Jak na věc


měsíční kupon na mhd praha

Papírové kupony MHD za tři týdny skončí

    „Zájem veřejnosti o opencard nás pochopitelně těší. Rozhodně však odmítám kritiku, že bychom lidi k jejímu pořizování nutili. Je pravda, že zavedení elektronického jízdného je radikálním krokem v městské dopravě. Ovšem krokem na cestě k lepším službám veřejnosti, změnou, která cestujícím přináší oproti starým papírovým kuponům řadu výhod,“ uvedl mluvčí projektu Martin Opatrný.
    Prodejní místa najdete ve vestibulech některých stanic metra (např. I. P. Pavlova, Karlovo Náměstí, Náměstí míru, atd.). Nicméně doporučujeme využít Centrální dispečink v blízkosti fakulty (Na Bojišti 5), kde poskytují veškeré informace i služby a mají otevřeno všední dny od 6 do 20 hodin a v sobotu od 7 do 14 hodin.
    O Opencard je možné si zažádat na kontaktních místech DPP nebo přímo na stránkách Opencard. Její vyřízení standardně trvá 14 dní, ale za příplatek je možné ji získat i na počkání. Nejlepší je nechat si Opencard zaslat poštou. Pro vydání budete potřebovat dvě pasové fotografie a občanský průkaz. Elektronické kupóny na MHD lze následně koupit na internetu, ale poté je nutné kupón nahrát na kartu opět na kontaktních místech nebo na validátorech ve vybraných stanicích metra. Pro studentské ceny je nutné první nákup elektronického kupónu provést na prodejních místech (u okénka v metru) s předložením průkazu UK či ISIC.


Open Card a studentské jízdné v pražské MHD

    Zhruba jen tři týdny zůstanou v prodeji papírové kupony Pražské integrované dopravy. 13. listopadu si mohou dospělí a senioři naposledy zakoupit měsíční nebo čtvrtletní kupon. Po tomto datu zůstanou v prodeji pouze papírové kupony pro studenty vysokých škol. Vše ostatní bude k dispozici jen v elektronické podobě s kartou opencard.
    Kromě papírových kupónů si můžete pořídit i jejich elektronickou verzi, která se nahrává na kartu Opencard. Ceny jsou stejné, jen jsou navíc v nabídce i kupóny 5měsíční (1200 Kč) a 10měsíční (2400 Kč), který má volitelný začátek platnosti v období od 15. 8. do 1. 11. Zajímavou novinkou je, že platnost ročního kupónu můžete v průběhu jeho platnosti až dvakrát přerušit na minimálně 14 a maximálně 60 dní (v souhrnu). O dobu přerušení se vám prodlouží platnost kupónu.
    Ahoj, prosím Tě, když už se na něco ptáš, tak se ptej na místě, kam Tvůj dotaz logicky patří - pod článkem o stipendiích nebo založ nový dotaz ve fóru. Tady to jen dělá zmatky. :-)


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00