Jak na věc


norská rybí polévka

Norsko - vlakem a lodí mezi fjordy a horami

    Architektura kempu klade důraz na propojení přírody s příjemným ubytováním. Značné množství oken, venkovní balkóny a dvoukřídlé vstupní dveře na terasu vtahují návštěvníky do života kolem malého mořského průlivu, který je vstupní branou do přírodní rezervace Hendvågen. Rybáři mají k dispozici krytou i otevřenou filetárnu, dostupné jsou i pasti na kraby. Do konce roku 2018 bude zhotoveno rozsáhlé molo pro rybářské lodě a lepší přístup do moře. V průběhu sezóny 2019 bude dokončeno multifunkční společenské kryté venkovní posezení kombinované s grilem a saunou.
    Praha (CZ) – Berlín (D) – Rostock (D) – Gedser (DK) – Helsingør (DK) – Helsingborg (S) – Göteborg (S) – Oslo (N) – Lillehammer (N) – Dombås (N) – Oppdal (N) – Åndalsnes (N) – Molde (N) – Averoy (N)
    Světlejší barevná kombinace interiéru rekreačního domu Rorbu II. Vybavení, výměra i architektura je identická s domem Rorbu I., interiéry se však zrcadlí.
    Chystáte–li se autem do Norska, vřele doporučujeme cestu přes Dánsko. Trasa je daleko komfortnější a rychlejší! Trajektová přeprava Rostock (D) – Gedser (DK) / Helsingør (DK) – Helsingborg (S)


Dovolená Norsko / Romsdalsfjord / ostrov Midøya

    Ubytování na vysoké úrovni nabízí rybářský a rekreační kemp Nils ležící v souostroví Averøy ve středním Norsku. Konkrétně ho najdeme na východní straně ostrovu Storsandøya. Šest moderních rekreačních domů tvoří opravdu jedinečné zázemí pro své klienty, kteří sem přijeli za mořským rybolovem, dovolenou nebo jen prožít proloužený víkend v čisté norské přírodě kombinované s opravdovým luxusem. Z pohledu rybaření je lokalita v ideálním, před větrem chráněném místě a poskytuje možnost rybolovu ve zhoršených povětrnostních podmínkách. Vynikající mořský rybolov na otevřeném moři je v dosahu několika málo minut. Mezi turistické cíle rozhodně patří návštěva přístavního města Kristiansund, projížďka po Atlantické cestě nebo prohlídka známé rybářské vesničky Bud.
    Rybaření Ekkilsoya, rybaření Averoy, rybaření u ostrova Mannsholmen, rybaření Norsko Averoy, rybaření v okolí Vestnes, rybaření na moři Afarnes, rybaření Otroya, rybaření u ostrova Sekken, rybaření na ostrově Bolsoya ve středním Norsku, Averoy Norsko, rybaření, rybaření na řece Oselva, rybaření v norské zátoce Hagebukta, mořské rybaření z poloostrova Fiskenesset, rybaření Averoy Norsko, hlubinné rybaření , sportovní rybaření v Norsku Heggevika, A rybaření ve středním Norsku, jak rybařit ve fjordu okolo Molde, rybaření okolo Forholmenu
    Aby bylo možné používat aplikaci Google Maps, musí být povolen JavaScript. JavaScript není aktivní nebo jej váš prohlížeč nepodporuje. Chcete-li zobrazit Google Maps, povolte JavaScript v prohlížeči a zkuste to znovu.


Ceník 2020 / ostatní

    Přízemí moderního rekreačního domu charakterizuje otevřená kuchyně s obývacím prostorem spojeným s vlastní venkovní dřevěnou terasou o rozloze 50m². Milovníci vody jistě ocení luxusní koupelnu, ale i možnost koupání v moři přímo před domem.
    Praha A17, E55 → Dresden → směr Berlin A13, E55 → asi 50 km před Berlínem se na křižovatce Schönefelder Kreuz držte vpravo a jeďte podle značek na A10/Berliner Ring, směr Magdeburg/Leipizig/Potsdam → neodbočujte na Potsdam, pokračujte po berlínském okruhu směr Hamburg → na křižovatce 29-Havelland se držte vlevo jeďte podle značek na A24, směr Hamburg/Rostock/Kremmen → pokračujte po A19 až do Rostocku → trajekt z Rostocku do Gedseru (2h) → směr Kodaň E55 → Helsingør E55 → trajekt z Helsingøru do Helsingborgu (20 min.) → směr Göteborg E6 → Oslo E6 → Lillehammer E6 → Dombås E6 → Oppdal E6 → Åndalsnes E136 → Molde 64 → Averoy


Časové upozornění

    Trasa Praha – Rostock se dá urazit průměrně za 7 hodin jízdy v případě, že vás na cestě nic nezdrží. Pro větší klid a cestovní komfort doporučujeme dvouhodinovou rezervu. Nezapomeňte, že v německém přístavu Rostock byste měli být minimálně 1 hodinu před odjezdem trajektu.
    Rezervaci trajektů doporučujeme objednat přímo na stránce Scandlines. Výhodnější je zakoupit tzv. "combi ticket" pro oba dva trajekty najednou (Německo – Dánsko / Dánsko – Švédsko), cena lístku je nižší. Mimo letní sezónu lze kupovat trajektové lístky přímo na místě v přístavu, aniž byste riskovali nedostatek místa na palubě. Cena je samozřejmě vyšší, ale nejste nijak časově omezeni.
    Prostorná obývací místnost s venkovním balkónem je dominantním prvkem celého domu. Součástí stejného 1. podlaží jsou dvě ložnice, toaleta, chodba s vestavěnou skříní a zádní vchod od parkoviště. Podkrovní ložnice je jedinou místností 2. patra. Široké schodiště je podsvíceno v celé své délce a působí velmi elegantně.


Averøy – ubytování v rekreačním domu Rorbu II. – 1. a 2. patro

    Nejrychlejší cesta do Norska je samozřejmě letecky. Rybaření v Norsku je tak dostupné v řádu několika hodin po odbavení na letišti v Praze. Výhodou je hustá vnitrostátní síť letišť, kterou Norsko disponuje. V této dopravní variantě doporučujeme pronájem automobilu, který si můžete vyzvednout na letišti v Kristiansund ihned po přistání.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00