Jak na věc


kroměřížská nemocnice a.s.

Červnové farmářské trhy už příští sobotu!

    První kroměřížské farmářské trhy v sezóně 2016 proběhnou v sobotu 30. dubna od 9:00 do 16:00. A budou s příchutí Francie. Mimo jiné na nich vystoupí kapela Voila! hrající francouzské písně.
    Už příští sobotu 15. července se uskuteční další Kroměřížské farmářské trhy - tradičně od 9:00 na Hanáckém náměstí. Nově se můžete těšit třeba na mléčné bioprodukty z Farmy Kudlov, masné výrobky od Radka Buzinise či medy a včelí produkty od Rostislava Klimta.
    Už jen týden zbývá do prvních Kroměřížských farmářských trhů. Ty se uskuteční v sobotu 30. dubna a budou mít příchuť Francie.
    Až o polovinu menší radiační zátěži jsou nyní vystaveni pacienti Kroměřížské nemocnice při některých chirurgických a ortopedických operacích, při nichž se využívá takzvané C-rameno. Jedná se o mobilní rentgenový přístroj s ... více
    První obnovené farmářské trhy proběhnou v sobotu 30. 4. 2016 od 9:00 do 16:00 na Hanáckém náměstí.
    Letošní první Kroměřížské farmářské trhy proběhnou v sobotu 26. května 2018, jako obvykle od 9:00 do 13:00.


Veřejné diskuse k farmářským trhům v Kroměříži (26. února 2016)

    Poslední letošní Kroměřížské farmářské trhy se blíží. Proběhnou v sobotu 20. října 2018. Opět bude připraveno vystoupení kapely (Divousy) a divadlo pro děti (divadlo Koráb). Těšíme se!
    Zahájení farmářské sezóny 2016 se uskuteční v sobotu 30. dubna 2016 na Hanáckém náměstí. A bude mít příchuť Francie! Součástí trhů bude i miniturnaj dvojic v petanque, který bude zahájen v 10:00.
    Nová farmářské sezóna pomalu začíná a my Vám přinášíme termíny Kroměřížských farmářských trhů pro rok 2017.
     Oddělení ošetřovatelské péče poskytuje komplexní léčebnou, ošetřovatelskou a rehabilitační péči zaměřenou na individuální přístup ke každému pacientovi. Cílem je zvyšování kvality života, nácvik soběstačnosti při běžných denních aktivitách a usnadnění přechodu z nemocničního prostředí do prostředí domácího. Hospitalizace navazuje na léčbu započatou na akutních lůžkách oddělení Kroměřížské nemocnice a.s.. Zdravotní stav pacientů přijímaných na toto oddělení je stabilizovaný, ale domácí péče by ještě nesla značná rizika.


První trhy jsou za námi, těšíme se na další!

    Výhradně chlapeckou sestavu prvních dětí v nemocnicích Zlínského kraje doplnilo až vpodvečer na Nový rok děvčátko, které přišlo na svět jako první letošní novorozenec Kroměřížské nemocnice. Holčička dostala jméno Marie, narodila se ... více
    Takový zájem o Adventní jarmark v Kroměřížské nemocnici dosud nepamatují, akce včera přilákala více než dvě stovky návštěvníků. Na dni otevřených dveří kroměřížského oddělení ošetřovatelské péče se už třetí rok v řadě ... více
    Co Ladislav Špaček letos v září v Kroměřížské nemocnici slíbil, to dnes také splnil a znovu přijel za zdejšími zdravotníky. Po úspěšném semináři na téma Komunikace s pacientem, kterého se před dvěma měsíci účastnili primáři, ... více
    Už za necelé tři týdny proběhnou další Kroměřížské farmářské trhy. Doufáme, že budou minimálně stejně povedené jako ty červencové!
    Další Kroměřížské farmářské trhy proběhnou v sobotu 24. září 2016 a budou mít příchuť Slovácka! K dostání bude burčák, víno, vlčnovské vdolečky, medy, koření, sýry a mléčné výrobky z ekofarmy či řemeslné výrobky! K tomu hudební zábava a aktivity pro děti!


Červnové farmářské trhy - v sobotu 16. června 2018

    Lékařská pohotovostní služba je ve všech nemocnicích Zlínského kraje i přes nadcházející vánoční svátky a na Nový rok zajištěna standardně jako o jiných svátcích a víkendových dnech. Výjimkou je stomatologická pohotovost ve Zlíně, ... více
    Přijďte na poslední letošní farmářské trhy! Těšit se můžete třeba na ochutnávku ryb v rámci kampaně Ryba na talíř, zabíjačkové speciality od Řeznictví Kunovský, med z včelí farmy Cvacho, Báťkovy bylinné sirupy, raw dobroty od Deni Raw dortíky a spoustu dalších farmářských produktů.
    Přijďte se rozloučit s létem, přivítat podzim a nakoupit kvalitní ovoce a zeleninu, pečivo a další dobroty. Zářijové Kroměřížské farmářské trhy jsou zde! (22. září 2018)


Květnové Kroměřížské farmářské trhy klepou na dveře

    Oddělení je vybaveno jak přístroji diagnostickými (EKG, oxymetr, glukometr), tak vybavením k léčebné a ošetřovatelsko-rehabilitační péči. Jedná se o plně elektronická polohovatelná lůžka s ovladači, antidekubitní matrace, velkou spoustou polohovacích a rehabilitačních pomůcek. Při rehabilitaci jsou k dispozici chodítka, křesla pro kardiaky, berle, hole, overbally, masážní míčky, cvičební gumy i tělocvična s rotopedy na oddělení fyzioterapie. V současné době je zahájeno zřizování tělocvičny přímo na oddělení ošetřovatelské péče. K dispozici je fyzioterapeut přímo na oddělení a s každým pacientem je prováděno individuální cvičení.
    V sobotu 16. září proběhnou další Kroměřížské farmářské trhy. Předpověď nám sice tentokrát nepřeje, ale ani přeháňky nás neodradí! O hudební doprovod se postará kapela Divousi.
    Květnové Kroměřížské farmářské trhy proběhnou v sobotu 13. května 2017. Opět od 9:00 do 13:00 na Hanáckém náměstí. O hudební doprovod se tentokrát postará nadějné duo Markéta Vodičková a Filip Vítů. Zahraje také cimbálová muzika. Připravena bude i malá ukázka tradičních řemesel.
    První letošní Kroměřížské farmářské trhy proběhnou v sobotu 15. dubna 2017. Tradičně, od 9:00 do 13:00 na Hanáckém náměstí. Zahraje cimbálová muzika, pro děti bude připravena dílna pletení pomlázek a zdobení kraslic a představí se také disciplína králičí hop. Kromě osvědčených farmářů a prodejců se můžete těšit i na několik novinek!
    Spolupracujeme s rodinami, se sociální sestrou, pečovatelskými službami i charitou. K dispozici máme různé brožury a publikace pro rodiny pečující o osobu v domácím prostředí.


Poslední letošní Kroměřížské farmářské trhy v sobotu 14.10.2017!

    Příští Kroměřížské farmářské trhy s příchutí Valašska se kvapem blíží. Proběhnou již v sobotu 28. května od 9:00 na Hanáckém náměstí.
    Poslední sobota v měsíci se blíží a s ní i další Kroměřížské farmářské trhy.
    Již tuto sobotu proběhnou na Hanáckém náměstí další Kroměřížské farmářské trhy. K poslechu tentokrát zahraje kroměřížská kapela Blues d´Effect. Děti si budou moci užít skákací hrad a drobné sportovní aktivity.
    V sobotu 30. dubna 2016 od 9:00 proběhnou první kroměřížské farmářské trhy a budou s příchutí Francie.
    Až na Tři krále přišel v Kroměřížské nemocnici na svět první letošní občánek města Kroměříže. Je jím chlapeček Tomáš Hánoš, který při porodu vážil 3650 gramů a měřil 50 centimetrů. Dnes před polednem maminku Kateřinu ... více
    Zranění po pádu v opilosti, otravy alkoholem u dětí, popáleniny od pyrotechniky, ale například i amputovaný článek prstu museli během silvestrovské noci ošetřit zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Jen od půlnoci do šesté ... více
    V sobotu 25. června proběhnou již třetí letošní farmářské trhy, tentokrát s příchutí přírody!


Květnové farmářské trhy s příchutí Valašska již tuto sobotu

    Nechat si vyšetřit své plíce pomocí spirometrie a udělat tak něco pro své zdraví mohou zájemci v tomto týdnu v Kroměřížské nemocnici. Zdravotnické zařízení se i letos připojí ke Světovému dni chronické obstrukční plicní nemoci ... více
    První Kroměřížské farmářské trhy jsou za námi! Zúčastnilo se jich kolem 30 prodejců a zájem místních byl veliký.
    Prvním dítětem narozeným v novém roce v Kroměřížské nemocnici je Maruška Matulová, která přišla na svět prvního ledna v 17 hodin a 34 minut. Její maminka Jarmila přijela do kroměřížské porodnice z Měrovic nad Hanou u Kojetína. Včera ... více
    Členové facebookové skupiny „Vařím, vaříš, vaříme“ navštívili v minulých dnech Dětské oddělení Kroměřížské nemocnice, kde předali dárky pro malé pacienty. Plyšová zvířátka, autíčka, puzzle a další hračky pořídili ... více
    Další Kroměřížské farmářské trhy proběhnou v sobotu 15. červencové. Už tradičně na Hanáckém náměstí od 9:00 do 13:00. O hudební doprovod se tentokrát postará kapela Dneskane. Připraveny budou i aktivity pro děti.


Zářijové Kroměřížské farmářské trhy už tuto sobotu. Přeháňkám navzdory!

    Personál využívá ke cvičení hrubé i jemné motoriky a  posílení socializace pacientů ergoterapeutických skupin pořádaných na oddělení. Pacienti zde mohou své fyzické i duševní zdraví posilovat formou muzikoterapie, při tvorbě různých výrobků, společenskými hrami, čtením knih ale i pobytem na prostorné terase, kam jsou za příznivého počasí vyvezeni i pacienti imobilní na kolečkových křeslech nebo lůžkách.
    Říjnové Kroměřížské farmářské trhy proběhnou v sobotu 14. října. Počasí by nám mělo přát. K poslechu zahraje cimbálová hudba od Vinotéky ve dvoře, vystoupí i soukromá hudební škola D-Music. Pro děti bude připraven skákací hrad a pohádkové představení v amfitéatru. V rámci projektu Ryba na talíř budete moci ochutnat sladkovodní ryby.
    Chcete promluvit do podpoby farmářských trhů v Kroměříži? Příjďte v pátek 26. února 2016 od 15:30 na veřejnou diskusi do Knihovny Kroměřížska.
    Již tuto sobotu proběhnou květnové Kroměřížské farmářské trhy. Tady je aktuální seznam farmářů a prodejců.
    Další Kroměřížské farmářské trhy se blíží - proběhnou už příští sobotu 17. června 2017.
    Počet lůžek je 20. Po celém oddělení je centrální rozvod kyslíku a u každého lůžka signalizační zařízení. Pokoje na oddělení jsou 1 - 3 lůžkové, většina pokojů má  vlastní sociální zařízení.


Registrace farmářů a prodejců na květnové trhy spuštěna

    Jedná se o nemocné s chronickým onemocněním, bolestí, poruchami výživy, nemocné po CMP, pacienti po chirurgických či ortopedických operacích, dlouhodobě hojícími se ranami, pacienti s různými stupni demence, inkontinencí, nedostatečnou sebeobsluhou nebo pacienti v terminálním stádiu.
    Příští Kroměřížské farmářské trhy proběhnou už za dva týdny - v sobotu 28. května 2016 od 9:00. A budou mít příchuť Valašska.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00