Jak na věc


lumbální sympatektomie fn plzeň lochotín

Rizika a komplikace u lumbální punkce

    K lumbální punkci není zapotřebí složitého speciálního vybavení. Nejčastěji se provádí přímo v ambulanci anebo v jiné místnosti nemocnice. Využívá se dutá punkční jehla, při jejímž zavedení je používán kovový mandin, jenž vyplní dutinu. Po zavedení jehly se mandrén vytáhne a může být odebrán mozkomíšní mok. Při výkonu lumbální punkce je pacient na boku anebo v poloze vsedě. Nutné je mít shrbená záda, a to v maximálním možném stavu.
    Lumbální punkce je doporučována na základě konkrétní anamnézy pacienta a také klinického obrazu. Pokud výsledky předchozích vyšetření nemluví jednoznačnou řečí, pak neurolog toto vyšetření zpravidla doporučí. Zánětlivé stavy jsou díky lumbální punkci přesně diagnostikovány, takže je možné bez větších potíží dospět k tomu, že je možné onemocnění léčit. V určitých případech se lumbální punkce používá i jiných důvodů.
    Rizika a komplikace u lumbální punkce mohou vycházet pouze z toho, že pacient nedodrží dostatečně dlouhou prodlevu po vyšetření. Typickými obtížemi jsou malátnost a nevolnost. Samotný vpich punkční jehly není v případě zkušeného lékaře nijak nebezpečný.
     Úrazy páteře při krasobrusleníSmutným faktem je i to, že mezi nejčastější úrazy při krasobruslení patří i úrazy páteře. Což jsou vážné úrazy, které...


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00