Jak na věc


kapří jikry recept

Koi kapr se dožívá průměrně 50 let

    Blíží se nám jaro, jedno z nejlepších období pro lov kaprů. Ti po dlouhé zimě začínají přijímat intenzivně potravu, a tak vyjíždějí ve velkém množství do mělčích oblastí, kde se ji snaží vyhledávat.
    V minulém čísle jsme psali o vyhledávání kaprů v letním období a nástrahách, které jsou v létě vhodné. Dalším důležitým faktorem je doba, po kterou budeme kapry lovit. To znamená, jestli se jedná o dlouhodobou nebo krátkodobou výpravu. Výběr místa může být v podstatě stejný při obou možnostech. Co je podstatné – lišit se bude množství a typ krmení.
    Poměrně obšírné téma, kterým se můžeme neustále zabývat, je vytvoření co možná nejdokonalejší nástrahy. Ale co v praktickém slova smyslu slovní spojení „perfektní nástraha“ znamená? Existují vůbec složení či receptury, které dokážou v určitých situacích zajistit co možná nejlepší výsledky? Na tuto a mnoho dalších otázek spojených s kaprovými nástrahami a jejich složkami odpoví v sérii tří velmi specifických článků náš německý dopisovatel a fanatický rybář Dipl. ekolog a BSc. & Med. biologie Robin Illner.


"TŘISTAŠEDESÁTKA" / aneb 360° na kapra

    Legenda anglického kapraření Steve Spurgeon tvrdí, že velké většiny svých úlovků dosáhl v průběhu rybaření v noci po práci. Na následujících řádcích nám poodhalí podstatu svých úspěchů, která je v konečném důsledku velmi jednoduchá.
    Maximálně jednou týdně Vám zašleme nabídku těch nejkrásnějších koi kaprů z naší nabídky. Můžete se těšit také na akční nabídky, soutěže a slevové kupóny.
    V následujících tipech skvělého mladého britského rybáře Harryho Pratta se dozvíte, jak udělat z obyčejného jarního chytání zlatý důl!
    Mezi léčitelná onemocnění kaprů patří mírné až středně silné zaplísnění. Plíseň se objevuje v jezírkách s velkou populací ryb a nedostatečnou úpravou kvality vody.


SUMCI / VERTIKÁLNĚ, MODERNĚ A ÚSPĚŠNĚ

    Letní období nebývá většinou příliš dobré pro chytání větších kaprů. Jednak je to způsobené teplou vodou, která neobsahuje tolik kyslíku a ten je pro braní ryb velmi důležitý, a druhou podstatnou věcí, která ovlivňuje braní kaprů, je velké množství přirozené potravy ve vodě. V tomto období jsou jezera, ale i řeky plné různých larev a další přirozené potravy. Kapři nepohrdnou třeba i potěrem a drobnými rybkami. K tomu jsou samozřejmě ve vodě i další živočichové jako škeble, raci atd. Kapři většinou dávají přednost přirozené potravě, protože je jí všude dostatek a je snadno dostupná.
    V naší nabídce naleznete jen ryby od předních japonských chovatelů. Koi kapry chováme v perfektních podmínkách a jsou pod lékařským dohledem Veterinární kliniky MVDr. Václava Naxery a specializovaných laboratoří.
    Před námi je 24 hodin, během kterých se člen Korda Teamu Jonathan Mann pokusí ulovit pár kaprů na staré štěrkovně proslulé porosty vodních rostlin, ale také slušnou obsádkou velkých ryb. Bude chytat na boilie, protože tato taktika na revíru převládá.
    Po zimním období, čase výstav, přednášek, prezentací a přípravě firmy na novou sezonu nastal čas zvážit, kam na první výpravu? Kamarádi mě už delší dobu bombardovali otázkami, kam se chystám. Vždycky odpovídám, že nevím. Ve středu mě to napadne a v neděli vyrazím.


KULATÁ KUKUŘICE / aneb všemi milovaná retro nástraha

    Už se také nemůžete dočkat, až po dlouhé zimě konečně poprvé doopravdy nahodíte (pokusy s plavačkovým prutem nebo feederem a kouskem rohlíku nepočítáme)? Jakpak by ne! Vždyť první jarní paprsky slunce probouzí k životu nejen nás rybáře, ale hlavně ryby. A protože se na následujících řádcích k tématu jarního lovu vyjadřuje Jarda Těšínský, je jasné, že řeč bude o kapraření. Dozvíte se, na jaká místa zjara nahodit, dostanete tip, jaké boilie použít, a v neposlední řadě přijdou na přetřes i otázky správné prezentace, taktiky lovu či vhodných návazců. Tak pojďme na to!
    V posledních letech jste si určitě všimli nejrůznějších skupin rybářů, kteří objevili kouzlo lovu s pop upy. Když se zamyslím nad vlastním chytáním, patří lov se vznášivým boilie k nepoužívanějším metodám. Ale na rozdíl od nejrůznějších klamavých reklam preferuji při lovu staré dobré chod rigy.
    Jak už to bývá, natěšeni po dlouhé zimě jsme i my plánovali naše výpravy. Napadlo nás využít státních svátků k tomu, abychom si co nejvíce prodloužili pobyt u vody s co nejmenší „útratou“ drahocenné dovolené. Chystali jsme se vyrazit na jedno zahraniční jezero, tam vyzkoušet své štěstí a přelstít nějakého z místních kapřích krasavců.


NA KAPRY / s method feederem a obalovacím těstem

    Náš pravidelný německý dopisovatel Robin Illner patří v rámci evropské kaprové scény k uznávaným celebritám. Je to zkrátka a dobře pan rybář! Jeho široký rybářský záběr ale mimo kapry zahrnuje i další zajímavé druhy nedravých ryb, které se sem tam prohánějí i v některých našich revírech. Mezi ty, které oku lahodí asi nejvíce a za svou optickou krásou ukrývají i jistý punc tajemna, patří líni obecní.
    Všechny tekoucí vody mají jedno společné. Dokážou totiž snadno a relativně rychle dostat všechny chutě a vůně z nabízených laskomin ke smyslům ryb. Cílové ryby, jako třeba kapři, tak ucítí potenciální potravu v krátké době po prokrmení a my máme šanci je ulovit. V tomto článku bych se chtěl zamyslet nad účinností pelet, které jsou pro tekoucí vody ideální návnadou i nástrahou.
    Když se řekne „musíte něco změnit“, není to vždy tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. A protože příklady táhnou, známý britský rybář Lewis Porter nám na následujících řádcích odhalí, proč stále častěji opouští návazce z olověnky i dalších materiálů a používá jednoduché montáže přímo na kmenovém vlasci.


Kapraření "bez obalu" / trendy a tipy pro zarostlé revíry

    Pokud netušíte, která nástraha patří mezi mé nejoblíbenější, stačí spočítat, kolik pop upů mi projde každý rok rukama, a je to jasné. Kuličky vznášející se nade dnem mi v uplynulých letech pomohly nachytat hodně krásných kaprů a předpokládám, že je budu s úspěchem využívat i v budoucnu. Protože stále existuje spousta rybářů, kteří této nástraze nevěří, rozhodl jsem se přesvědčit je, že doopravdy fungují. A tady je mých šťastných sedm pop up tipů...
    Darrell Peck se tentokrát pokusí ulovit nějakého kapra na lokalitě s bahnitým dnem. Dělal to už mnohokrát předtím, takže v tomto směru není žádným nováčkem. Povede se mu v chladné jarní vodě chytit nějaký zajímavý objekt pro objektiv fotoaparátu?
    Ještě před dvěma třemi roky to vypadalo, že díky teplejším zimám budeme v našich končinách chytat prakticky nonstop, tedy 12 měsíců v roce. Už minulá zima ale tato očekávání trochu zchladila a ta letošní je zmrazila snad ještě o něco více. Ne že by byl celý leden, únor a březen na všech revírech silný led, ale počasí, snad vyjma jednoho víkendu, k vodě opravdu moc nelákalo. Sezona tak pro mnohé začíná až nyní, počátkem dubna.
    Jeden z neuznávanějších anglických kaprařů poslední doby Lee „Mozza“ Morris tvrdí, že spousty úlovků krásných kaprů dosáhl díky návazci známému jako „360“. Pojďme se tedy podívat, v čem spočívá jeho kouzlo.


CARP FOOD aneb co musí obsahovat perfektní nástrahy

    Vynikající rybář Dave Finn na následujících řádcích prozradí jednu ze svých zajímavých taktik vnadění a ukáže, že s její pomocí dokáže ulovit i velmi slušné ryby...
    Kolem vody chodím vždy s otevřenýma očima a těším se pohledem na barevnou pestrost přírody. Jako homo sapiens jsem obdařen smyslem zraku a rozlišování druhů barev. Příroda je pro mne zkrátka pestrá! V mezičase samozřejmě přemýšlím i o barvách svých nástrah.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00