Jak na věc


město louny akce

Zimní provoz v kostele sv. Mikuláše

    Louny nabízejí velmi dobré sportovní i kulturní vyžití. Pro příklad můžeme zmínit městské koupaliště, městský zimní stadion, městskou sportovní halu, městskou plaveckou halu a zrekonstruované Vrchlického divadlo. Nedaleký kopec Raná je známým místem vyznavačů paraglidingu a plachtění na rogalu. Rozsáhlý park u řeky je místem častých nákupních výstav. Nyní je výstaviště součástí rekreačně oddechové zóny města, jejíž hlavní náplní je nejen pořádání prodejních a výstavních akcí, ale také pořádání akcí kulturních, společenských a sportovních. Areál v Lounech je jediným výstavištěm trvalého charakteru pro regiony Chomutov, Louny a Most.
    Prohlídka jedinečných dokladů české pozdní gotiky. Prohlédnete si Žateckou bránu s  baštami a opevněním, která na severní straně města připomíná, že ve středověku zde stála nedobytná pevnost. Hlavní chlouba Loun, pozdně gotický chrám svatého Mikuláše, i po staletích z  výšky majestátně shlíží na měnící se město. Ani on neunikl ničivým katastrofám, ale po té poslední v  roce 1517 doslova povstal z  popela a pod vedením proslulého architekta Benedikta Rieda získal nezaměnitelnou podobu.
    Postoloprty se v různých obměnách (Postolopirth, Postoloprith, Postoloporth, Postolopret) vyskytuje také v Kosmově Kronice české (1119-1125). Jazykovědci se nyní přiklánějí k etymologii odvozené z označení ševců - ..., více
    Louny – město s bohatou historií i na tradice navazující současností. Rozsáhlé rekonstrukce vracejí k životu skutečné skvosty architektury a obohacují tak život všech, kdo v Lounech žijí i těch, kdo město navštíví.


Prodej jízdenek a dobíjení čipových karet MHD v MIC

    Chrám sv. Mikuláše, dílo architekta Benedikta Rejta z let 1519 – 1538, patří k vrcholným dílům české pozdní gotiky a tvoří působivou dominantu města. Z jeho vyhlídkové věže může návštěvník detailně shlédnout historické centrum města. Současně se mu nabídne pohled na malebné kopce Českého středohoří.
    Město má výhodné spojení do Prahy – autem je hlavní město dosažitelné za necelou hodinu. Tato přednost byla jedním z hlavních důvodů k vytvoření Průmyslové zóny Louny – jihovýchod, která nabízí prostory k podnikání zahraničním investorům. Podobu Loun značně ovlivnila nově vzniklá obytná čtvrť „Zahradní město“.
    Okolí Loun poskytuje mnoho možností k pěší turistice, cykloturistice i autoturistice, při níž lze navštívit různá zajímavá místa (Peruc, Březno, Panenský Týnec, atd.). Pokud turista navštíví město a potřebuje další informace, je mu k dispozici Městské informační centrum, které sídlí v ulici Pražská 95 (vchod z Mírového náměstí) a je návštěvníkům denně k dispozici.
    Oslavou krásy města a řeky Ohře je každoroční srpnová městská slavnost s názvem Letní lounské vábení. Na své si tu ale přijdou i milovníci sportu a turistiky, například nedaleké letiště Raná nabízí možnost nevšedních adrenalinových zážitků při bezmotorovém létání. ... MÉNĚ

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00