Jak na věc


otoky nohou po úraze jak je léčit

Oblíbené produkty k léčbě otoků

    Uvedené informace o rostlinách a jejich obecném požití nejsou a nesmí být považovány za výživová a zdravotní tvrzení podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 o výživových a zdravotních tvrzeních o potravinách. Všechny uvedené informace mají pouze informativní charakter a veškeré informace jsou čerpány z volně dostupných zdrojů jako Wikipedie, internet a příbalové letáky volně prodejných léků.
    Dôležté je, abyste během těhotenství nesnižovaly příjem tekutin ve snaze zmírnit otoky nohou. Naopak, v tomto období je pro vás i vaše dítě důležitý dostatečný pitný režim. Místo toho zkuste na prevenci otoků raději masáže či nenáročné sportovní aktivity - vhodné je např. plavání, při kterém na nohy není kladena zátěž. Tyto činnosti rozproudí krevní a lymfatický systém ve vašich nohách.
    Zadržování tekutin v nohách se mluví také periferní edém. Mezi jeho nejčastější příčiny patří nadváha, nedostatek pohybových aktiivít, těhotenství, období před menstruací, nošení příliš těsných kalhot, dlouhodobé stání či sezení (práce ve stoje nebo sedavé zaměstnání), chronická žilní nedostatečnost (např. křečové žíly) či užívání některých léků na diabetes , vysoký krevní tlak, potlačení bolesti nebo některých druhů antidepresiv.


Otok zmírní gely a výživové doplňky

    Web Primarka.cz není prodejcem žádných zde uvedených produktů. Na stránce najdete nezávislé názory, zkušenosti a recenze různých amatérských autorů. Účelem webu je podrobně informovat čtenáře o produktech, na základě oficiálních zdrojů, vlastních zkušeností a zkušeností ostatních (volně dostupných na internetu).
    Jsou běžným jevem zejména v posledním trimestru a jsou způsobeny zvyšováním hmotnosti těhotné ženy, čímž vzniká stále silnější tlak na cévy v oblasti nohou. Krevní oběh a proudění lymfy v nohách se tak zpomaluje a vznikají otoky.
    Nejčastějšími příznaky, které spolu s otoky signalizují vážné onemocnění, jsou bolesti nebo nepříjemný pocit na hrudi, dušnost při námaze či vleže a obecné problémy s dýcháním, omdlévání a vykašlávání krve. Tyto příznaky mohou ukazovat na onemocnění jako jsou např. srdeční selhání, nemoc ledvin či přítomnost krevní sraženiny v noze.
    Zvolená léčba otoku nohou závisí na jeho příčiny. V případě, že za něj může onemocnění, léčí lékař právě toto onemocnění - např. dna či revmatoidní artritida. Při selhávání srdce vám lékař předepíše diuretika, což jsou léky, které vás "odvodní". Na otok po úrazu se většinou předepisují protizánětlivá léčiva a analgetika ke zmírnění bolesti.


Oteklé nohy a kotníky - příčiny a léčba

     Dračí krev je pryskyřice stromu Croton lechleri. Název možná není velmi půvabný, ale tato pryskyřice má takové účinky jako síla draka. Známe ji také pod názvem drag imuns. Víte, proč...
    V případě, že příčinou otoku nohou není onemocnění, můžete jej zmírnit užíváním vhodného přípravku či výživového doplňku. Přípravky a doplňky mohou být ve formě gelů či tablet - např. gel s heparinem, který snižuje opouch a pomáhá i při křečových žilách (zároveň však snižuje srážlivost krve). Časté jsou i gely na rostlinné bázi nebo tablety s O- (beta-hydroxyethyl) -rutozidmi, které zlepšují funkčnost malých cév a pomáhají při onemocněních křečových žil či metličkových žil.
    Mějte na paměti, že otoky nohou mohou být příznakem vážnějších onemocnění. Proto pokud vám výše uvedené postupy či výživové doplňky nebo gely nezabírají, měli byste s otoky navštívit lékaře. Ten určí příčinu otoku a zvolí vhodnou léčbu.
    V těhotenství a těsně po porodu se může také vyskytnout srdeční onemocnění zvané kardiomyopatie. To se projevuje mimo otoků nohou i problémy s dýcháním. V případě podezření také navštivte lékaře.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00