Jak na věc


krásné drobné cukroví svatební obrázky

Drobné svatební pečivo do výslužek

    Svatba ! To je vždy spoustu starostí se zařizováním, ale také pečení svatebního cukroví a koláčků. Někdo proto raději objedná vše sladké u cukráře a má vše již hotové bez práce, leckdy již i zabalené do krásných výslužkových výslužkových krabiček. Tuto službu nabízejí nejen svatební agentury, které připraví celou svatbu takzvaně na klíč, ale i řada soukromých „pekařek“.
    Tyto mé stránky nemají ambici být blogem o jídle, těch je myslím dost a kvalitních, takže recepty zde nepřepisuju. Místo psaných receptů se pokusím shromáždit a nabídnout přímo v textu příspěvků odkazy na ty, které sama ráda používám. Někdo to sice nemá rád, ale připadá mi zbytečné opisovat z kuchařek nebo jiných webů to, co jsem tam sama našla a vyzkoušela. Navíc, myslím, že je to i k autorovi receptu fér, když spíš než mu obsah vykrádat je lepší na něj odkazovat. Výhodu to má i tu, že u zdroje jsou ke srovnání další obrázky a rady.


Archiv rubriky: Svatební cukroví

    Samotná příprava na pečení se však odehrává ještě dlouho dopředu. Prohledáváme kuchařky, dnes už však hlavně internet, a snažíme se najít inspiraci u jiných, abychom svatební pečivo mělí nejen chutné, ale i krásné a originální a to nejlepší! U svatebního cukroví nejde totiž obvykle o nějaké příliš speciální recepty, vystačíme si často s těmi, které používáme s úspěchem na vánoční pečení, ale důležité je zdobení, které i z obyčejného lineckého srdíčka udělá roztomilou svatební sladkost. V různých časopisech, ale zejména na internetu dnes najdeme bohatou inspiraci. Těm, které se na svatební pečení teprve chystají, nabízím malou inspiraci i na těchto stránkách v galerii zde
    Ozdoby si připravíme s dostatečným předstihem, ne však příliš dlouho předem, aby hmota nevytvrdla na káímen. Ideální, tak 14 dnů. Sama mám zkušenost, že , když vyrobím hodně dopředu, nechávám v lednici, kde je přece jen větší vlhkost. je třeba však trochu hlídat, aby zase přílišná vlhkost ozdoby nezačala rozleptávat. Nebojte, to vychytáte Pokud nemáme speciální modelovací náčiní, stačí vám jen šikovné ruce a několik mini vykrajovátek. I s touto výbavou dokážete vyrobit různé kytičky,růžičky a další drobné ozdobičky.
    Ještě jednu drobnou radu : barvy používejte s citem. Na svatebním cukroví většinou lépe vypadají kytičky v jemných pastelových barvách, takže stačí hmoty obarvit jen zcela nepatrným množstvím barvy (na špičku párátka).


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00