Jak na věc


lité podlahy z kamínků z východní čechy

Anhydritová podlaha a akumulace tepla

    Akrylátové sklo, známé pod běžně používaným názvem plexisklo, si získalo postupně velkou oblibu a uplatnění téměř ve všech oborech lidské činnosti. Nejrozšířenější variantou je lité plexisklo, které díky dostupné barevné škále a různým modifikacím nabízí spoustu možností k jeho použití a zpracování.
    Výraz lité podlahy se používá pro betonové lité podlahy ale i pro lité stěrky, které slouží jako finální krytina. Jsou to odlišné technologie, které se používají v rozdílných situacích a není možné je zaměňovat.
    Realizací lité podlahy se dají ušetřit nemalé prostředky - v první řadě je to levnější práce a to až o 70%! Uložení lité podlahy je u nás možné už za 54 Kč/m2, u betonování klasickým způsobem je cena za práci 120-160 Kč/m2! Materiál pro výrobu lité podlahy je mírně dražší - jedná se ale o materiál vyráběný podle ČSN a s garancí pevnosti. Běžné betony jsou často vyráběny přímo na stavbě a k jejich zpracování je nutné zhutnění - u zavlhlých směsí problém. Parametry klasické betonové podlahy se tak zdaleka nepřibližují parametrům lité podlahy.


Prodej a zpracování litého plexiskla

    Začneme popořádku. V první řadě je nutné zmínit to, že výroba lité podlahy se řídí ČSN EN 13813. Samotné uložení lité podlahy pak probíhá v souladu s normou ČSN 74 4505. Zapomeňte tak na míchání podle oka nebo dávkování lopatou. Vše se řídí striktním řádem.
    Standardní rozměr desek je 2030 x 3050 mm, v tloušťkách od 2 do 60 mm. Čiré plexisklo se vyznačuje vynikající propustností světla (92%), která je srovnatelná se sklem, odolností proti nárazu (5x odolnější než sklo ve stejné tloušťce) a nízkou hmotností (1,19 g/cm³). Povrchová tvrdost je nejvyšší ze všech běžných plastů. Lité plexisklo vykazuje nízké povrchové pnutí a je odolné vůči UV záření. Desky jsou oboustranně opatřeny ochrannou fólií.
    Lité podlahy mají celou řadu výhod, od samotné výroby, přes realizace a konče vynikajícími mechanickými parametry. Použití lité podlahy také ovlivňuje projektovou část stavby.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00