Jak na věc


kde se natáčel božské dorty od markéty

Panáček na podzim – rozhodněte, o čem chcete číst

    Neviděla jsem a koukám, že jsem o nic zase nepřišla… Ale mám dotaz – ten Ještěd je tedy plastový? Nebo ho vyrobila… Z téhle fotky to není tak dobře poznat. Souhlasím s tím, že to vše vypadá jak plesnivé… a kopec je prostě oplácaná hrouda … Jablka v županu jsou opravdu plněná jablka marmeládou, zabalená v těstě a upečená v troubě. Byl to můj první moučník, co nás na základce učili ve Vaření. Stihla jsem včera vidět konečně americký díl a upřímně – byli to taky pěkní patlalové, co se týče zpracovávání. Chvílemi mi přišlo, že si z toho natáčení a výroby dortu dělali legraci, která je přešla, když jim to nešlo. Ale ten „Tádž Mahál“ byl suprový! Kam se hrabou ženské ze „Slovenských dortů“
    Já si nemůžu pomoct, ale mně ty Markétiny dorty připadají strašně upatlané. Když vidím, co všechno dokáží holky na dorty.artmama , tak by si zasloužily mít takovýhle pořad všechny.
    včerajší diel som videla od začiatku, reku či uhádnem čo tvorí, neuhádla som, torta sa mi nepáčila, Markéta bola ako vo všetkých ostatných dieloch – uchichtaná, torta opatlaná. Skrátka nič nové. občas pozerám web stránku tortyodmamy.sk a tam sú veľmi podarené diela.
    24 – Osobně si myslím, že většina z nás upeče a chuťově bude lepší. Jen se možná nebudeme chtít patlat s těma pi*ičárnička na vrchu. Na co asi nemáme čas/odvahu/drzost je lézt s tím do televize.


Výměna manželek (28.8.): Rapper vs. bordel

    19 – proč? já božskou ručku rozeznávám dost jasně – obličejíčky a figurky má zmáklé – to se přece učila modelovat ze skla ve škole. Drcek, mašle a krajzlík jsou zcela obvyklého stříhu a vnitřek nám raději neukázali. Možná Ivanka občas koukla a krájení se dokonce vůbec nekonalo ;-) A že má Charlotka postavičky vystaveny? – no kdybych se dozvěděla, že je někdo mudlal 10 hodin, tak bych je taky radši nejedla
    ohledně jablek v županu jsem doma podnikla trochu průzkumu: Magdalena Dobromila Rettigová, Sandtnerka a všechny její souputnice i následovnice, co doma mám, je balí do listového nebo listovému podobného těsta, místo jadřince dávají rybízovou marmeládu, brusinky nebo rozinky v rumu, jablka občas ještě trochu předvaří ve víně a zabalená pak pečou v troubě. Vedou však i recept na jablka smažená, dokonce i jablka smažená zapečená. To jsou víceméně shodné variace toho co, prezentovala Markétka. Jako jablka v županu jsem jednu z těhle variací našla pojmenovanou jen u Achille Gregora. Nicméně nejsem sběratelkou literatury o vaření a pečení, mám jen běžné rodinné vybavení, snad jen trochu specifické tím, že se u nás ochraňují především prvorepublikové poklady.


Policajti z centra 13. díl - Hvězda bez nebe

    2 – to si ale s těma dortama od mámy děláš legraci (jistě myslíš, že do tv patří hlavně ty tamní méně šikovné mamodortařky) mimochodem i tam má Markéta zdatné následovnice: http://dorty.artmama.cz/sites/dorty.artmama.cz/files/images/2013/05/05/hot_wheels3.jpg
    Rukopis je tam jasne videt v tech „vyrazech“ postavicek a jejich „zprcovani“, lemovani, tvaru dortu ze ktereho citim vysuseny korpus a hutny krem i z fotky.
    [singlepic id=6288 w=420] Po liberecké ZOO v minulém díle, tentokrát Markéta zavítala o kousek dál na Ještěd. Díl jsem neviděl, ale z výsledku jsem spíše rozpačitý. A jak hodnotíte výsledný dort vy?
    26 Dara – já bych se s těma pi*ičárničkama patlat i chtěla, ale bohužel….dort upeču výborný, ale pi*ičárničky neudělám ani za boha :-) Když jsem to zkoušela, vapadalo to, jako když si děti modelujou o výtvarce :-)
    3 – dobře, beru zpět-ne všechny, tuhle fotku jsem neviděla. Občas tam kouknu a asi vidím teda ty víc zručné, než je tvoje ukázka. Přesto si myslím, že se tam najdou lepší, než je Markéta. Jestli se chcete pokochat, tady je odkaz na Molly , miluju její figurky : http://www.ipasticcidimolly.it/public/galleria1/200520122144145.jpg .


Diskuze Božské dorty od Markéty

    Též jsem neviděla díl, jen fotogalerii. Podle ní dort vypadá jak nepovedená variace na bavorácký myslivecký klobouk ozdobený levnou plastovou dětskou hračkou. Bez zásněhu to ještě vypadalo celkem nadějně (v kategorii mmb). Fotografie vnitřku opět jen pro velmi hladové. To si pan architekt Binar zrovna za Ještědský interier nezasloužil, protože ten byl skutečně náramný
    11- jasnačka ,chuť je důležitá, proto dělám doma dorty Jako ty a milujeme je . Jenže když mají moje dvojčata v pubertě narozeninovo u oslavu, všichni jsou natěšení na to, jak bude dort vypadat . A na to já mám právě šikovnou paní z artmamy, která dělá dorty skvělê a krásné. A každý rok je to pro děti zážitek. Jinak žijeme docela zdravě :-)
    13 – Kdyby byl plastový, tak by nebyl tak křivý, tady je vidět, že zas nějaká ta jedlá hmota. http://www.prima-love.cz/bozskedorty/bozska-marketa-vystoupala-na-vrchol-jestedu
     Ten, který kolem roku 2005 měl trochu více času a tak ho napadlo, že spustit si bložínek o reality show, které tehdy začaly vtrhávat do českých i slovenských televizí, bude dobré na ukrácení času. Dopadlo to, jak vidíte. Panáček v reality show žije dodnes, když už to rozhodně není one man show, ale výtvor mnoha autorů, bez kterých by to skutečně nešlo. Chcete mě kontaktovat? Pak sunicko[at]centrum[dot]cz Díky.


Martin Harich vydává album Nech

    Ale jablka v županu jsou u nás v rodině to samé, co u Markéty. Jen když jsem otevřela ten recept: „obalíme jablíčka v těstíčku…“ opečeme na olejíčku na pánvičce a všichni si budou čvachtat. Bože, to se ty lidi neumí vyjadřovat normálně?


Lenka Filipová odstartovala turné po krásných kostelích ČR

    Tak to já jsem se zase včera dívala, tradiční pondělní konkurence nebyla tak lákavá (Honza Zeman v kladenských dolech, ze doprovodu Liškovy hudby a la Osada Havranů, tenhle díl mě moc nebaví). A zírala jsem, netušila jsem, že božští M+M můžou ještě něčím překvapit a fakt můžou. Božský pomocník si totiž olizoval prsty a pak s nima dál matlal ten dort. To už je ale fakt vrchol. Vzpomněla jsem si ihned na dalšího experta z Primy, který vytrvale a v každém díle olizoval prsty nebo vařečku – byl to takový ten mrňavý kuchař Petr Stupka, nesnesitelný napoleonek a všeználek. Nicméně u toho dortu mě to dokonce ještě překvapilo. A dorazilo. K dortu jako takovému není co dodat, podstatné už tu bylo řečeno. Plesnivá hromada, zebří lejno, špatně udělaný model… stačí si jen vybrat :-/. Maličkost na závěr, a sice to, že jabko v županu, jak si myslela, že je dělá pí. Božská, u mě není smažené jabkové kolečko v těstíčku, ale jabko naplněné marmoškou, zabalené do těsta a upečené, ale to už j
    Mně něco říká, že o tomto Spejbl Hurvínek dortu bude další díl Božských dortů. Už jen ta zmínka, že Karlovi udělala ještě mangový dezert, tj. sladkou drobnost na závěr :)
    7 – ale klidně mi ukaž nějaký dort, který se líbí tobě. Co člověk, to jiný názor a je to tak dobře. V podstatě kýč i umění…stejně skončí oba druhy v břichu :-)


Farma 11: Všechno jinak! Start 2. 9.!!!

    rea – mě na dortu zajímá především chuť – už od mala. Na potahovky zpracované jakkoliv působivě, koukám jen po stránce hodnocení vizuálu, bo to nejim. Nemám nic proti tomu aby se dětem dělaly dorty s figurkama, ovšem tuhle disney-manga kultutu snáším jen nejnutnější míře. Taky mi opravdu nepřijde nic zábavného na dortu ve tvaru kabelky, náklaďáku nebo rakety atd… potomkům bych to o vlastní vůli necpala, při vyžadování bych se snažila uvést dítko na podle mne správnější směr. Naštěstí u nás se tato móda nekonala, páč ještě nebyla a i nynější generace je tak nějak střižená podle nás starších. U nás se pěstují takové ty obyčejné dorty – ovocný, paříž, kuba, schwartzwaldský, atd atd. Berušky, kopačky, horolezce na gerlachovském štítu prostě nežerem
    Ale ego to Marcipance urcite pozvedlo. Sama si neuvedomi, ze to dostala jen jako soucast proma sveho levneho poradu a ne proto, ze tvori neodolatelna dila.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00