Jak na věc


městys vranov nad dyjí

Informace pro poplatníky místních poplatků

    Městys Černá Hora ležící pod zámkem soustředěný kolem čtvercového náměstí, na křižovatce cest Brno - Svitavy a Blansko - Tišnov, se postupně rozvíjel zástavbou právě podél těchto komunikací. Černá Hora se stále rozrůstá, takže v dnešní době má okolo 2000 obyvatel.
    V sobotu 30. listopadu proběhlo ve Všerubech tradiční rozsvícení vánočního stromu. Nechyběl jarmark rukodělných výrobků dětí z místní mateřské a základní školy, zpívání u stromečku, vánoční cukroví a svařené víno.
    Náměstí v Sepekově bylo ve čtvrteční podvečer 5. prosince 2019 nachystáno na příchod Mikuláše a anděla. Předtím ale přišli čerti a čertice, aby se s nimi mohly děti poměřit v soutěžích. Nechyběla opět čertovská chýše, která byla posledním stanovištěm v měření hříchů. Mikuláš s andělem i letos přišli a každý si od nich vysloužil básničkou nebo písničkou nadílku. Městys Sepekov děkuje obětavým členkám Českého svazu žen v Sepekově za spolupráci a zajištění čertovských soutěží.


Program pro poskytování finančních dotací z rozpočtu městyse Všeruby

    Hou hou hou, je tu nová šou! Čiperkové dorazí v sobotu 15. února 2020 ve 14 hodin do Kulturního centra Sepekov. Čiperkové zpívají písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy. Zpívají dětské písničky, jak z vlastní tvorby, tak převzaté. Na svých vystoupeních po celé republice učí malé diváky říkánky a tancovat. Tak šupky dupky pro lístky za 180 Kč - Úřad Městyse Sepekov nebo na tel.: 381 581 211.
    Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty 0 až -4°C.
    Z hlediska občanské vybavenosti nabízí Černá Hora nejen svým občanům zdravotní středisko, lékárnu, veterinární ordinace, poštu, mateřskou a základní školu, řadu prodejen, řemeslníků, automobilové opravny, restaurace včetně hotelu Sladovna.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00