Jak na věc


otevírací doba kaufland žitava o velikonocích

Služby pro návštěvníky hradu Boskovice

    Parkování na palouku před hradem je zakázáno. Pro odstavení vozidla využijte parkoviště ve městě, např. na ulici Hradní. Toto parkoviště je od hradu vzdáleno cca 600 m. Využít můžete dvě varianty pěší cesty. Jedna vede po asfaltové silnici, druhou představuje červená turistická trasa obcházející po úbočí hradní kopec. Na této cestě se nachází i vyhlídka s možností odpočinku.
    Na pokladně hradu lze zakoupit základní občerstvení - studené a teplé nápoje či drobné pochutiny pro doplnění energie. V souvislosti s otevírací dobou hradu je v letních měsících otevřeno občerstvení na druhém nádvoří hradu s rozšířeným sortimentem. Pro předem plánované akce (svatební hostiny, firemní a kulturní akce) využíváme cateringových služeb.
    Vstup se zvířecími kamarády umožňujeme pouze při respektování základních principů - zvířata musí být na vodítku či ve schránce, majitel je plně zodpovědný za úklid exkrementů a musí dbát na bezpečí ostatních návštěvníků. Za veškeré škody a případná zranění nese plnou odpovědnost majitel zvířete.


Návštěvní doba a informace pro návštěvníky

    Vysoko položená zřícenina gotického hradu vykazuje četná omezení v pohybu hendikepovaných spoluobčanů. Bezbariérový přístup je možný na vnější nádvoří. Cesta vede po jižní straně hradního jádra. Návštěvník se tak dostane ke stavení se studnou a koroptvárně (zde se nachází WC). Přístup do hradního jádra není bez pomoci možný kvůli kamennému schodišti. Přístup do pokladny je rovněž ztížený. Pro vstup do areálu hradu požádejte obsluhu pokladny o odemčení mříží.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00