Jak na věc


jméno silvestr

Líbí se Vám můj web Silvestr.biz?

    V kalendáři má dnes svátek také Melánie (možná je i varianta jména Melanie). Počátky tohoto jména lze vystopovat v řeckém slově melania, znamenajícím "čerň" nebo "temnotu". K nám se toto jméno dostalo z Francie.
    A bych nezapomněl dozvíte se tady taky něco o jménu Silvestr, a některých jeho slavných nositelích, tak třeba o herci Sylvester Stallone pravděpodobně nějaké informace máte, ale co třebas o papeži Silvestru I. Nebo o významném puškaři Sylvestru Krnkovi?
    Podle zájmu návštěvníků zde umístím možnost vkládat inzerci a to nejen poskytovatelům silvestrovské zábavy, ale také něco na způsob silvestrovské seznamky, kdy si budete moci pomocí silvestr.biz najít společníka, společnici nebo společnost na Silvestra.
    Portál jména pro děti a jména pro miminka vznikl za účelem usnadnit Vám hledání vhodného jména pro Vaše miminko. Zjištění významu jednotlivého jména a počtu jeho užití. Naleznete zde svátky a původ jména.


Svátek SilvestrKdy slaví svátek Silvestr?

    Melánie pocházela z římské šlechtické rodiny, kde se narodila v roce 383. Po smrti svých rodičů věnovala veškerý zděděný majetek chudým, kostelům a klášterům. Spolu se svým manželem Piniánem si však neužili rodičovského štěstí, neboť všechny jejich děti předčasně zemřely. Od té doby žili oba manželé ve zdrženlivém manželství. Melánie putovala po celém tehdy známém světě a postupně navštívila mnoho významných osobností, jako byl Paulín z Noly, Rufin z Aquileje, Augustin z Hippa nebo Cyril z Alexandrie. V roce 417 se nakonec Melánie a Pinián usadili v Jeruzalémě a založili na Olivové hoře klášter. Pinián v něm zemřel roku 431 a jeho manželka Melánie 31. prosince roku 439. Melániin kult se šířil především ve východní církvi, kde také najdeme nejvíce jejích zobrazení. Většinou je nakreslena v řeholním nebo poustevnickém obleku, má u sebe kříž, palmu, kalich, džbán, umrlčí lebku nebo zelnou hlávku či jinou zeleninu. Na Západě je Melániiných zobrazení velice málo.
    Jméno má své počátky v latinském slově silvestris, jež znamená "lesní". Dnes si celý svět připomíná svátek papeže Silvestra I. Narodil se v Římě asi v polovině 3. století. Knězem se stal ještě před začátkem protikřesťanského teroru, který rozpoutal císař Diokletianus. Několik let žil v různých úkrytech. Papežem (římským biskupem) byl zvolen 31. ledna roku 314. Za jeho pontifikátu se uskutečnil první všeobecný koncil níkajský, který svolal v roce 325 císař Konstantin Veliký. Tohoto vladaře údajně pokřtil právě Silvestr I. Později se tato legenda ještě rozkošatila o tvrzení, že Silvestr císaře zázračně uzdravil, za což mu Konstantin věnoval celé město Řím.
    Chcete vědět jak je oblíbené jméno Silvestr v České republice? Silvestr se u nás vykytuje 454 krát ! Toto jméno je v ČR podle statistiky na: 280 pořadí v používání
    Silvestr.biz nabízí možnost zarezervovat si silvestrovský pobyt, třeba na horách nebo v Paříži, pronajmout si chatu či chalupu, objednat hotel nebo pokoj v horské chatě.


Toto jméno je v ČR podle statistiky na: 280 pořadí v používání

    Předvečer Nového roku byl vždy dobou plnou veselí. Lidé se od pradávna oblékali do zvířecích kůží, rohů a parohů a hořícími pochodněmi zažehnávali zlé duchy. Jedlo se vždy zvláštní pečivo. V okamžiku příchodu Nového roku otvírali všichni okna i dveře a rámusili s nádobím, aby vyhnali škodlivé emeritní duchy, kterým s koncem roku končí mandát, a přivítali s důvěrou a modlitbou rok nový, s čerstvou garniturou duchů dalších.
    Hledám tímto společníka, pomocníka, správce fóra, redaktora a autora v jedné osobě, zkrátka parťáka, který by mi pomohl s tvorbou webu Silvestr. Jestli máš zájem tak se ozvi na email uvedený v patičce webu, na odměně se určitě domluvíme.
    V každém případě Vám přeji abyste na mém webu našli nejen ty informace, které hledáte, ale i nějaké to poučení a zábavu navíc. Pokud se vám po prohlédnutí mých stránek Silvestr.biz zvedne nálada, pak to je pro mne bonus navíc.
    O Silvestrovi se vypravuje ještě jedna legenda. Podle ní chtěla Konstantinova matka Helena převést svého syna k židovství. Nato došlo mezi Silvestrem a dvanácti rabíny k prudké hádce. Jedenáct jich Silvestr překonal. Poslední zabil býka, ale neuměl již zvíře přivést k životu. Silvestrovi se to prý podařilo. Dojati tímto činem, nechali se všichni včetně rabínů na místě pokřtít. Silvestrův kult se začal Evropou šířit od 5. století.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00