Jak na věc


maratonský běh

Můj závod – jak se mi běželo

    Po ukončeném maratonském běhu se účastníci shromáždili u olympijského ohně a společně důstojně zakončili Hry II. Olympiády dětí a mládeže města Ostrova 2012.
    Dva dny po tomto telefonátu se u nás stavoval. Vůbec nemohl chodit a ještě se tomu smál. Schody scházel pouze s použitím zábradlí. Dokonce mu modrají i nehty na nohou.
    Typickým olympijským závodem, který probíhá vždy v poslední den olympiád, je Maratonský běh. Vzhledem k tomu, že uběhnout maratonskou vzdálenost 42 195 m je v silách jen skutečně dobře trénovaných borců, rozhodli jsme se na závěr naší olympiády, uběhnout maratonskou trať formou štafety.
    Myslím, že mu to svinstvo zahýbalo i s žaludkem. Už si od nás nevezme ani pořádné, kvalitní jídlo. Pořád se to točí okolo těstovin a rýže. Vždyť dříve to vepřový s knedlíkem tolik miloval….
    To vše pominulo. Od července je jak vyměněný. Stále se usmívá, nic neřeší, neexistuje pro něj žádný problém. Takto se přeci zodpovědný dospělý člověk nechová….


zsjiraskova@seznam.cz - sekretariát

    Jeden okruh školního hřiště měří 320 m, proto bylo nutné jej absolvovat celkem 132 krát. Bohužel počasí v neděli odpoledne odradilo některé zájemce podpořit tento náš úmysl, ale nakonec se úkol podařilo splnit. Do štafety se zapojilo celkem 56 běžců. Tento počet by samozřejmě nestačil, ale protože se jednalo o nadšence, kterým nevadil ani déšť, vše nakonec dobře dopadlo. Do štafety se zapojili děti školáci, děti předškoláci, jejich rodiče i rodiče jejich rodičů, paní učitelky naší školy, i pan ředitel, přidali se profesoři gymnázia a další příchozí. Ti nejmladší pařili k těm nejvytrvalejším. Nejaktivnějším ze všech byl Martin Kábrt (4.třída), který běžel 10 x, zahanbit se nenechal ani jeho otec Tomáš Kábrt (7x), další neúnavné byly Johanka Nováčková a Karolína Nová (1.třída), které absolvovaly postupně 8 okruhů a jistě si zaslouží pochválit třeba i pani Mojtková a pani Ševčíková, když každá uběhla pět koleček.
    A našla jsem důkazy. V krabici pod postelí měl schované takové na dotek zvláštní „pytlíky“. Bylo na nich napsáno Power Bar Gel C2 Max Carb Mix. Také jsem našla krabičku s prášky, kde bylo doslova napsáno: TABLETY s obsahem minerálních látek. Už nemám pochyb.
    obracím se na Vás se svým vnitřním problémem. Nevím totiž, co se děje s mým synem. Je mu třicet a jsem přesvědčená, že posledních pár měsíců bere drogy.


MARATONSKÝ BĚH JE VYSMÁTÁ DROGA

    Před dvěma týdny mi volal z Drážďan. Byl asi na nějaké party, kde se stýkají narkomani. Byl nadšený. Říkal, že lítá štěstím. Že je to nejhezčí pocit, co zažil. Že ačkoliv to byla jeho první velká akce, nepřepálil začátek, držel stále stejné tempo, a tudíž neměl žádnou krizi. Řídil se prý radami zkušeného kamaráda – asi se dostal i do nějakého gangu. Nejhorší na tom všem je, že do toho i pravidelně pil. Jediný, co prý podcenil, bylo to, že měl malé boty. Je to blázen. Sama jsem mu je kupovala a měl je přesně na nohu. Malé rozhodně nebyly. Také ztratil pojem o čase. Tvrdil, že čas pro něj není důležitý, ale že měl druhé kolo rychlejší než to prvé. Vážně mu vůbec nerozumím.
    S potěšením oznamuji, že všechny týmy tuto vzdálenost úspěšně zdolaly a žáci si odnesli nevšední zážitek, kterým se mohou chlubit svým spolužákům a zároveň lehce potrénovali svoji fyzickou zdatnost.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00