Jak na věc


nisanka tokaido

Mapu s úkoly k hledačkám získáte v Parkhotelu a ve smržovském infocentru nebo přímo na rozhledně Nisanka; mapy si můžete vytisknout z webu Parkhotelu Smržovka http://www.parkhotel-smrzovka.cz/hledacky/.

    Vstup na rozhlednu je jednotný a platí se 15 Kč za osobu (děti do 6 let zdarma). Jako vstupenku dostanete i krásný pohled a máte možnost si zdarma zapůjčit dalekohled díky kterému máte na okolní krajinu jako na dlani.
    Rozhledna leží na návrší Jizerka v nadmořské výšce 676 m, vyhlídková plošina je ještě o 24 metrů výše. Konstrukce rozhledny Nisanka, která byla vybudována jako součást telekomunikačního zařízení firmy T-Mobile, se od podobného typu rozhleden odlišuje zejména kamenným obložením, které je provedeno až do výše devět metrů. Původně se uvažovalo ještě o dřevěném opláštění zbytku konstrukce, z tohoto návrhu však později sešlo.
    Návštěvu rozhledny Nisanka můžete spojit i s výšlapem na další rozhledny, které se nachází nedaleko. Namátkou můžeme jmenovat například rozhlednu na Černé Studnici (3 km po červené TZ) či Bramberk (3,5 km po červené TZ).
    Rozhledna Nisanka, která se nachází severně nad obcí Nová Ves nad Nisou, patří k těm „mladším“ rozhlednám, které můžeme v Jizerských horách navštívit. Svůj název dostala rozhledna po nedalekém pramenu řeky Nisy. Zpřístupněna byla na jaře roku 2007 a od té doby se stala vyhledávaným turistickým cílem.


Po mnoha desetiletích vyrostla na Novoveském vrchu, v nadmořské výšce 676 m, další rozhledna na Jablonecku. Nová dominanta stojí na jinak nepříliš výrazném Novoveském hřbetu, který odděluje Lučany nad Nisou a Novou Ves od roku 2006.

    Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00