Jak na věc


lysá hora krkonoše webkamera on line

Webkamery Krkonoše - lyžařská, horská a turistická střediska

    BeneckoČerná HoraČerná Hora - ProtěžČerná Hora - Zinneckerovy boudyČerný DůlČerný Důl - Bönischovy BoudyČertova horaBukovec - JizerkaDolní DvůrDolní Dvůr - Luisino údolíHarrachov - bobová dráhaHarrachov - lanovka DeltaHarrachov - můstkyHarrachov - sjezdovka Červená IIHarrachov - střed města
    Krkonoše patří mezi nejchladnější, největrnější a srážkově nejbohatší oblasti ve střední Evropě. V Krkonoších vznikl v roce 1963 národní park, který je od roku 1992 je KRNAP – Krkonošský národní park, zapsaný na seznamu biosférických rezervací UNESCO. Krkonoše sousedí s Jizerskými a Jestřábími horami. V pohoří Hraniční hřeben se nacházejí – Labský štít, Dívčí kameny, Sněžka, Studniční hora, Luční hora a Kotel.
    Okruh Harrachovem – 22 kmOkruh nad Harrachovem – 21 kmOkruh kolem Rýchor – 36 kmOkruh Dolní Malou Úpou – 12 kmOkruh Poniklá – 23 kmOkruh Jilemnicí – 24 kmCyklotrasa k Malému Labi – 25 kmCyklosteska nenáročná:Z Trutnova do Zábrodí – 25 km
    Webkamery Krkonoše nabízí pohled na naše nejvyšší pohoří. Najdeme zde rozlehlé louky (webkamera Luční bouda), malebná údolí (webkamera Labská bouda), vodopády (webkamera Harrachov), upravované lyžařské svahy (webkamera Pec pod Sněžkou), wellness v hotelech (webkamera Špindlerův Mlýn) a naší nejvyšší horu Sněžku (webkamera Sněžka).


Nabídka turistických tras - středně náročné:

    Co považuji za druhou nejdůležitější věc při učení je délka lyží. Několikrát jsem se na to ptal i ve Skicentru odborníků a ti doporučují mít lyže o 10 - 20 cm kratší než je výška dítěte. Já doporučuji o 30 cm a více kratší. Delší lyže se hůře ovládají jak při zatáčení, tak při plužení. Nevidím jediný důvod, proč mít dlouhé lyže, když potřebujem, aby se dítě naučilo zatáčet a plužit.


Nejznámější lanovky v Krkonoších:

    V začátcích výuky přidržujeme dítě na laně nebo tzv. žížalou. Já jsem používal žížalu. Ta se dá dítěti kolem hrudníku pod ruce a vezeme ho pluhem z kopce. Je třeba dítě donutit, aby se učilo plužit a aby se na žížalu nevěšelo a nezaklánělo se. Jinak se hrozně nadřete a dítě si zvykne spoléhat se na vás. Tuto fázi s žížalou bych doporučoval neprotahovat a zkusit nechat dítě jet samotné. Tím se dostáváme k tomu co je podle mě při učení nejdůležitější a to je svah. Nejlepší je najít sjezdovku, která končí do roviny. Nebojíte se pak, že dítě někam ujede. Dítě i když neumí zatáčet, tak se na rovince samo zastaví. Výuka v této fázi probíhá samozřejmě pořád bez hůlek. Pokud už dítě zvládne samo jet, dbáme na to, aby jelo v pluhu, kolínka pokrčená, ruce na kolena. Nebo zkoušíme různé hry, které zpříjemní dětem tuto náročnou fázi učení. (Např. roztánout ruce a jet jako letadlo, nebo jakoby držet volant a naklánět se). Osvědčilo se mi také jet pozadu před dítětem a vžy ho přibrzdit, trošku mu po
    Webkamery Krušné hory poskytují překrásné výhledy z nesčetného množství rozhleden (webkamera Klínovec), ski areály a běžecké stopy (webkamera Boží Dar).
    15.12.2016 - Skiareál Lipno. Sobotní návštěva Skiareálu Lipno se vydařila po všech směrech. Počasí nádherné, fronty u vleků žádné. Nejlepší na skiareálu je Foxpark pro děti. K dispozici jsou dva pojízdné koberce, na jejichž konci pomůže s výstupem dítěti místní obsluha. Půjčit si zde můžete pomůcky k držení dítěte při lyžování (Tzv. žížala, kroužek nebo i koště). Dětský areál je oplocen a prochází se zde lyšák Fox, kterého děti obletují. Sjezdovky byly dobře upravené a na straně od Lipna i dostatečně tvrdé. Myslím, že si zde dobře zalyžují i zdatní lyžaři, kteří vyhledávají větší kopce. Na straně k Lipnu, kde svítí slunce byl již sníh měkčí a pomalý. Tato sjezdovka je i svým profilem spíše pro začátečníky a děti. Foxpark je zdarma, celodenní permanentka za 480 Kč (v mimosezóně, do 23.12).


Webkamery online - webkamera Boží Dar, Poledník, Praděd, Lysá hora, Pustevny, Březník, Cínovec, Jizerka, Sněžka, Bedřichov, Boží Dar, Kvilda, Klínovec, Deštné v Orlických horách, Lipno, Špindlerův Mlýn, Tanvaldský Špičák a další "Webkamery z hor".

    24. listopadu 2016 - Nové město na Moravě. Světový pohár v biatlonu se letos pojede i v Novém městě na Moravě. Závody se uskuteční 15 - 18. prosince. Divákům se představí všichni čeští přední biatlonisté včetně Gabriely Koukalové, Veroniky Vítkové, Michala Šlesingra a Ondřeje Moravce. V Novém městě na Moravě probíhá zasněžování tratí a očekává se bouřlivá divácká kulisa. Zbývá už jen pár lístků na tribunu, volná jsou ještě místa kolem trati. Organizátoři očekávají návštěvu 30 000 diváků. Více na http://www.vysocina-arena.cz
    Webkamery Beskydy nabízí pohled na Valašsko, Slezsko i Polsko. Nejvyšší hora je Lysá hora (webkamera Lysá hora - jihozápad). Nejznámější střediska Beskyd jsou Pustevny (webkamera Pustevny - lanová dráha) a Kohútka (webkamera Kohútka - velká sjezdovka).
    Bret – Family Ski ParkČerná hora - Jánské Lázně - SkiResortFunpark SněhulákHarrachov - SkiRegion. czKořenov – Příchovice - SkiRegion. czKořenov – Rejdice- SkiRegion. czPaseky nad Jizerou - SkiRegion. czPec pod Sněžkou - SkiResortPoniklá – HomoleRokytnice nad Jizerou - SkiRegion. cz Ski areál Arrakis Žacléř – Prkenný DůlSki areál HilbertSki areál Janova HoraSki areál Kamenec – Jablonec nad JizerouSki areál Kněžnický vrch - VrchlabíSki areál KozinecSki areál Luisino údolíSki areál Malá ÚpaSki areál MáchovkaSki areál MostekSki areál PeckaSki areál PetříkoviceSki areál Pařez - SkiRegion. czSki areál Pěnkavčí vrchSki areál StohSki areál StrážnéSki areál Svoboda nad Úpou - SkiResortSki areál Špinderův MlýnSki areál Zlatá Olešnice


Nejznámější lyžařská střediska v Krkonoších a okolí:

    Okolí Žacléře – 15 kmOkolí Pece pod Sněžkou – 12 kmOkolí Rokytnice nad Jizerou – 12 kmOkolí Špinllerová Mlýna – 15 kmOkolí Janských Lázní- 10 kmPec pod Sněžkou – 10 kmOkolí Harrachova – 13 kmVysoké nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou – 23 kmPec pod Sněžkou - Horní Maršov – 13 kmŠpindlerův Mlýn – Sněžka – 11 kmVrchlabí – Michlův Mlýn – 19 kmVítkovice – Dolní Mísečky – 17 km
    Krkonoše patří mezi nejoblíbenější hoské oblasti v ČR. V Krkonoších jsou stovky pěších, naučných a turistických tras. Jsou dobře značeny ukazateli a piktogramy. Rozmanitost terénu uspokojí náročné i rekreační turisty. Nejvýznamnější střediska turistiky jsou: Harrachov, Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn, Janské Lázně, Rokytnice nad Jizerou, Benecko a Horní Maršov.


Další aktuality a informace z hor - tipy na výlet

    18.ledna 2017 - Skiareál Strážné je především areálem pro rodiče a děti. Profil sjezdovek je mírný a ideální pro začínající lyžaře. Pro ty nejmenší je ve skiareálu dětská zahrádka se zvířátky. Děti zde mohou ťapat na lyžičkách a seznamovat se s tím, že to na lyžích klouže. Větší děti mohou na sjezdovku a to buď na laně, nebo s rodičem na pomě. Obsluha vleku je ochotná a vlek přibrzdí. Rodič dá dítěti jednu nohu mezi lyže a veze ho tzv. na koleni. Děti mohou využít i velkou lyžařskou školu (450 Kč / hodinu). Napočítal jsem kolem 15 instruktorů. Cena skipasů je 420 Kč/den, nebo můžete využít bodovou jízdenku, kdy jedna jízda vyjde na 15 Kč. Pokud si zatouží pořádně zalyžovat i rodiče, je zde prudší vlek ke kostelu, nebo můžete dojet autem do 4 km vzdálených Herlíkovic. Nesmíme zapomenout ani na běžkaře. Strážné je východiskem běžkařských stop, dojedete po vrstevnici až do Špidlerova Mlýna.
    Webkamery online Krkonoše - Webkamera Benecko, Harrachov, Kamenec, Labská Bouda, Luční Bouda, Lysá Hora, Malá Úpa, Paseky nad Jizerou, Pec pod Sněžkou, Rokytnice nad Jizerou, Sněžka, Špindlerův Mlýn, Velká Úpa, Vrbatova Bouda, Vysoké nad Jizerou.
    Webkamery Jeseníky nabízí výhledy z nejvyšší hory Moravy Pradědu 1491 m (webkamera Praděd), rozhledny ve Zlatých horách (webkamera Biskupská Kupa - Zlaté hory) a lyžařské ski areály (webkamera Dolní Morava - Sněžník).
    Špindlerův Mlýn - centrum, náměstíŠpindlerův Mlýn - Hotel OlympieSvatý Petr - Hotel PanoramaSvatý Petr - HromovkaSvatý Petr - sjezdovka - Tatry mountain resortsŠpindlerův Mlýn - Chata Vatra
    Webkamery Šumava ukazují nejjižnější pohoří v ČR. Nejvyšší hora je Großer Arber 1 456 m (webkamera Velký Javor), nejznámější obcí je Kvilda (webkamera Kvilda), ski areál Zadov (webkamera Zadov), největší přehradní nádrž v ČR Lipno (webkamera Horní Planá).


Webkamery online - aktuality a tipy na výlet z našich hor

    Okruh Z Kořenova přes Dvoračky a Rokytnici – 42 kmOkruh Špindlerovým Mlýnem – 20 kmOkruh Janaských Lázní- 29 kmCyklookruh okolím Janských Lázní – 18 km
    Webkamery Orlické hory ukazují zejména lyžařské areály Deštné v Orlických horách (webkamera Deštné v Orlických horách - Ski centrum) a Říčky v Orlických horách (webkamera Říčky v Orlických horách).
    13. října 2016 - Monínec. Skiareál Monínec na České Sibiři je nově vybaven zařízením Snowfactory, které umožňuje vyrábět sníh a zasněžovat i při teplotách nad nulou. Zasněžovat se dá až do 35 stupňů. Oproti technickému sněhu je snow factory jiný. Připomíná šupiny nebo sklo. Monínec tak bude prvním místem v Česku, kde si můžete v sezóne 2016-2017 zalyžovat. Zahájení provozu je naplánováno na 26. října.
    Webkamery Jizerské hory nabízí pohled na horské louky (webkamera Jizerka), rašeliniště (webkamera Jizerka rašeliniště), rozhledny (webkamera Štěpánka), ski areály Ještěd (webkamera Ještěd), Tanvaldský Špičák (webkamera Tanvaldský Špičák) a nejkrásnější český lyžařský běžecký areál - Jizerská magistrála (webkamera Bedřichov).


Webkamery online Šumava, Krkonoše, Jizerské hory, Krušné hory, Orlické hory, Jeseníky, Beskydy, Vysočina.

    Nejprve bych doporučoval nechat dítě ťapat na rovině, aby si zvyklo na lyže a na to, že to klouže. Poté je již možno jít na sjezdovku. Nejlepší jsou sjezdovky, které mají pohyblivý koberec. Dítě se dostane bez problémů nahoru. Většinou obsluha pomůže s výstupem z koberce. Pokud je k dispozici jen Poma, vezeme dítě nahoru tak, že dáme jednu nohu mezi lyže dítěte a vezeme ho tzv. "na koleni".
    Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky. Nejznámějším místem je Sněžka 1603 m n. m., nejvyšší hora v Krkonoších. Krkonoše leží na Česko – Polském pomezí v délce 36 km. Krajina Krkonoš je mimořádně pestrá. Nalezneme zde pěkné lesy, zachovalé horské louky, skalnaté hřebeny, kouzelná malebná údolíčka, vodopády a místy objevíme rozsáhlá rašelinová jezírka.
    Pohoří je protkáno sítí turistických stezek i lesních cest. Nachází se zde velké množství turistických chat i horských bud. Krkonoše jsou turisticky využívané po celý rok. Je tady spousta míst, které můžete navštívit.
    Krkonoše jsou nejvíce vyhledávaným výletním místem v České republice. V Krkonoších se nalézá mnoho vodopádů, nejznámější je Labský vodopád, další je 148 m vysoký Pančavský vodopád, nejmohutnější vodopád v Krkonoších je Mumlavský vodopád. V Krkonoších ve výšce 1386 m n.m. pramení jedna z našich nejznámějších řek - Labe. Centrem Krokonoš je Špindlerův Mlýn.


Předpověď počasí pro Lysou horu v Krkonoších

    V Krkonoších se v určitých místech dochovaly místní tradice - výroba Krkonošské medoviny, zhotovují se tu loutky, podle Krkonošských pohádek, někteří mistři zhotovují šperky z mědi a drahých kovů, najdeme zde i různé perličkové ozdoby, paličkované a háčkované krajky, výrobky z ovčí vlny, šité hračky z přírodních materiálů, keramické výrobky s tradičními motivy.
    V poslední době jsou většinou všude upravené lyžařské svahy všech obtížnosti, běžecké stopy v délce více než 500 km. Návštěvníkům lyžařských areálů v Krkonoších slouží 23 lanovek a 141 vleků.
    Sněžka - Bouda pod Sněžkou Sněžka - lanovka Sněžka - Obří důlSněžka - Poštovna Sněžka - směrem k Pomezním boudámSněžka - Studniční horaSvoboda nad Úpou - Duncan
    Lanovka SněžkaLanovka HarrachovLanovka HerlíkoviceLanovka Janské Lázně – Černá horaLanovka na Hnědý VrchLanovka Rokytnice nad JizerouLanovka Špindlerův Mlýn – PláněLanovka Špindlerův Mlýn – MedvědínLanovka Velká Úpa – Portášovy Boudy
    Skiareál Aldrov – Vítkovice v KrkonošíchSkiareál BeneckoSkiareál Herlíkovice - Bubákov – VrchlabíSkiareál VětrovSkiareál Šachty – Vysoké nad JizerouSki Family Dolní DvůrSki RadvaniceSkipark Černý Důl – SkiResortSkipark Mladé BukySkiport Velká Úpa- SkiResortSportovní areál ZvičinaVlek Mýtiny


Fotografie z webkamery na Lysé hoře v Krkonoších

    Horní Malá Úpa - Pomezní boudyHorní Mísečky - MedvědínHorní Mísečky - stopaJablonec nad Jizerou - KamenecJanské Lázně - Skiareál KošťálkaJanské Lázně - kolonáda

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00