Jak na věc


krokodýlí farma praha

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Připravujete školní výlet? Přijeďte do Protivína. Nečekaná exotika!

    V Protivíně chovají toho největšího z krokodýlů – krokodýla mořského. Tento druh dorůstá až do 8 metrů. Zdejší exemplář Golem měří zatím 4,5 metru, ale majitel ZOO Miroslav Procházka ujišťuje, že rozhodně ještě povyroste.
    Krokodýlí ZOO Protivín si za poměrně krátkou dobu své existence získala příznivce především mezi rodinami s dětmi. Jezdí sem za zubatými plazy jako na návštěvu za příbuznými. Při opakovaných setkáních pak všichni společně probírají, jak tenhle krokodýl vyrostl, kolik má krokodýlí samice vajec a jestli na ně zase dneska nejoblíbenější samec Kuba šplíchne ocasem vodu. Atrakce je to popravdě řečeno v jižních Čechách nevídaná. O zájmu návštěvníků svědčí jejich stále rostoucí počet. V roce 2009 se do Krokodýlí ZOO přišlo podívat 26 000 lidí!
    Protivín se na své návštěvníky těší a dobře se o ně postará. Parkování zdarma na náměstí, dětské hřiště za rohem nebo příjemné informační centrum v kaplance vám jistě zpříjemní pobyt ve městě. Bude to tady bavit mámu, tátu a pochopitelně především děti! Na výletě do Protivína si společný volný čas skvěle užijete. Příjemně strávený den můžete zakončit v jedné z protivínských restaurací. Tak vzhůru na výlet!


DÁMSKÉ KABELKY / Kabelky zvířecí motiv / Kabelka z krokodýlí kůže

    Víte, že strach nahánějící zubatý plaz se může jmenovat třeba Matylda? Nevěříte? Přijďte se podívat na nejkrásnějšího ze zdejší kolekce – na kajmana černého. Zmíněná Matylda je skutečně krasavice, černá se žlutými skvrnami.
    Největším oblíbencem návštěvníků je Kuba. Pětatřicetiletý samec krokodýla amerického si svou popularitu užívá. Jak říká Miroslav Procházka, je to showman a dobrý psycholog. Tenhle krokodýl si vždycky dobře vybere, komu má předvést zblízka svoji sílu a obratnost. Kuba dostal i nevěstu, která za ním letěla 10 000 kilometrů až z Ekvádoru. Na krokodýlí námluvy se můžete podívat v nových expozicích zoo.
    Expoziční část ZOO je situována v historické hospodářské budově nedaleko protivínského náměstí. V 19. století sloužila budova jako stáj pro koně, kočárárna a služební byt pro kočí. Patřila k zázemí protivínského zámku, jenž byl v majetku rodu Schwarzenberků.
    V první polovině 20. století byl objekt v rámci pozemkové reformy předán soukromému majiteli, který zde provozoval truhlárnu. Od přímých potomků tohoto majitele byl objekt odkoupen zakladatelem ZOO v roce 2005. V roce 2012 byla dokončena kompletní přestavba zoo a expozice se zvětšila až pětinásobně.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00