Jak na věc


letenka do soluň

Letenky do Soluně a místní letiště

    Na letiště vás dostaly individuální letenky do Soluně a z letiště můžete použít místní dopravu, taxi nebo si přímo na letišti vyzvednout pronajatý vůz.
    Letiště leží asi 18 kilometrů od Soluně a v letní sezóně je tradičně velice vytížené. Letiště bylo založeno v roce 1930, ale od té doby prošlo mnoha proměnami. Pro cestující nabízí klasické zázemí po celých 24 hodin denně. Najdete zde restaurace, kavárny i populární fast foody. Na Wi-Fi se můžete připojit v restauracích. Samozřejmostí jsou bankomaty i turistické informace.
    Individuální letenky do Soluně mají v oblibě cestovatelé, klasičtí letní dovolenkáři i obchodníci z celé Evropy. Akční letenky do Soluně tak mizí doslova rychlostí blesku. Tohle nádherné město totiž nabízí historické památky, moderní obchody i nádherné pláže. A z některých míst můžete zahlédnout i bájný Olymp. Za koupáním se vydejte na pláže na výběžku Chalkidiki nebo na slavnou Epanomibeach. Rozhodně nesmíte minout hlavní antické památky, jako je římské fórum či palácový komplex Galeria. K byzantským skvostům patří bazilika svatého Démétria. Soluň je ale také městem mešit. Krásné jsou v čtvrti Ano Poli.


Letenky z Prahy do Soluně (Řecko)

    Jako jinde v Evropěi tady fungují klasické půjčovny vozů, ale je lepší objednat si auto dopředu on-line. Bude vás čekat po příletu a rovnou s ním můžete odjet. Ceny se liší podle druhu vozu, autopůjčovny i doby, na kterou si vůz půjčíte.
    Milujete Athény? Pak rozhodně musíte sehnat levné letenky do Soluně a poznat tuto řeckou krásku. Jen pozor, ve vyhledávačích může být i pod řeckým jménem Thessaloniki.Letenky do Soluně vedou na třetí nejvytíženější řecké letiště. Přímo v Soluni můžete obdivovat památky aténské, byzantské i osmanské kultury. Dopoledne se můžete okoupat v moři na vyhlášeném Chalkidiky, odpoledne zkusit zahlédnout vrcholky bájného Olympu a večer se vydat do místní taverny za gurmánskými zážitky.
    Levné letenky do Soluně můžete vyhledat pomocí níže uvedeného formuláře. Rezervační systém, kterým jsou letenky vyhledávány, zjišťuje dostupné lety do Řecka od stovek klasických i nízkonákladových leteckých společností.
    Přímo před terminálem je zastávka autobusu číslo 78 (v nočních hodinách zde zastavuje linka 78N). Ta vás odveze do Soluně nebo na vlakové nádraží. Autobus jezdí každých 15 – 20 minut. Jízdné stojí 1 EURO, pokud budete přestupovat tak 1,2 EUR – 1,5 EUR).


Tipy jak a kde sehnat levné letenky

    Letenky do Soluněmůžete využít i jako vstupenku do báječného světa řecké gastronomie. Soluň je moderní metropolí se skvělými restauracemi, ale vyplatí se navštívit i menší klasické taverny. Nejsilnější stránkou jsou čerstvé místní suroviny. Vyzkoušejte jehněčí speciality nebo skvostné předkrmy. K tradičním jídlům řecké kuchyně patří musaka, souvlaki, gyros, stifado nebo pastitsio. Ochutnejte mi místní čerstvý olivový olej. Klidně jen tak s kouskem pečiva. No a na zapití je zde báječné řecké víno plné slunce nebo metaxa.
    Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00