Jak na věc


obec horusice u veselí nad lužnicí

3.12.2019 Kalendář svozu odpadů na rok 2020

    Vesnice se rozkládá podél potoka Dúbravky, který přitéká od Študlova a obrací se na jihozápad k Valašským Kloboukám. Souběžně s potokem vede silnice a železniční trať. Na východní straně obce začíná pásmo Bílých Karpat, na západě se zvedá jedna větev Vizovických vrchů. Nejvyšší místo leží v nadmořské výšce 767 metrů.
    V Tiché také naleznete historické PARMOVY VILY A TOVÁRNU, unikátní KOSTEL SV. MIKULÁŠE a mnoho dalšího. 17. listopadu 2012 byla slavnostně otevřena první naučná stezka v Tiché.
    Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, zpočátku místy i bouřky, během odpoledne přechod k proměnlivé oblačnosti s přeháňkami, od 600m srážky sněhové. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 4 až 0°C.
    Pohledu na Lysou horu jako nejvyšší vrchol (1324 m) však brání masív Ondřejníka (924 m), který tvoří východní rámec kotliny. Na severozápadě, průrvou mezi Kazničovem (615 m) a Lichnovskou hůrkou s Červeným kamenem (690 m)...
    K datu 1. 12. 2014 má obec 3663 obyvatel. Psáry měly v roce 1991 cca 1.300 obyvatel, nyní jich mají již zmíněných 3450 oficiálně hlášených, dalších cca 1000 obyvatel v Psárech bydlí, ale bydliště si u nás nepřihlásilo. Zajímavé je, že v současné době již novousedlíci počtem převyšují starousedlíky. V územním plánu máme rezervu na dalších 1.000 obyvatel.


4 Oznámení nálezu 3/2019 - dětské hodinky s látkovým páskem

    V minulých dnech byla provedena oprava havarijního stavu vpustí dešťové kanalizace v prostoru za kapličkou, u bývalé školy a u kontejnerového stání. Děkuji všem, kteří se podíleli na této opravě.
    Podhorská obec Valašské Příkazy se nachází asi 20 km jižně od Vsetína, kilometr na jih od obce Horní Lideč a téměř 5 km severovýchodně od Valašských Klobouk v nadmořské výšce 440 m.
    Svým návštevníkům může obec nabídnout pohostinství místního hostince či ubytování v zdejší turistické ubytovně. K sportovnímu vyžití byl pro občany vybudován tenisový kurt umístěn vedle hřiště místního fotbalového klubu FC Valašské Příkazy. Občasné taneční zábavy, plesy či jiné kulturní akce probíhají v zdejším kulturním domě.
    Při pohledu z Tichavské hůrky (544 m) je jako na dlani vidět kraj, který se stal po staletí domovem mnoha generací tichavských obyvatel. Na jihu je lemován mohutnou hradbou Moravskoslezských Beskyd, jimž vévodí památný, pověstmi opředený Radhošť (1129 m).


Přehled nejen kulturních akcí v obci Tichá

    Hošťálková leží v kopcovitém terénu Hostýnských vrchů, na východní Moravě, zhruba 10 km západně od Vsetína. Tento valašský kraj vyniká svou přirozenou scenérií hor, strání a údolí. Každý pohled skýtá novou zajímavost, nový obraz. Nejvyšším místem na území obce je vrchol Maruška (664 m.n.m), který disponuje rozhlednou ve valašském stylu (otevřena r. 2014). První písemná zpráva o obci je již z roku 1505 a v současnosti je to rozvíjející se obec, která je se svou rozlohou 2 644 ha a počtem obyvatel cca 2 200 řazena mezi větší obce.
    Velkou devizou naší obce je okolní příroda. Psáry mají moc hezkou polohu na úpatí vrchů Posázaví, ostatně přijeďte se sami podívat a přesvědčit o našem přírodním bohatství.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00