Jak na věc


pátrání po osobách policie české republiky ostrava

Oprávnění a povinnosti Policie ČR

    Jedná-li se o dopravní nehodu a jednou složkou je alkohol, zranění, škoda na majetku třetí osoby nebo zjevná škoda přesahující 100tisic Kč. V případě, že jste byli napadeni nebo jste byli svědky přestupku či trestného činu, opět volejte 158. Jestliže se vám ztratil blízký člověk a vy jste jej do 24 hodin nenašli. Pátrání po osobách Policie ČR nejprve zaměří na nejbližší okolí, a poté jej zařadí do databáze s názvem - Celostátně hledané osoby Policií ČR. S ohledem na závažnost, může policajt požádat o spolupráci také ostatní sousední země, Policie Slovenské republiky je vždy vstřícná. Policie ČR hledané osoby umisťuje na www.policie.cz.
    Snaha o bezpečnost nejvyšší vládnoucí osoby je známá již od pravěku, od 18. století se tato bezpečnost začínala pomalu dostávat do popředí i v normálním životě každého občana. V roce 1749 byla policejní správa oddělena od justice (právní složky), v roce 1782 byla policie rozdělena na tajnou a uniformovanou, od roku 1785 vznikala první ředitelství také v českých zemích (za vlády habsburské monarchie). V roce 1870 byla Policie definitivně začleněna pod ministerstvo vnitra.


Spolupráce s IZS a kdy volat policii

    Práce u Policie není procházkou v růžové zahradě, ale tvrdá práce plná fyzického, ale hlavně psychického vyčerpání. Ne všichni mají na to stát se policistou a hrdě nosit policejní uniformu. Jak se stát policistou? Nejprve musíte podat přihlášku na personální oddělení. Musíte splňovat kritéria pro přijetí, musíte mít čistý trestný rejstřík, pokud jej nemáte, ani přihlášku nepodávejte, veškeré zapsání (i to co se vám po letech vymazalo) je nepřípustné. Minimálním vzděláním je maturitní zkouška. Poté musíte projít lékařským vyšetřením, musíte napsat a zvládnout psychické a fyzické testy. Psychotesty k Policii jsou náročné a hned v úvodu mohou odhalit psychické obtíže jedince.
    Platy Policistů nejsou zas tak vysoké jak by si mnozí mysleli. Záleží na odpracovaných letech, dosaženém vzdělání a dosažené funkci. Nábor k policii a všechna volná místa naleznete na stránce Policie.cz. Policisté, kteří odešli do civilu mají společnou internetovou stránku s názvem - Veterán Policie ČR. Vysloužilý Policajt zde nalezne pěkné články o podpoře, sociálním začlenění, ale také různé zájezdy či rekreace.
    Dále se provádí šetření na místě činu a v blízkém okolí, policista zjišťuje informace od osob nacházejících se na místě činu nebo v jeho okolí (kamerové záznamy). Poté přichází na řadu Policejní databáze hledaných osob. Všechny tyto kroky vedou k zjištění pachatele. Policie pátrá pomocí všech veřejných sdělovacích prostředků. Hledají se odcizené předměty.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00