Jak na věc


návrh novely zákona o důchodovém pojištění

Sněmovna projednává novelu zákona o důchodovém pojištění

    Cílem opatření, která vejdou v platnost od ledna 2015, je zlepšit postavení seniorů a posílit jejich sociální ochranu. Průměrná valorizace důchodů od ledna 2014 byla kvůli dřívějšímu zmrazení pouze symbolická.Starobní důchody budou podle vládní novely opět valorizovány o třetinu růstu reálných mezd a sto procent nárůstu spotřebitelských cen. V současné době jsou zvyšovány jen o třetinu růstu spotřebitelských cen. V roce 2015 by se navíc měly penze mimořádně zvýšit o 1,8 procenta. V praxi to znamená, že by důchody vzrostly v průměru o 205 Kč. Valorizace v roce 2014 činila v průměru jen 45 Kč.
    A tak si myslím, že bude ze všech úhlů pohledu výhodnější povolit všem částečně invalidním důchodcům vydělat si tolik, kolik jim jejich zdravotní stav a šance sehnat zaměstnání dovolí. A stát na tom může nakonec i vydělat, protože se mohou zvýšit odvody na daních, sociálním zabezpečení a zdravotním pojištění. Proto jsme navrhli uvedenou novelu zákona a doufáme, že tyto racionální argumenty pochopí i naše vládní strany a návrh podpoří i v druhém a třetím čtení. A na závěr si neodpustím jednu podstatnou poznámku. Právě v případě těchto spoluobčanů je na místě vysoká míra solidarity, neboť jejich schopnost vydělávat je omezena zdravotním stavem, na rozdíl od těch, kteří pracovat mohou, a přesto velice často nepracují.
    Prezident republiky Miloš Zeman podepsal dne 13. srpna 2014 zákon ze dne 24. července 2014, kterým se mění zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, ve znění pozdějších předpisů.


Liberálně konzervativní akademie - Cevro

    Témata: Vláda jedná o návrhu novely zákona o důchodovém pojištění; Otevření takticko-lezeckého výcvikového trenažeru ve Zbirohu; Řecko: čtyři z pěti hotspotů jsou hotové; Nový občanský zákoník (sestřih brífinku); Mandát pro premiéra na summit EU; Vláda jedná o finanční pomoci uprchlíkům u Aleppa; Vláda řeší leteckou záchrannou službu


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00