Jak na věc


krokodýlí farma praha

DÁMSKÉ KABELKY / Kabelky zvířecí motiv / Kabelka z krokodýlí kůže

    V první polovině 20. století byl objekt v rámci pozemkové reformy předán soukromému majiteli, který zde provozoval truhlárnu. Od přímých potomků tohoto majitele byl objekt odkoupen zakladatelem ZOO v roce 2005. V roce 2012 byla dokončena kompletní přestavba zoo a expozice se zvětšila až pětinásobně.
    Protivín, to není jenom známý Pivovar Platan. Na návštěvníky se těší i Krokodýlí ZOO, kde můžete v bezpečí pozorovat desítky těchto tajemných predátorů. Čeká na vás Zoologické muzeum plné koster zvířat, expozice Jiřího Koláře, výstava exotické přírody, několik naučných stezek vedoucích krásnou jihočeskou přírodou a mnohem více.
    Protivín se na své návštěvníky těší a dobře se o ně postará. Parkování zdarma na náměstí, dětské hřiště za rohem nebo příjemné informační centrum v kaplance vám jistě zpříjemní pobyt ve městě. Bude to tady bavit mámu, tátu a pochopitelně především děti! Na výletě do Protivína si společný volný čas skvěle užijete. Příjemně strávený den můžete zakončit v jedné z protivínských restaurací. Tak vzhůru na výlet!


Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Připravujete školní výlet? Přijeďte do Protivína. Nečekaná exotika!

    Krokodýlí ZOO Protivín si za poměrně krátkou dobu své existence získala příznivce především mezi rodinami s dětmi. Jezdí sem za zubatými plazy jako na návštěvu za příbuznými. Při opakovaných setkáních pak všichni společně probírají, jak tenhle krokodýl vyrostl, kolik má krokodýlí samice vajec a jestli na ně zase dneska nejoblíbenější samec Kuba šplíchne ocasem vodu. Atrakce je to popravdě řečeno v jižních Čechách nevídaná. O zájmu návštěvníků svědčí jejich stále rostoucí počet. V roce 2009 se do Krokodýlí ZOO přišlo podívat 26 000 lidí!
    Krokodýlí ZOO existuje od roku 2008. Tehdy udělilo soukromému provozovateli a chovateli krokodýlů Miroslavu Procházkovi licenci pro provozování zoologické zahrady Ministerstvo životního prostředí ČR. Výstavním záměrem ZOO je v cílové podobě vystavovat všech 23 v současnosti žijících krokodýlích druhů. Po stránce chovatelské klade Krokodýlí ZOO a ochranářská farma Protivín důraz na sestavení chovných skupin ohrožených a kriticky ohrožených druhů krokodýlů, a to nejen v samotné expozici, ale i na farmě tak, aby tato zvířata měla optimální podmínky k rozmnožování.
    Největším oblíbencem návštěvníků je Kuba. Pětatřicetiletý samec krokodýla amerického si svou popularitu užívá. Jak říká Miroslav Procházka, je to showman a dobrý psycholog. Tenhle krokodýl si vždycky dobře vybere, komu má předvést zblízka svoji sílu a obratnost. Kuba dostal i nevěstu, která za ním letěla 10 000 kilometrů až z Ekvádoru. Na krokodýlí námluvy se můžete podívat v nových expozicích zoo.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00