

    Po vzniku samostatného Československého státu vznikla tzv. recepční norma, při ní byl převzat rakouský systém bezpečnostního sboru, ochranu zajišťovalo četnictvo. Státní policie byla jen malá organizace, postupně se však vyvíjela a rozšiřovala. V roce 1945 vznikla velice známá a pro některé nepříjemná Národní bezpečnost – SNB. Pod její ,,ochranou“ se žilo až do převratu v roce 1989, poté chvíli působila policie ČSFR. Od roku 1993, po rozdělení Československa, byla vytvořena Policie ČR tak, jak jí známe dnes. Policejní prezidium pojem, který zná každý policista a možná i většina občanů. Jedná se o nejvyšší organizaci, která řídí policii. V čele stojí Policejní prezident. Útvary Policie Češké republiky jsou rozděleny dle místní působnosti na tři hlavní složky: s Celorepublikovou působností (URNA, NPC), Krajská ředitelství a Městská ředitelství. Policie ČR s Celorepublikovou působností se zabývá jen těmi nejdůležitějšími problémy na celém území ČR, jedná se o odhalování organizovaného zlo
    Kostým policistka je vhodný i na romantické večery pro dva - fantazii se meze nekladou. Malé děti určitě znají Lego city Policie, módní policie je zase rozšířená v okruhu slečen a žen. Takto bychom mohli vyjmenovávat do večera, faktem však je, že s policií se setkáváme denně, ať už s tou pravou či jen ve hře nebo v televizi rozdáváním kocourů. Městská policie se také stará o zvířecí mazlíčky a zřídila útulek. Útulek městské Policie Brno je vyhlášený pro svojí lidskost a perfektní péči. Městská Policie Brno patří mezi nejlepší oddělení se širokou působností, nejenom pomáháním občanů. Informace o Policii trochu jinak naleznete také na Policie.CR.


Spolupráce s IZS a kdy volat policii

    Na prvním místě je možné zmínit zásadní rozdíl mezi policistou a strážníkem, protože si je lidé často pletou. První rozdíl je v tom, že příslušník Policie ČR se nazývá policista a příslušník městské či obecní policie se nazývá strážník. Rozdílem je také financování, zatímco Policii ČR platí stát, městskou policii platí příslušné město. Další rozdíl je předmět činnosti, PČR se zabývá nejen ochranou veřejného pořádku, ale i odhalováním, objasňováním a potíráním trestné činnosti. Městská policie se zabývá pouze ochranou veřejného pořádku ve svém městě. Spolu působí v ochraně veřejného pořádku a dopravy. Hlavní motto Policie České republiky Pomáhat a chránit je výstižné a velice oblíbené.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00