Jak na věc


krokodýlí farma praha

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Připravujete školní výlet? Přijeďte do Protivína. Nečekaná exotika!

    Krokodýlí ZOO existuje od roku 2008. Tehdy udělilo soukromému provozovateli a chovateli krokodýlů Miroslavu Procházkovi licenci pro provozování zoologické zahrady Ministerstvo životního prostředí ČR. Výstavním záměrem ZOO je v cílové podobě vystavovat všech 23 v současnosti žijících krokodýlích druhů. Po stránce chovatelské klade Krokodýlí ZOO a ochranářská farma Protivín důraz na sestavení chovných skupin ohrožených a kriticky ohrožených druhů krokodýlů, a to nejen v samotné expozici, ale i na farmě tak, aby tato zvířata měla optimální podmínky k rozmnožování.
    Krokodýlí ZOO Protivín si za poměrně krátkou dobu své existence získala příznivce především mezi rodinami s dětmi. Jezdí sem za zubatými plazy jako na návštěvu za příbuznými. Při opakovaných setkáních pak všichni společně probírají, jak tenhle krokodýl vyrostl, kolik má krokodýlí samice vajec a jestli na ně zase dneska nejoblíbenější samec Kuba šplíchne ocasem vodu. Atrakce je to popravdě řečeno v jižních Čechách nevídaná. O zájmu návštěvníků svědčí jejich stále rostoucí počet. V roce 2009 se do Krokodýlí ZOO přišlo podívat 26 000 lidí!
    V první polovině 20. století byl objekt v rámci pozemkové reformy předán soukromému majiteli, který zde provozoval truhlárnu. Od přímých potomků tohoto majitele byl objekt odkoupen zakladatelem ZOO v roce 2005. V roce 2012 byla dokončena kompletní přestavba zoo a expozice se zvětšila až pětinásobně.


DÁMSKÉ KABELKY / Kabelky zvířecí motiv / Kabelka z krokodýlí kůže

    Víte, že strach nahánějící zubatý plaz se může jmenovat třeba Matylda? Nevěříte? Přijďte se podívat na nejkrásnějšího ze zdejší kolekce – na kajmana černého. Zmíněná Matylda je skutečně krasavice, černá se žlutými skvrnami.
    V Protivíně chovají toho největšího z krokodýlů – krokodýla mořského. Tento druh dorůstá až do 8 metrů. Zdejší exemplář Golem měří zatím 4,5 metru, ale majitel ZOO Miroslav Procházka ujišťuje, že rozhodně ještě povyroste.
    Největším oblíbencem návštěvníků je Kuba. Pětatřicetiletý samec krokodýla amerického si svou popularitu užívá. Jak říká Miroslav Procházka, je to showman a dobrý psycholog. Tenhle krokodýl si vždycky dobře vybere, komu má předvést zblízka svoji sílu a obratnost. Kuba dostal i nevěstu, která za ním letěla 10 000 kilometrů až z Ekvádoru. Na krokodýlí námluvy se můžete podívat v nových expozicích zoo.
    Protivín, to není jenom známý Pivovar Platan. Na návštěvníky se těší i Krokodýlí ZOO, kde můžete v bezpečí pozorovat desítky těchto tajemných predátorů. Čeká na vás Zoologické muzeum plné koster zvířat, expozice Jiřího Koláře, výstava exotické přírody, několik naučných stezek vedoucích krásnou jihočeskou přírodou a mnohem více.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00