Jak na věc


maxipes fík

Videa k pohádce Maxipes Fík (16)

    Maxipes Fík je kreslený seriál z roku 1975 režiséra Václava Bedřicha. Celý seriál nakreslil Jiří Šalamoun. Několikadílný večerníček namluvil Josef Dvořák.
    Tatínek se tomu smál a říkal Áji, že pejskovi může rovnou říkat Fík. A tak štěně dostalo nové jméno Fík. Pejsek ale nebyl jen tak obyčejný, protože když ho Ája večer uložila do krabice od bot, přes noc vyrostl tolik, že mu byla krabice malá. Den ze dne byl Fík větší a větší a navíc toho hodně snědl.
    V jednom domečku žil tatínek, maminka a malá holčička Alenka, které všichni říkali  Ája. Ája neuměla ještě ani mluvit a už chtěla mít pejska. Malá holčička proto prosila tatínka, aby jí nějakého pejska pořídl. Její přání bylo vyslyšeno a jednoho dne donesl tatínek Áji štěně. Jmenovalo se Rek, ale protože Ája neuměla říkat R, tak mu říkala Fek.
    Fík slyšel její volání běžel jako s větrem o závod, jen aby svou kamarádku zachránil. Za tento hrdinský čin mohl Fík zůstat s Ájou a tatínek mu postavil boudu velkou skoro jako dům. Od té doby Ája společně s Fíkem zažívají různé veselé příhody.


TOP 5 nejprodávanějších produktů v této kategorii

    Jednou také snědl tatínkovy boty, proto se tatínek rozhodl, že tak velký pes musí z domu. Ája dostala přikázáno, aby na návsi vyvěsila ceduli – prodá se pes. Když šla Ája na náměstí, spadla jí cedule do vody. Ája chtěla ceduli vylovit, ale sama spadla do vody. Jenomže holčička neuměla plavat, a tak volala o pomoc.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00