Jak na věc


nisanka tokaido

K rozhledně je snadný přístup pro vozíčkáře či kočárky. K Nisance vede ze Smržovky a z Lučan nad Nisou zelená turistická trasa KČT, z Jablonce nad Nisou červená turistická trasa KČT. Turistické informace a tištěné materiály turistického regionu Jizerské hory získáte na místě nebo v informačním centru v nedaleké Smržovce.

    Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty 0 až -4°C.
    Rozhledna leží na návrší Jizerka v nadmořské výšce 676 m, vyhlídková plošina je ještě o 24 metrů výše. Konstrukce rozhledny Nisanka, která byla vybudována jako součást telekomunikačního zařízení firmy T-Mobile, se od podobného typu rozhleden odlišuje zejména kamenným obložením, které je provedeno až do výše devět metrů. Původně se uvažovalo ještě o dřevěném opláštění zbytku konstrukce, z tohoto návrhu však později sešlo.
    Vstup na rozhlednu je jednotný a platí se 15 Kč za osobu (děti do 6 let zdarma). Jako vstupenku dostanete i krásný pohled a máte možnost si zdarma zapůjčit dalekohled díky kterému máte na okolní krajinu jako na dlani.
    Rozhledna Nisanka, která se nachází severně nad obcí Nová Ves nad Nisou, patří k těm „mladším“ rozhlednám, které můžeme v Jizerských horách navštívit. Svůj název dostala rozhledna po nedalekém pramenu řeky Nisy. Zpřístupněna byla na jaře roku 2007 a od té doby se stala vyhledávaným turistickým cílem.


Po mnoha desetiletích vyrostla na Novoveském vrchu, v nadmořské výšce 676 m, další rozhledna na Jablonecku. Nová dominanta stojí na jinak nepříliš výrazném Novoveském hřbetu, který odděluje Lučany nad Nisou a Novou Ves od roku 2006.

    Návštěvu rozhledny Nisanka můžete spojit i s výšlapem na další rozhledny, které se nachází nedaleko. Namátkou můžeme jmenovat například rozhlednu na Černé Studnici (3 km po červené TZ) či Bramberk (3,5 km po červené TZ).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00